V-Ray : Gtx680 den sonra

Gtx680 den sonra
3dizmirizmir max

Mrb yeni pc topladım i7 3930 32 gb ram asus gtx 680 ekran karti
3dsmax 2014 ve V-ray 2.40 geçtim.
Driver`lari güncelledim.
Rt bölümündeki cuda(single kernel) bölümünü işaretleyip render a basıyorum.
.Ama beklediğim performans yok yani studyo render alacaksan belki işe yarar ama içmekanda filan hiç işe yaramıyor sanki karıncalar film çeviriyor

.Active shade deki renderla Frame buffer arasındaki render farklı oluyor

Kaynaklar hep ingilizce inşallah eksik bişey yapmişimdir yoksa karti boşa aldığimi düşünücem...
Fikirlerinizi bekliyorum

2013-06-12 13:59:05
  • Erkek
Nvidia sana hem süper
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Nvidia sana hem süper bir oyun performansı hemde süper bir 3d program performansını tek kart ta vermez bence kart ın performansı 3ds max ve benzeri programlarda kısıtlanmıştır aksi takdirde nvidia quadro k serisi kartları satamaz.

yazicifx@gmail.com
2013-06-12 14:51:31
  • Erkek
Serdar hocam sadece maxi
3dizmirizmir max

Serdar hocam sadece maxi düşünerek ve buradaki yorumlarını okuyarak 680 aldim.Ama eğer şu anda doğru kullanıyorsam ve Rt performansi buysa aldıgıma değmemiş diyebilirim.Çünkü daha onceki amd kartımla aralarında dağlar kadar fiyat farki var ama görüntüde bi değişiklik yok

2013-06-12 15:07:24
  • Erkek
bide şöyle bi link
3dizmirizmir max

bide şöyle bi link buldum arkadaşlar ingilizcem ilkokuldan kaldıgı için anlıyamadım acaba bununda mı yüklenmesi gerekiyor
https://developer.nvidia.com/cuda-downloads

2013-06-12 15:13:01
  • Erkek
Kalabalık sahnelerde pek performans
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

Kalabalık sahnelerde pek performans verebileceğini sanmıyorum belki bir tesla k20 takviyesi ile iş yapabilir ama oda çok tuzlu bir kart 3500 dolar civarı olması lazım kart ı birde İRay de test edermisin iray daha iyi kullanabilir kartını

yazicifx@gmail.com
2013-06-12 15:19:20
  • Erkek
quadro serisi arkadaşın problemini
KediEti7ümit ülkerAvatar

quadro serisi arkadaşın problemini hiç çözmez. RT gibi cuda gerektiren işlerde quadro en kötü seçenektir. quadro kartların cuda`ları çok düşüktür. problemin henüz çözümü yok. 680`lerde cuda sayısı yaklaşık iki katına çıktı ama yüklü sahnelerde RT veya unbiased render işlemlerinde sorunsuz çalışabilmek için bir 100 kat daha artması lazım.
yani problemin yakın tarihte bir çözümü yok. bu yüzden bu işlemler hala arge ve demo niteliğinde.

2013-06-12 15:44:35
  • Erkek
kepler mimarisinden olabilir. fermi
mimesisTolga AşansüAvatar

kepler mimarisinden olabilir. fermi mimarisindeki bir kart daha iyi galiba ( gtx 5xx serisi )

2013-06-12 16:02:03
  • Erkek
İray de su an
3dizmirizmir max

İray de su an

İray de su an çaliştigim sahneye geçtigimde render olayina geçmiyor bi türlü sanırım materialleri çevirdiği için olabilir... Ümit hocam sizin yorumlarıda çok okumuştum bu kartlar hakkında baya bilgilisiniz anlaşilan. ben bi resim ekliyorum acaba bu ayarlar dogru mudur. Choose opencl`nin ne oldugu hakkında hiç bir fikrim yok bişeyler kurcalıyorum ama işe yaramıo sanırım

2013-06-12 16:03:46
  • Erkek
opencl render işlemi sırasında
mimesisTolga AşansüAvatar

opencl render işlemi sırasında ekran kartı ve işlemciyi kullanabilmeyi sağlıyor

2013-06-12 16:05:36
  • Erkek
Failed to update the
3dizmirizmir max

Failed to update the opencl diyo bunun nedeni Display Driver selectiondan sanırım.
acaba hangisini seçmem gerekiyor biliyo musunuz?

2013-06-12 16:12:17
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!