Semazen son galeri mesajları

  Teşekkür ederim yorumunuz için,

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  Teşekkür ederim yorumunuz için, boş bir vaktimde tekrar render almayı düşünüyorum, askeri bir üsten kalkarken gibi bir mekan yapmak istiyorum. Kaplamaları da o zaman tekrar gözden geçirebilirim. Yaparsam buraya tekrar ekleyeceğim teşekkür ederim tekrar yorumunuz için.

  2020-09-07 22:05:13

  f-15 Strike Eagle

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  Yine kendimi geliştirmek için yaptığım bir model, Blueprint üzerinden modelleme yaptım. Maya`yı kullandım modelleme ve uv unwrap için. Substance Painter de boyama yaptım. Yine bir çok sorun ve donanım sıkıntısıyla boğuştuğum bir model ama öğrenmenin en hızlı yolu pratik ve sorunları kendinizin çözmesi. Daha çok substance Painter da sorunlarla karşılaştım daha çok donanım yetersizliğinden kaynaklıydı.

  2020-07-18 15:22:57

  Dış Cephe Gece Render

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  Kendimi geliştirme ve Blender öğrenmek için yaptığım bir model. Modeli videodan bakarak yaptım blender guru kanalından fakat video çok eski olduğu için programlar arası farktan kaplama ve ışıklandırma da sorunlar yaşadım. neyse ki blender Eevee render motoruna sahip ve çok hızlı şekilde sonuçları görebiliyorsunuz. Deneme yanılma yolu ile yaptığım bir model daha çok ışıklandırması üzerine uğraştım.

  2020-07-18 15:09:57

  BMW M2

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  İlk araba modelim.Mimari modelleri bırakıp katı ve organik modellere başladım da yapmıştım. Öğrenme ve deneyim kazanma açısından oluşturduğum bir model. Maya da modelleyip, Substance Painter da boyadım. Render Substance Painter`ın kendi render motoru olan Iray. Çalışırken çok fazla sorun çıktığı ndan ters yüzeyler vs. özellikle ters yüzeyler substance da sorun oluyor yüzey ters olduğunda substance`da görünmüyor o yüzey, modelleme ve kaplama olarak 1 hafta sürdü. Ama sorun çıkmadan da öğrenemiyorsunuz :D

  2020-07-18 14:52:47

  Stylized Axe

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  Kendimi geliştirmek için yaptığım bir tek el balta modeli. Blender kullanarak modelledim ve low poly model üzerine Substance Painter`da boyama ve üzerinde ki desenleri yaptım. Render blender cycle`da alındı.

  2020-06-30 15:12:56

  İç Mekan

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  Okul projem için yaptığım çalışma.Arkaplan ve ışık ayarlarını photoshopda düzenledin basitce.Ayrıca photoshopda bir kaplamanın bump ve yansıma kanallarını almayı öğrendiğim bir çalışma oldu tabi basit bir şekilde.

  2016-05-29 13:58:54

  Salon

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  Okul projem için yaptığım salon projem.Modelleme,kaplamalar,render bir günün çeşitli saatlerinde yapıldığından yapımı ortalama 1 gün sürdü.Dediğim gibi okul için yaptığım bir proje programı öğrenmek ve kendimi geliştirmek için yorumlarınızı lütfen eksik etmeyin.

  2015-11-10 01:41:40

  lamba

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  yorumunuz için çok teşekkür ederim saten loş bir ortam olarak güneş batışı düşünmüştüm ondan içeriyi öyle aydınlatmadım, 2 tane lav lambası yaptım çok az ışıtsın diye ama genel olarak gün batımını yapmaya çalıştım. Olmamış mı sizce içeri daha fazla ışık koymalımıyım gün batımı sahnesi için ama

  2015-09-18 11:39:34

  yatak odası

  SemazenYunus Emre OĞUZsemazen

  Bilgisayar destekli tasarım ve animasyon okuyorum bu çalışmayı programı öğrenirken heveslenip yapmaya çalışmıştım herhangi bir videodan değil kendi özgü hayal gücümle tasarladım. çok bir eşya yok ama dediğim gibi ilk projem gün batımını yakalamaya çalıştım ama bir acemi için bence güzel oldu ayrıca gün batımı için vray sun ve vray physical camera ayarları hakkında fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim çünkü öğrenmem gereken çok şey var :)

  2015-09-18 07:17:11