Genel Konular : Bir Crytek Konusu da Benden ;)

Bir Crytek Konusu da Benden ;)
ETezerErgin TEZERAvatar

Biliyorum bu aralar moda oldu, herkes bir crytek konusu (!) açıyor :) Ben de açayım dedim bir tane...
Sanırım Bu crytek i Türkler kurmuş. Hani Son 50-60 yıldır bir propaganda vardı: "Türkler Beceremez" şeklinde...

NOOOOOLDUUUUU ??? :))

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2013-01-21 00:58:59
  • Erkek
Türkiyedeki türkler beceremez dense
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

Türkiyedeki türkler beceremez dense daha mantıklı olur bence. Malum Türkiye şartlarında bu işlere destek yok malesef. Yoksa türklerdeki kafa hangi millette var be :) Bak Cevat Abiye oyun sektöründe tek türk şirket olmasına rağmen sektörü ele geçirmiş durumda :) Bir tane yetiyor :) fazlasını kaldıramaz bu dünya :D Bir de Türkiyede destek verilse aman allahım... :D

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2013-01-21 01:47:25 Edit:2013-01-21 01:47:54
  • Erkek
En azından çalışanlarından yarısı
halkaFurkan YILMAZ

En azından çalışanlarından yarısı Türk olsa gurur duyacağımda sadece başında Türk var. Bunlarda oyunların Türkçe olmasını sağlıyor ama bir Türkiye`de geçen oyun yapamıyoruz, nedense hep Amerika`yı kurtarıyoruz!!

Ben ülkemize yakışır oyun, yakışır şirket istiyorum, bu konuda umutluyum olacaktır !

www.furkanyz.com
2013-01-21 01:51:00
  • Erkek
Moda olsun diye değil,
Skynet

Moda olsun diye değil, millet haberdar olsun istedim.. kaç tane adam akıllı bu derece ciddi oyun stüdyosu açıldı türkiyede şimdiye kadar? Bence insanlar heyecanlı modacı değil ;)

Ayrıca diğer konuları görmemiştim, şimdi haberim oldu kaldırdım benimkini aynı konudan tekrar yer almasina gerek yok.

2013-01-21 04:03:04
sonuçta 3 türk kardeşin
rakunnerrakunner

sonuçta 3 türk kardeşin almanyada şirket kurup şu an dünyanın sayılı oyun firmalarından olması büyük bir başarıdır. şirketlerinde çalışanlar dünyanın dört bir yerinden gelen işinin ehli adamlar ve bu sadece crytek için geçerli değil bütün lider firmalar çok ulusludur buda doğal birşeydir. tabii kide tamamen türklerin görev aldığı bir teknoloji geliştirmek bambaşka bir mutluluk verir insana buda zamanla olacak bir şey. iş tecrübesi arttıkca ve yılların birikimiyle olan bir durum bu. kendimizi küçük görmeyelim.

2013-01-21 10:15:28
  • Erkek
Mark Steven yazıma biraz
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

Mark Steven yazıma biraz daha dikkatli bakarsan espri ile yaklaştığımı anlarsın. Tabii ki sektörü ele geçirmiş değil ama adını fazlasıyla duyurmuş en azından.

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2013-01-21 10:52:51 Edit:2013-01-21 10:53:12
  • Erkek
kendimizi küçük görmeyelim tamam
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

kendimizi küçük görmeyelim tamam da yurt dışında 1500 - 2000 dolara satılan ürüne de burada %70 ila %100 fazla para (vergi adı altında) ödüyorsak sektörün gelişeceğini ummayalım, çoğumuz internet ofis kullanımına uygun bilgisayarlar ile iş yapmaya çalışıyoruz.

bir örnek adam yurt dışında 1200$ para vermiş bir ultrabook bilgisayar almış nasıl yaptı ise ekranını kırmış, ekrana servisinin istediği para 1200$ nasıl bir lahana turşusu yorum sizin.

MODO, rhino
2013-01-21 11:15:33 Edit:2013-01-21 11:19:16
  • Erkek
Türkiyede orginal oyun bile
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Türkiyede orginal oyun bile alınmazken.(crysis 1 çıkınca çok fazla tartışılmıştı orginal oyun mevzusu)Türkiyede oyun sektörünün gelişeceğini ben şu an için mümkün görmüyorum.Sorunumuz türkiyede yetenekli insan eksikliği veya oyun yapabilecek kapasitede insanların olmaması değil.Sorun kafada bitiyor.Hangi firma bir oyun için destek verip,altyapı hazırlar.Destek olmazlar,dalga bile geçerler.Oyun yapımı türkiyede sektör olarak görülmüyor.Destek olunmadığı gibi kişileri farklı yönlerede yönlendirebiliyorlar.

Rahim bey

Satıldığımızdan değil.Bence onlar işin bahanesi.Sürekli birşeylere bahene buluyoruz.Kaliteli bir oyun yapmaya kalktıkta bize engel oldular sanki.Bize bizden başkası engel olamaz.Oyun sektörüne türk firmalarının destek vermesi lazım.Onlardada oyun ,çocuk oyuncağı gibi görülüyor.

2013-01-21 12:18:51
  • Erkek
Mark Stevensen,
ETezerErgin TEZERAvatar

Mark Stevensen,

Türk müsün? Türksen, ismin neden Tük ismi değil? Değilsen, Bırak kendimizi kandıralım ama Bill Gates de Windows 8`i oturup kendi yazmadı ve Sen de Türkleri ezmek için uğraşıp durma...

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2013-01-21 13:53:39
  • Erkek
Orjinal Oyun
halkaFurkan YILMAZ

Tuna Han

Yavaş yavaş bizde orjinal oyun alıyoruz, yoksa dota2 orjinal Türkçe çıkmazdı, Hitman...

Bence gelişme var, bende orjinal almaya başladım, önceden korsan takılıyordum.

www.furkanyz.com
2013-01-21 14:31:44 Edit:2013-01-21 14:33:11
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!