V-Ray : Gtx680 den sonra

Opencl yi aktif
3dizmirizmir max

Opencl yi aktif etmeme rağmen yetersiz geliyor.
Sli yapacak bütçem malesef yok
Bu sevdadan vazgeçtim

Rt için sanırım bi 1546466874 yıl sonra yeni bi ekran karti cıkartırlarsa alırız.

2013-06-14 11:04:52
  • Erkek
Rt için tesla kartları
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Rt için tesla kartları taktığınızda performansı ortaya çıkıyor.Nvidia cuda teknolojisini ön plana çıkartırken.Gtx yani oyun kartlarında performansı düşürüyor.Bunun sebebide satış politikası.Gpu server tarzı sistemler kurulmaya başlandı.

Aslında vray`in rt si ile normali arasında bir test yapılmalı.İray`de yapıldığında kalite farkları ortaya çıkıyor.

2013-06-17 01:53:52
  • Erkek
@3dizmir: quadro
suatcagdasSuat Cagdas

@3dizmir:

quadro ile gtx serisi arasında cuda ve render performansı olarak pek bi fark yok zaten aldıgın kart yeni nesil üst seviye bi kart, donanımın iyi olmasına ragmen denedigin render motorları GPU nu tam verimli şekilde kullanmıyor olabilir, benim sana tavsiyem şuan gelişimi devam eden ve sürekli güncellenen Blender`ın Cycles render motoru ile denemen, basitten bi sahne kur demlik vs ile biraz zorlu materyaller oluştur(reflection-refraction içeren) bu şekilde bi vray rt ile bide cycles ile deneme yap bakalım nasıl bi sonuç çıkçak, ben nette 5xx-6xx serisi kartların cycles performasını cok iyi gördüm...

blender deyince önyargı oluşmasın, solda adıma tıklayıp galerimde blender/cycles ile yaptıgım bikaç çalışmaya bakabilirsin..

2013-06-18 22:24:48 Edit:2013-06-18 22:29:10
  • Erkek
Ben hic ati kullanmadim.Crossfire
3ddesenmustafaAvatar

Ben hic ati kullanmadim.Crossfire yapsak...3d programlarin ati ile uyumlulugu nedir?Hep nvidia kullandik.

2013-06-18 22:52:16
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!