sahintutus Son Forum Mesajları

  Kendi renderlarında da bi

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Kendi renderlarında da bi resim koyabilirsen sana arkaşlar yardımıcı olcaktır. Benim görüşüm 2d resimlerinin materialinde sıkıntı var material ayarlarını kurcala derim

  2012-11-08 00:27:22

  toplu olarak face seçmeye

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  toplu olarak face seçmeye yarıyor benim gördüğüm bir silindirde denedim biraz anladım. silindirde yatsy olan facelerin açıya göre komşusunu seçti, dikeyde seçmedi hiç muhtemelen açıyı tutturamadım. teşekkürler.

  2012-11-02 03:06:09

  Teşekkür ederim ulaş bu

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Teşekkür ederim ulaş bu kadar zaman nasıl oldu da atlamışım bunu hayret, basit ama baya yararlı bir komuta benziyor. tekrar teşekkür ederim.

  2012-11-01 23:02:05

  By angle ın çalışma mantığı nedir?

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Arkadaşlar editable poly üzerinde ki face sekmesinde bulunan by anglen çalışma matığını anlayamadım. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

  2012-11-01 21:04:16

  Engin arkadaşımızın dedğini yaptım

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Engin arkadaşımızın dedğini yaptım çok kolay oluyor. (eğlence çıktı banada) :)

  Plane çizip yatay ve dikey 20-20 segment yap modifiers sekmesinden fffd 3x3 modifierini seç modifierin alt sekmesinden control points aktif et. çapraz kenarlardan 2 ayrı noktayı seç move komutu ile z aksında yeterince aşağı indir. diğer 2 control pointi seç bunlarıda yukarı çek. oldu bitti. Yukarı resmini ekledim.

  2012-10-31 21:02:18

  aynı sorun bendede olmuştu

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  aynı sorun bendede olmuştu bende maalesef bir çözüm bulamadım

  2012-10-12 04:04:36

  Dahası da var Arkhe.

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Dahası da var Arkhe. Türkiye`nin sorunu olan başörtüsü için bu kadar protestolar olaylar olur da neden eğitim düzeyimiz yeterli değil diye bir protesto olmaz?. Halbuki ilim Çin`de dahi olsa aramayacak mıydık? Dinin siyasette kullanılmasının bir çok sakıncasından biri de budur. İstediğiniz yöne çekersiniz. İstediğiniz kısımlarını alır kullanırsınız,istemediğinizi kullanmazsınız. Biber gazı mı? onu biz beyinlerimize çoktan yemişiz.

  2012-10-31 16:11:36

  Olay aslında

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Olay aslında çok basit hükümet tarafını belli etmiş. Bir ülkede dini siyasete alet ederseniz eğitimsiz kimseleri kendinize çekersiniz. Birbirimizi kandırmayalım biz 3. dünya ülkelerinden hallice bir ülkeyiz bu ne demek? Benzinin en pahalı olduğu ülke, insan haklarının en az savunulduğu ülke,alım gücünün en az olduğu ülke,bilimin en az yapıldğı ülke ve bunun gibi daha niceleri.
  Bakın benim babannem kendi akrabam hükümet çalışıyor bu sene kömür yardımı yaptılar diyor. oyunun nereye gittiğide belli. Eğitimsiz kimseler tarafsız karar verebilme yetisine sahip değildir,o anki kazancına bakarlar. Üzüldüğüm konu ise 3d amacıyla kurulmuş bir sitenin içinde siyaset ve din gibi konuların konuşuluyor olması. Bunun yeri ve mecrası burası değil bence. Bu konuya yorum yaparak kendimi baltaladığımın kendimle çeliştiğimin de farkındayım. Bu arada herhangi bir partiye de oy vermediğimi belirtmek isterim.

  2012-10-31 15:36:57

  Herkesin Cumhuriyet Bayramını en

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Herkesin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

  2012-10-29 05:15:11

  yorumlar ekşi sözlük tadında

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  yorumlar ekşi sözlük tadında olmuş :D hoşuma gitti.

  2012-10-11 23:33:17

  Ben hala Ice age

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  Ben hala Ice age gibi bir filmin Türkiye`de yapılabileceğine inanmıyorum. Alt yapımız yok çünkü Blue Sky yada Pixar gibi bir firmamız yok. Teknik bakımdan yetersiz olduğumuzu düşünmüyorum, Karayip korsanlarına azımsanmayacak katkısı olan bir Türk var şu anda ismini hatırlayamıyorum. Sevimli arabalar filminde başrol arabasının arkasından çıkan dumanın Scriptini yazan da bir Türk var. Eminim daha bir çok başarılarımızda var benim haberim yok. Sayfalarca arz talep meselesinden bahsedilmiş ben buna katılmıyorum işte, televizyon izlerken ben vurdulu kırdılı film izlemem diyenlerden filan bahsediliyor. olaya şöyle bakalım bugün sinemada izlenme rekorları kıran filmlere: Gora,Recep İvedik gibi filmler. Türkiye`nin nüfusu genç giden çoğunlukta genç 3D yapımı bir Türk filmini düzgün bir kalitede sunarsanız. bence talepte var.
  Şu ana kadar yapılmamış olması sadece ve sadece maliyetlerden kaynaklanıyor oluşu bence. Tahminime göre 3D bir film epey zahmetli,maliyetli ve hata kabul etmez. Bu tarz filmleri geleneksel yapımcılarla yapmak çok zor. destek vermezler. Bu yüzden büyük bir animasyon şirketi olmadan bu iş çok zor. Bide şu var Türkiye`de yapılan ilk deneme nedense hep kötülenir. Hem milliyetçiyizdir toz kondurmayız hemde ilk yapılan işlere ``özenti seni animasyon filmler tutuluyor ya sende yapmışsın ama olmamış sen beceremezsin sen Türksün`` gibi söylemler olur. Ama umudum var biz deöyle özenti filan olmayan gayet kendine özgü vede gayet kaliteli işler yapacağız.

  2012-10-03 02:45:50

  İstediğiniz etki tam olarak

  sahintutusŞahin Ttutuşsahintutus

  İstediğiniz etki tam olarak nedir açıklayabilir misiniz? Bunları bilmeden insanlar size yardımcı olamaz.

  2012-10-18 20:32:00