3ds Max : By angle ın çalışma mantığı nedir?

By angle ın çalışma mantığı nedir?
sahintutusŞahin TtutuşAvatar

Arkadaşlar editable poly üzerinde ki face sekmesinde bulunan by anglen çalışma matığını anlayamadım. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

2012-11-01 21:04:16
  • Erkek
yüzey seçimi yaparken etkinleştirirsen
ulasdenizulaş deniz

yüzey seçimi yaparken etkinleştirirsen eğer, o yüzeyin, orada belirlenen açı kadar yönü değişen, bitişiğindeki tüm yüzeyleri seçersin. örneğin bir plane, 10 poligonlu olsun. poligon modunda iken tek bir poligona tıklarsan bitişiğindeki tüm poligonnları ve o açı kadar yönü değişen tüm poligonları seçersin. Bu durumda tek bir poligonu tıklarken tüm plane poligonlrını seçmiş olursun, çünkü planin tüm poligonları 0 derece açı ile, ve her halükarda orada belirlediğin açıdan küçük olacaktır. bu denemeyi bir küre üzerinde dene ve açı değeri ile oyna. oldukça kullanışlı bir alet olduğunu göreceksin.

2012-11-01 21:57:34 Edit:2012-11-02 01:34:58
  • Erkek
Teşekkür ederim ulaş bu

Teşekkür ederim ulaş bu kadar zaman nasıl oldu da atlamışım bunu hayret, basit ama baya yararlı bir komuta benziyor. tekrar teşekkür ederim.

2012-11-01 23:02:05
  • Erkek
Yahu ben yazdığımı tekrar
ulasdenizulaş deniz

Yahu ben yazdığımı tekrar okudum da, Birşey anladıysam Arab olayım. Neyse eğer anlaşılmazsa bildir bir resim ile anlatayım.

2012-11-02 01:35:49
  • Erkek
toplu olarak face seçmeye

toplu olarak face seçmeye yarıyor benim gördüğüm bir silindirde denedim biraz anladım. silindirde yatsy olan facelerin açıya göre komşusunu seçti, dikeyde seçmedi hiç muhtemelen açıyı tutturamadım. teşekkürler.

2012-11-02 03:06:09
  • Erkek
OO, ben de fena
campanellaMahmut AltuntaşAvatar

OO, ben de fena su kaynatmışım, başlığa bakıp Bay Angel da kimmiş, ne çalışmaları varmış acaba diye açtım mesajı :)

Bir düşte yaşıyoruz. Düşleyenin olmadığı, düşün kendini düşlediği bir düş.
2012-11-02 15:03:46
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!