V-Ray : Gtx680 den sonra

hm kartı kullanmıyor. openCL`yi
KediEti7ümit ülkerAvatar

hm kartı kullanmıyor. openCL`yi ilk zamanlar kurmam gerekiyordu ama sonradan gerekmedi otomatik çalıştı. muhtemelen driver`ları güncellediler. 680 için opencl driver yüklemek gerekebilir. 680 yok makinamda deneyemiyorum.
aslında çok bilgili değilim RT konusunda. ilk zamanlar biraz kurcalamıştım sonra ohoo deyip vazgeçmiştim :)
display ile ilgili değil. nitrous kalsın o

unbiased sistemlerde sahne yüklendikçe süre katlanarak artıyor. o yüzden bi noktadan sonra komik süreler çıkıyor. o yüzden vazgeçmiştim.

2013-06-12 17:56:32
  • Erkek
yani şu an 560ti
KediEti7ümit ülkerAvatar

yani şu an 560ti var makinamda ve senin ayarlarınla direk çalışıyor. ekstra hiçbirşey kurmadım. driver`dan büyük ihtimal.

2013-06-12 18:03:45
  • Erkek
sli yap kardeşim sende
vkanvolcy123Avatar

sli yap kardeşim sende :)

2013-06-12 20:47:23
  • Erkek
mimariden kaynaklanıyor malesef cuda
RenderAliAli DemirtaşAvatar

mimariden kaynaklanıyor malesef cuda performansını en iyi veren kart gtx580
nvidia bu kartlar ile sadece oyuncuları düşünmüş gibi bir hali var fakat durum biraz karışık. aslında nvidia nm küçülttüğünde eski mimariyi iyleştirip bize sunsa idi bayağı bir performans alacaktık, nvidia ne yaptı peki güç tasarrufuna gitmeyi tercih etti, mimariyi tamamen değiştirdi yazmaçlar çekirdek hesaplamaları şu an kullandığımız programlara göre zayıf kalıyor
ben slı olarak gtx 580 3gb modellerinden kullanıyorum 3gb bulmak malesef biraz zor.

render motorunun slı desteği varsa yanına bir kart daha koyabilirsiniz.

2013-06-12 22:03:33
  • Erkek
tüm gün bununla uğraştim.Opencl
3dizmirizmir max

tüm gün bununla uğraştim.Opencl bahsettiğiniz işe yarıyorsa o alet aktif olmuyor belkide performans bu sebepten düşüktür.Yarın tekrar devam edicem

Sli olayini duydum ama bilmiyorum.
SLİ için 2 aynı ekran karti mi gerekmekte yoksa farkli 2 ekran kartiyla yaptırabilir miyim?

Bide şu donanım konularını hep okuyup gülerdim,şimdi benim başima geldi.
ne çektim be şu karttan tüm gündür uğraşiyorum halada çözemedim.millet gaz yemeye gitti biz hala kartlan uğraşip dururuz
Yardimlariniz için teşekkür ederim

2013-06-12 23:22:35
  • Erkek
Bu konu daha önce
halkaFurkan YILMAZ

Bu konu daha önce konuşulmuştu, baya detaylı testler var, sıkıntı mimari kaynaklı.

www.furkanyz.com
2013-06-13 00:15:33
  • Erkek
Unbiased render motorlarında render
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Unbiased render motorlarında render süresi 2 kat belki 3-4 kat fazladır.Hızlı render alabilmek için Tesla kartlara ihtiyacınız var ki onlarında fiyatı uçuk.Quadro`ların cuda sayıları düşük çünkü eski mimari bir kısmı.Tabikide yenileneceklerdir.

İray render motoru ile gtx 680 kullanabilirsiniz.Performansı vray`den daha iyi olacaktır.Performansın düşmesi gibi bir olay söz konusu değil.Cuda`nın performansı belli.Unbiasedlarında performansı belli o yüzden sıkıntı yok kartınızda.

Şöyle örnek vereyim.

i7 970 işlemcim ile 5 dk`da aldığım render
,7 970 + quadro 4000 ile 2 dk`ya düştü iray render motorunda.Arada dağlar kadar fark var.Yanlız unbiased render motorları daha öncede dediğim gibi yavaş çalışırlar.İray`de 1 sahne 3-4 saatten aşağıya render edilemezken.Maxwellde bu süre 15-16 saatlere çıkar.Vray rt`dede sadece ışıklandırma ayarlarını yaparken (gri kaplamalı) bile 15-20 dk sürüyor.Tabi benim kartımın cudası çok düşük sizinki daha iyi ve hızlı olacaktır.Endişe etmein :)

2013-06-13 00:33:59
  • Erkek
Driver güncellemesi,kartta ekstra yazılımlar
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Driver güncellemesi,kartta ekstra yazılımlar yüklerek birşey değiştiremezsiniz.

Sli yapma şansınız mevcut.O seçeneği deneyebilirsin.performansı nasıl olur bilemeyeceğim

2013-06-13 00:36:20
  • Erkek
Cevaplar için minnettarim. Ama
s10er21Soner TunçAvatar

gtx performansı çok düşük özelikle Rt de tavsiye etmem

2013-06-13 17:43:33 Edit:2013-06-13 17:44:19
  • Erkek
sli da aynı karttan
vkanvolcy123Avatar

sli da aynı karttan olması lazım amdnin crossfiresinde ise herhangi iki tane amd kart ile yapılabiliniyor.

2013-06-13 18:10:40
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!