1.Cg Park Seminerinden İzlenimler...

Cgparkın hazırlamış olduğu seminerden sizlere izlenimlerimi aktaracağım...

Untitled Document

1.CGPark Seminerinden İzlenimler

Merhaba sevgili Arkadaşlar;
Bu yazımda geçen cumartesi günü(25 ağustos 2007) Cgparkın eğitmenlerinden olan Emre Gören'in düzenlemiş olduğu seminerden gözlemlerimi elimden geldiğince sizlere ileteceğim.

CgparkS_Tr3d


Seminerin başlama saati 18:30 te olmasına rağmen ben yaklaşık 1 saat önce gittim.Ve sevdiğim ve saydığım bazı arkadaşlarımı gördüm ve konuştum.İyi oldu.Seminer vaktine doğru sandalye ve makinalar hazırlanırken hummalı bir çalışma sergilendi.Seminerde tahmini 30 kişi vardı.(Saymadığımdan tam sayıyı bilemiyorum...:P)..

CgparkS_Tr3d

Seminerde başlangıç olarak Emre Gören'in Showreel ini izlemekle başladık gercekten çok güzel bir video idi.Akabinde ise " Son Osmanlı:Yandım Ali" de genel olarak yapılan ve kendi yaptıklarını bizlerle paylaştı.Filmde Hem 3d hemde gerçek görüntülerin nasıl birleştirildiğini.

CgparkS_Tr3d

Bazı sahneler de deniz de gemiler sayesinde oluşan köpüklerin Belli bir bölümü gerçek çekim olarak bir kısmınında gerektirdiği durumlarda 3d yapıldığını kısaca anlattı.

CgparkS_Tr3d


Devamında ise geçtiğimiz günlerde birçok sitede Ders olarak yayınlanan Sarı Ferrari çalışamasını bizlere canlı bir şekilde anlattı.Kendisinin Mental ray Render motoru kullanmayı tercih ettiğini belirtti.Diğer motorlar sayesinde de aynı renderın alınabileceğini,bu durumun sadece kişinin kendi zevkine bağlı olduğunu ve motorların kendi aralarında avantaj ve dez avantaj olduğunu belirtti.Ardından internetten indirmiş olduğu bir sahneyi ilk defa bizim önümüzde mental ray render motoru ile render etti.

CgparkS_Tr3d


Seminer ayrıca soru cevap şeklinde ilerledi.Gelen arkadaşlar akıllarında kalan soruları canlı bir şekilde sürenin yettiğince sordular ve cevaplarını aldılar.

CgparkS_Tr3d

Seminer Basit ama güzeldi.Tek sorun sıcaklığın verdiği hararetti.Tabi Buz gibi meşrubatları içtikten sonra azda olsa bu sorun çözüldü.

CgparkS_Tr3d

Ama açık havaya çıkınca içersinin ne kadar havasız olduğunu anladım.Bunun sebebinin gelen sayısının fazla olmasına bağlıyorum açıkcası.Bu tarz etkinliklerin sürmesini diliyorum.tabiki bu kadar la kalmayım sürenin ve katılımın çok daha fazla olmasını umuyorum.

Semineri bizlere hazırlayan Emre Gören ve Cgpark ekibine buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Hazar Değirmenci

 

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

CgparkS_Tr3d

Ekleyen: Hazaro

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!