CengizSpecial Son Forum Mesajları

  @hunturk Bu bilgi epey

  CengizSpecialAhmet Cengiz ÖZEL

  @hunturk Bu bilgi epey işime yarayacak sanıyorum. Çünkü transparan yapmaya izin vermiyor dediğiniz gibi. Opaque seçeneğini görmüştüm sanırım seçili ve ilk fırsatta bu seçeneği kaldırıp tekrar deneyeceğim. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  2021-02-04 11:27:57

  Maya liquid effect; yardım eder misiniz?

  CengizSpecialAhmet Cengiz ÖZEL

  Mayayı yeni öğreniyorum. Arnold ile rakı efekti yapmaya çalışıyorum. ai standard surface ile milki seçtiğimde aşırı beyaz ve mat bir görüntü oluyor. Adı üstünde bildiğimiz "milk" oluyor. Transmission seçeneğinden biraz transparan yapmaya çalışıyorum ama fayda etmiyor. Rengini çok hafif gri yapınca biraz benziyor rakıya fakat yine tam o efekti veremiyorum. Aslında normal suya yoğun sis efekti vermenin yolu varsa o da işimi görür sanıyorum. İşin özeti benim ne yapmam lazım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  2021-02-03 13:19:27

  Peki ben neden hevesimi

  CengizSpecialAhmet Cengiz ÖZEL

  Peki ben neden hevesimi kaybetmiyorum? Çünkü yeniyim. Belki de bi süre sonra ben de hevesimi kaybedeceğim. Ama ben hevesimi kaybettiğimde benim gibi yeni hevesli başka birileri foruma üye olmuş olacak. Bu bi zincir. Tabii ki zamanın değişmesi vs etkileri var. Fakat eğer ben bu foruma heveslenip üye oluyorsam başkaları da heveslenip üye olabilir. Ama bu üyeleri kaybedip etmemek yönetimin elinde. Paylaşımlarım hala onaylanmadı. Neden? Belirsiz. Ben yaptığım paylaşımdan gelir mi elde ediyorum? Hayır. E o zaman neden adminler sadece "bilmemne dizayncılık" gibi reklam için yapılan paylaşımları onaylıyor da benim gibileri onaylamıyor? İşte bu benim açıkça hevesimi kırıyor ama hevesimi hala kaybetmiyorum. Yine de takipten çıkmıyorum. Banlana kadar da buradayım. Yani özetle bahanelerin arkasına sığınmaktansa; "neden forumlara ilgi azaldı?" yerine "neden bu foruma olan ilgi azaldı? sorusunu sormak, hatayı biraz da kendimizde aramak gerekir diye düşünüyorum. Sen üyelere ilgi göstermezsen onlar da sana ilgi göstermez. Bu kadar basit ki bunu düşünmeme rağmen hala buradayım ve yapabileceğim bir şey varsa destek olmaya hazırım.

  2021-06-01 21:37:40

  Yanlış anlamayın canım siteye

  CengizSpecialAhmet Cengiz ÖZEL

  Yanlış anlamayın canım siteye laf etmek için yazmadım. Aksine bu site bilgi paylaşımı ve sergi için mükemmel bir ortam. Sadece kıymetinin bilinmediğini düşünüyorum. Kurucuların tek başlarına altından kalkması zor ama eminim burayla ilgilenecek gönüllü adminler ve bağışta bulunacak birileri vardır. En azından versinler ibanlarını bağış yapalım elimizden geldiğince aylık destek olalım. Ayağa kaldıralım forumu. Bağış yaparsak yıllık siteye harcadıkları bedel çıkar belki.

  2021-05-25 18:15:53

  Bana bir kahve ısmarlar mısın?

  CengizSpecialAhmet Cengiz ÖZEL

  Geçenlerde texture sitelerinden birinde gördüm. Adamlar ücretsiz ama kaliteli fotoğraflar sunuyordu. Bu insanlar nereden gelir elde ediyor diye düşünürken fotoğrafların altında "bana kahve ısmarlamak ister misin" diye bağış butonu gördüm. Çok sempatik ve mütevazı bi sistem bence. Siz de bunun gibi bağış butonu koyabilirsiniz. Hatta sadece siteye destek amaçlı bağış butonu koymak yerine aynı zamanda kullanıcılar için de bağış butonu koyarsanız siteye olan ilgi artar (Bağış olsun olmasın, para kazabilme ihtimali siteye olan çekiciliği artırır). Siteye olan katkıya ve çalışma puanlarına bağlı olarak artan yıldızlar forumda ön plana çıkmasını sağlar. Bağış toplama ihtimali de artar. Bilmiyorum tabii bu işleri, uzaktan konuşması kolay geliyor.

  2021-05-15 10:56:53

  Hayalet Site'ye mi üye oldum?

  CengizSpecialAhmet Cengiz ÖZEL

  Yeni bir üyeniz sayılırım. En azından 30 gün boyunca giriş yapmamış bir üyenizim. Söylemek istediğim biriki konu var.

  Siteye ilk üye olduğum gün sorduğum soruya bir kişi anında dönüş yapmıştı sağolsun ve verdiği bilgi işime de yaramıştı. O gün buranın yararlı bir forum olduğunu anladım. Bunun dışında çeşitli paylaşımların eğiticiliğinden yararlandım. Bu süre boyunca aradan biriki ay geçti ve bu forumda ben de herkes gibi paylaşım yapmaya karar verdim. Arka arkaya 3 çalışmamı paylaştım ama 6 gündür onay bekliyor. Galeride birileri sürekli render paylaşıyor. E madem birileri paylaşımda bulunuyor peki herkesin paylaşımlarını onaylayan adminler benim paylaşımlarımı niye onaylamıyor? Ben neden dışlanıyorum?
  Bunun dışında, kırk yılda bir birileri konu açıyor ama kimse yorum yapmıyor. Durum böyle olunca bir şeyler yazmaya ve yorum yapmaya korkar oldum (kimsenin konuşmadığı yerde yeni üye olarak yazarsam ban yerim belki diye çünkü henüz burada ne olup bittiğini hala anlamadım). Burada kendimi hayalet şehirde gibi hissediyorum. Birileri bir şeyler paylaşıyor ama kimse konuşmuyor. Kimse yorum yapmıyor. Lütfen bu açtığım başlığın altına bir şeyler yazın ki bu forumun hala hayatta olduğunu anlayabileyim. Türkiye'nin tek 3d forumu diye geldik o da terkedilmiş çıktı...

  2021-05-14 18:04:10