Genel Konular : ingilizce başlık - Türkçe açıklama

ingilizce başlık - Türkçe açıklama

arkadaşlar herhangi bir kişiye-kişilere asla garezim yok öncelikle bunu belirteyim ama bu yapılan biraz saçma geliyor bana. galeriye yüklenen bazı çalışmaların ismi ingilizce yazılıyor tamam belki yabancı aramalarda çıkmasını istiyor o yüzden yazmıştır diyorum ama resmin açıklamasını türkçe yazınca absürd bir durum olur. Yada daha havalı, daha profesyonel gözüksün diye mi yazılıyor anlamıyorum.

2014-11-12 19:44:33
  • Erkek
yess bro
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Engiliş olunca çok karizma olayoor. çünkiii ingilizce bilenler kültürlü insanlarıdır.

yes sör.

smiley 11

Game maker
2014-11-12 20:04:33
  • Erkek
Bu konu aslında ülkenin
silverbulletonur inanlı

Bu konu aslında ülkenin genel sorunlarından bir tanesi. Her yerde karşılaşmak mümkün.

http://www.onurinanli.com/
2014-11-12 20:14:53
  • Erkek
evet çok doğru aslında

evet çok doğru aslında heryerde var ülkemizde bu durum, dükkan isimleri, web sitesi isimleri, nick nameler(sahne adları :D ) hatta insan isimlerinde bile ingilizceye kaymalar başladı mesela "cansın".

2014-11-12 20:28:52
  • Erkek
yeni çıkan herşey orjinal
fallofaherocan birinciAvatar

yeni çıkan herşey orjinal adıyla geçiyor facebook ve twitter da resmen katalizör görevi gördü bu konuda bu gidişle çok uzak olmayan bir gelecekte ingilizce bilmek diye ekstra bir durum olmayacak hatta biz nası şuan azerbaycan`a gittiğimizde ortak kelimelerden dolayı anlaşabiliyorsak amerikalıyla aynı şekilde anlaşıcaz.

2014-11-12 20:57:55
  • Erkek
Galeri  Baran Center Showroom
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Galeri  Baran Center

Showroom salonu

Spa güzellik merkezi

smiley 7

Birde şu yazı bizim ana caddedeki bir işyerinin camında asılı, parantez dahil öyle duruyor:

Translate Office (Çeviri Teknesi)

Game maker
2014-11-12 20:58:31
  • Erkek
Suç bizde aslında.
halkaFurkan YILMAZ

Suç bizde aslında.

Bir dükkanın 3d görselini hazırladım güzel de bir ismi vardı. 2 ay sonra dükkan açıldığında bir baktım isim ingilizce olmuş. Sordum bu niye böyle oldu diye? Daha fazla müşteri geliyor böyle dedi :)

Belki yabancı isimle yapılan çalışmalara hiç yorum yapmasak beğeni atmasak düzelir?

Ben özellikle Türkçe isim kullanmaya gayret eden birisiyim, çalışmalarıma elimden geldiği kadar Türkçe isim arıyorum.

www.furkanyz.com
2014-11-12 21:01:52
  • Erkek
Ah Ah
OtsukarciAhmet Küçükkaya

Önce Şu Kullanıcı adlarından başlasak düzeltmeye Sonra Mersi,Okey,Pardon,Çüsss gibi kelimelerden kurtulsak.
geçmişinde hiç turist gelmemiş ve gelmeyecek yerlerde Müesselere verilen isimler
Patasireeeee en çok kullanılanda bu zannedersem
Bu konuda Almanlara hayranım

ŞU FAKİRE BİR SADAKA BOOLEAN SCRİPT VEREN OLMAZMI ACABA
2014-11-12 21:05:00
  • Erkek
furkan ın söylediği, olayı

furkan ın söylediği, olayı özetliyor "Daha fazla müşteri geliyor ". mesela gömlek, ayakkabı üreticileri de kullanıyor bu taktiği(italyan isimleri).

2014-11-12 21:08:17
  • Erkek
Hi. Tasarımınız çok good
Paranistserkan toydemirAvatar

Hi. Tasarımınız çok good ve simple olmuş. But çimlerle ilgili distress var, a little
daha depth katmalısın. Bunun apart from tebrikler.

Saygılarımla,
good work

2014-11-13 09:45:20
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!