CG Park a Güzel bir Bakış...

Cg Parkı gidip gördüm ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Untitled Document

Cg Park

Merhabalar sevgili arkadaşlar bu yazımı sizlerinde seveceğini tahmin ediyorum. En çokta 3D yi gerçekten hakkını vererek yapmak ve Maya Öğrenmek isteyen arkadaşlar için bu söylediklerim geçerli diyebilirim.

Cgpark

CgPark


Haziran 2007 civarı açılan bir kurs olan " Cg Park " a, geçen Çarşamba günü (25.07.2007) hem hayırlı olsun dileğine hem de kursu tam olarak tanımak amacı ile yanıma bir arkadaşımı alarak gittim. Koşu yolun da olan kurs gerçekten çok güzel bir ortamda açıldığını sizlere söylemek istiyorum. Çevresi ağaçlarla çevreli olması ve ana caddeden uzak şehir gürültüsünden kurtulmasını sağlamakta.

Cgpark

Cgpark

Uzak dediğime bakmayın hani Kadıköy, Ümraniye,üsküdar.gibi ilçelerden rahatlıkla uğraşılabiliyor. Hiç zorluk çekmiyorsunuz. Neyse Cg Parkın bahçe kapısından içeri girip zili çalıyoruz. Hemen kapıyı açıyorlar. Ve danışmadaki arkadaş da sıcak bir gülümseme ile Engin Yıldız ile bizi buluşturuyor. İçeri girdiğimizde ilk fark ettiğimiz, yapının Çelik sütun ve gergilerle yapılmış olması birçok yönden güvenli olduğunu çağrıştırıyor. Engin Bey bizi sıcak nedeni ile zemin katta güzel bir mekâna götürüp, hemen soğuk meyve suları ile içimizi serinletti. Tabi bu serinleme sırasında bir yandan da sıcak bir sohbetle serinliğin işimize yaramadığını anlayarak içimizin ısındığını fark ediyoruz.:) Kısa süre sonra Ahmet Yetgindağ da bizlere katıldı.

CgPark

Cgpark


Engin ve Ahmet Bey kurs için düşündüklerini anlattıkça ortam daha da bir hoş geldi açıkçası bizlere; "Burada Amacımız sadece program öğretip yollamak değil. Tersine Öğrencimizin Bir işe başladığında ne yapması gerektiğini bilecek" diyorlar. Diğer kurslar gibi sadece programları öğretelim, bir iki püf nokta gösterip öğrencileri yollayıp yenileri ile yolumuzu, paramızı bulalım mantığından çok uzaktalar.

Cgpark

Cgpark

CgPark

 

Amaçları 3d yi piyasaya yönelik öğretmek. Zaten Hocalar bu konuda gerçekten çok kaliteli kişiler; tabiri caiz ise aşmış kişiler diyebilirim. Zaten Bir öğrenci almadan 2 kere düşünüyorlar. Öğrencileri yetenek sınavı ile almanın yanında belli başlı bölümlerden mezun olmaları gerekiyor. Bu kadar özel kişilerin seçimi de özel bir serfitika gerektirmekte ve Cg Park tüm dünyada size ait özel bir Autodesk ID numarasıyla kullanabileceğiniz, geçerliliği olan serfitika vermektedir.

Cgpark

CgPark

CGPark

Kurs gerçekten disiplinli olduğunu bizlere söylüyor. Sonuçta 3d disiplin isteyen bir meslek olduğunu düşünürsek, işi ciddiye almayan arkadaşlar kursa gelmeden bir kez daha düşünmelerinde fayda var. Kursa girmek isteyen her kişiyi kurslarını tanımaları için kayıt olsun veya olmasınlar, derslerin nasıl işlediğini görmeleri amacı ile derslere sokmaktadırlar. Kendilerine bu konuda gerçekten güveniyorlar. Neden mi  "Eğer Kursumuzdan hiçbir şey öğrenmedim, memnun kalmadım diyen bir kursiyerin ücretini kursu bitirsin bitirmesin Parasını şartsız-koşulsuz geri vereceğiz" dedikleri için sanırım.:).Kurs yanında ayrı bir departman olarak bir Prodüksiyon kısmı mevcut. Burada Reklam, animasyon vb gibi piyasaya işler yapmaktalar.Bu sebeple her öğrencinin geniş çaplı bir uygulama ve öğrenme alanı var.Zaten bu konuda "Şimdiden bizden çalışmak üzere kişiler istiyorlar" demekteler. Kurstan Mezun olacak arkadaşların kendi ekiplerine katılabilecekleri gibi, öğrencilere piyasadaki şirketlerde iş bulma konusunda yardımlar yapacaklarını dile getiriyorlar.

Cgpark

CgPark

Cgpark


Kursun büyük hedefler göz dikmiş durumda. Ulusal olarak büyümek (Ulusal demişken şunu da belirtiyorlar. Kurs, ulusal olarak bu tarz eğitimlerde uygulanan müfredatı kullanmakta Olduğunu söylüyorlar. Türkiye de zaten sadece başlangıç seviyesi için 140 saatlik ders veren(ki Maya için) kurs ne yazık ki mevcut değil.), piyasaya güzel kişiler yetiştirmek gibi."İşi bilen yetiştirebilmek için, Kaliteli eğitmen gerekir" diyorlar ve gerçektende haklılar. Zaten bu düşünce ile de piyasanın en iyi eğitmenlerini bulmuşlar.(Eğitmenler Yerel ve Ulusal alanda çalışan; kısacası piyasayı çok iyi bilen kişilerden oluşmakta.)
Biraz öncede söylemiş olduğum gibi ileriye yönelik güzel planları bulunuyor. Bunların arasında çeşitli konferans, seminer, workshoplar, yurt dışından tanıdığımız ünlü Sanatçıların katılımı ile gerçekleşebilecek etkinlikler. Bunlar gerçekten güzel şeyler. Kursun birçok yönden insanlara destek verdiğini görüyoruz.

CgPark

Cgpark


Sohbet bu şekilde devam ediyordu ki artık kursu gezmenin vakti gelmişti. Yerimizden kalktık. İlk olarak birinci kattaki Prodüksiyon ekibini ziyaret ettik gerçekten ferah ve geniş bir ortam diye bilirim. Çalışanlar Sıcak ve güler yüzlü insanlar. Resimlerimizi çekerek buradan üst katları keşfe çıktık. İkinci katta 8 er kişilik geniş,düzenli rahat bir ortam bizi karşıladı.Açıkçası Gelip kursa katılasın geldi desem yeridir. Bir üst katında Engin Bey, Ahmet bey'in ve unutkanlığım sayesinde ismini hatırlıyamadığım arkadaşlarının odalarını gördük. Burası da diğer ortamlar gibi çok çekici.

CgPark

CgPark


Üst katında  ise 10 kişilik ikinci derslik hazırlanmış. Diğer derslik ile aynı konforlara sahip unutmadan bilgisayar konfigürasyonları Autodesk in isteğine göre düzenlenmiş;


Konfigurasyon:

Intel® CoreT 2 Duo Processor E6400
3 GB DDR2-SDRAM
250 GB SATA 3G Hard Disk (7200 rpm)
DVD Writer, DVD RAM & double layer 16x/8x with LightScribe technology
NVIDIA®GeForceT7500 LE TurboCache Pure Video with 512MB RAM
IEEE 1394 Firewire®
15 in 1 Memory Card Reader
Intel® High Definition Audio 7.1

CgPark

CgPark

Gördüğünüz gibi bu canavarlarda animasyon yapmak gerçekten çok heyecan verici. Ve son kat olarak ta Toplantı odasını gördük.Burada beni çeken en güzel şey masada duran oyuncak timsah oldu :P
Mekanı anlatmaktan çok görmenizi gerçekten isterim.Gerçekten güzel ve rahatlatıcı, benim gibi kurslardan hiç hoşlanmayan biri için bile çekici.:P..
Engin bey sohbetlerimiz sırasında devamlı bir şekilde ekibi ile Cg filmler izlediklerini söylüyor. Bunun sebebini kendilerinin devamlı gelişmek zorunda olduğunu vurguluyorlar. Çünkü hem yurt dışında yapılan türde animasyon filmleri yapma hayalinde olmaları hem de bir eğitim kurumu olarak öğrencilerini doyurabilmeleri için kendilerinin de devamlı gelişim içersinde olmaları gerektiği.

CgPark

 


Genel olarak çok güzel ortamı ile gerçekten eğitime, 3d ye önem veren bir anlayış içersinde, disiplin ile eğlencenin yan yana olduğu güzel bir kurs. Bir çoğunuz şunu düşünüyor  olabilir. Ya fiyat? Cg park ile iletişime geçtiğinizde belki fiyatları size fazla gelecektir. Çünkü kulağa ilk başlarda fazla gibi gelebiliyor. Ama düşündüğünüz de diğer kurslara göre daha profesyonel olması, eğitmenlerin Demoreellerini görmüş biri olarak gerçekten kaliteli bir eğitim verilmesi(ki her öğrenciyi memnun etme garantisi), verilen eğitimlerin ki Maya başta olmak üzere birçok piyasada sizi üst noktalara taşıyacak programların öğrenim saatlerinin fazlalığı.Ve diğer yurt içi yurt dışı kurslar ile karşılaştırıldığında aslında ücretlerinin benim fikrime göre az olması.Bu kursu gerçekten cazip hale getiriyor.Eğer bu şekilde devam ederlerse sadece eğitim yönüne yönelmek istedikler ve Türkiye'miz deki  3d sektörünün gelişmesi, yurt dışındaki kaliteli şirketlere çalışan bile yetiştirebilecekleri gözüküyor.Evet onlar için çok erken kim bilir belki de gözümü boyadılar :D.


Şunu söylemek istiyorum.Eğer gerçekten bu işten zevk alıyorsanız, ve hakkını veririm diyorsanız hemen gidin ve kayıt olun.En azından kursu gidim kendi mekanında ziyaret edin. Ki sizide memnun etsinler:) Aslında yazılması gereken bir çok şey var ama benim şu yazıyı bile 3 güne yaymam ve unutkanlıklarımın getirdiği sebeplerden yazımı Cg parkın bir sözü ile kapatmak istiyorum.
Ne istediğini bilen insanları, Yakınımızda görmek umuduyla.

www.CGPARK.com.tr

Hazar Değirmenci

 

 

 

Ekleyen: Hazaro

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!