Talika Son Forum Mesajları

  http://www.sadeceon.com/dnuraktas/hayatinizi-duzene-sokabilirim- Bu site

  TalikaOkan Eyüptalika

  http://www.sadeceon.com/dnuraktas/hayatinizi-duzene-sokabilirim-

  Bu site cidden çok hoş ya nerde ilginç insan var toplamışlar bence fişliyolar bunları bilin de ona göre uzak durun diye :D

  2014-04-24 09:51:50

  http://www.sadeceon.com/emreren/kaliteli-manipulasyon-yapabilirim BEnce endişeye

  TalikaOkan Eyüptalika

  http://www.sadeceon.com/emreren/kaliteli-manipulasyon-yapabilirim

  BEnce endişeye mahal yok bu siteden birşey olmaz allah aşkına linkte çok kaliteli manipulasyon yaparım diyor mehmet turgutun çalışmaları var :D Tabi işin birde acı yanı ciddi ciddi buradan iş alanlar da var gördüm 1 2 profil oda çok ilginç 4 günde 7 günde teslim edilen işten 10 tl almak hangi akılın karı anlamış değilim.

  2014-04-24 09:40:29

  Arkadaşlar Sönmeze katılıyorum durumunuz

  TalikaOkan Eyüptalika

  Arkadaşlar Sönmeze katılıyorum durumunuz kötüyse mecbur kalıyorsunuzdur tabiki fakat o anlık durumunuzu atlatır atlatmaz lütfen fiyatınızı ve kalitenizi bozmayın. Yaklaşık 2 aydır elime hiçbir para geçmedi ailemin yanında yiyip içiyorum. Allah onlardan razı olsun. Ama bu ağrıma gitmiyor da değil çalışmayı bukadar istememe rağmen. Ama inanıyorum ve bu durum için savaşıcam inanıyorum ki kalite belli olur ve kimse fiyat kırmak zorunda kalmaz. Yaptığınız işe, verdiğiniz emeğe, öğrenmek için kaybettiğiniz zamana birazcık değer veriyorsanız lütfen daha 3ds max`in ne olduğunu bilmeyen insanlara fiyatınızı düşürtmeyin.

  2014-04-04 08:00:45

  Part 1: http://www.youtube.com/watch?v=B7htLWzvyEc Part

  TalikaOkan Eyüptalika

  Part 1: http://www.youtube.com/watch?v=B7htLWzvyEc
  Part 2: http://www.youtube.com/watch?v=D1XLDEh2kGw

  Bu tutorialler sorularınıza çözüm olucaktır. İngilizce tutorial fakat görerek te anlayabilirsiniz kullanımını zaten basit bir script.


  Saygılarımla

  2014-03-28 16:11:35

  Kırışıklıkları ise Zbrush yada

  TalikaOkan Eyüptalika

  Kırışıklıkları ise Zbrush yada Mudbox ile verebilirsiniz. Yada modelleyerek gösterebilirsiniz. Yok bunları yapamam derseniz de kaplama ile çözebilirsiniz ama yine kaplamada da normal map en iyi sonucu vericektir.

  2014-03-24 15:45:54

  Birçok yöntemi vardır modelleyerek

  TalikaOkan Eyüptalika

  Birçok yöntemi vardır modelleyerek nasıl yapıcağınızı anlatayım bir plane yada box oluşturun convert to editable poly yapın subdivision sekmesinde Use NURMS Subdivision işaretleyin Iterations`ı 3 yapın ve modellemeye başlayın kenarların yumuşadığını görüceksiniz sert kenarlar için edge aralıklarını azaltın.

  2014-03-24 15:43:31

  Ya üzerini işte anla

  TalikaOkan Eyüptalika

  Ya üzerini işte anla canım sende hepsini anlat :D Bir konu açtığınızda genelde bu yardım isteme amaçlı olduğu için lütfen biraz daha detaya girin bu sizin yararınıza olucaktır.

  2014-03-24 15:35:26

  Materialinizin ekran görüntüsünü alıp

  TalikaOkan Eyüptalika

  Materialinizin ekran görüntüsünü alıp gönderebilirmisiniz değerleri inceleyelim

  2014-03-23 20:54:15

  Dİğer bir öneri de

  TalikaOkan Eyüptalika

  Dİğer bir öneri de materialin screenshotını göndermeniz

  2014-03-20 00:38:24

  Ozaman tavsiyem hiç kurcalama

  TalikaOkan Eyüptalika

  Ozaman tavsiyem hiç kurcalama mümkünse bi şekilde hallet işini yetiştirdikten sonra backup yap. Çünkü vakit alabilir çözebilmen.

  2014-03-20 00:37:06

  BEn açıkçası bu almış

  TalikaOkan Eyüptalika

  BEn açıkçası bu almış olduğunuz renderın vray olduğundan da şüpheliyim daha çok default ayar gibi geldi ki bundaysa çalışmaması normal yani renderınızın viewporttan farkı yok tavsiye bir sun light ekleyip tekrar denemeniz çünkü bildiğim kadarıyla sahneye ışık eklemedikçe 3ds max default ayarda render yapar.

  2014-03-20 00:35:24

  http://forums.cgsociety.org/archive/index.php/t-915616.html Dostum bi

  TalikaOkan Eyüptalika

  http://forums.cgsociety.org/archive/index.php/t-915616.html

  Dostum bi bu çözümü bulabildim umarım işine yarar. Araştırdım ama konuyla ilgili pek birşey yok tavsiyem ise maxi yeniden kurman yada linkte belirtilen dosyaya backup yapmayı denemen

  2014-03-19 23:49:32

  Ayarlarınızı tekrar yapın dün

  TalikaOkan Eyüptalika

  Ayarlarınızı tekrar yapın dün bende aynı şeyle karşılaştım render süresi de 589 saat yazıyordu ayarlardan sonra kendine geldi.

  2014-03-16 03:35:45

  Rice ederim işinizi gördüyse

  TalikaOkan Eyüptalika

  Rice ederim işinizi gördüyse ne iyi inşallah bu konuda sorun yaşayan diğer arkadaşlarda yararlanabilirler konudan.

  Saygılarımla

  2014-03-15 14:03:55

  - http://www.hasangulturk.com/Download/clean.rar -

  TalikaOkan Eyüptalika

  - http://www.hasangulturk.com/Download/clean.rar

  - Buyrun link bu. Bu sicripti kullanıp sahnenize ekleyip silmiş olduğunuz objelerin braktıkları atıkları temizleyebilirsiniz buda dosya boyutunuzun küçülmesine etki eder.

  - Scripti MaxScript bölümüne tıklayıp run script diyip seçin o şekilde maxte kullanabilirsiniz umarım işinizi görür.

  Saygılarımla

  2014-03-15 13:48:49

  Bununla ilgili script var

  TalikaOkan Eyüptalika

  Bununla ilgili script var bulup buraya eklerim.

  2014-03-15 13:39:32

  - Vray adv arkadaşların

  TalikaOkan Eyüptalika

  - Vray adv arkadaşların dediği gibi çizim sonrası render

  - Vray rt eş zamanlı gpu render yani sen güneş eklesen bir yanda onun etkisini görebilirsin

  - Iray max 2012 den sonra yada 2013 ten sonra programın içinde gelen bir render motoru aynı zamanda gpu real time render alabilirsiniz bu motorla.

  Bunların dışında da Serdarın dediği gibi octane arion ve furball gibi gpu render motorları da vardır

  Gpu render ile normal render arasındaki fark ise gpu render ekran kartına yüklenir normal render işlemciye yüklenir yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir zaten

  Saygılarımla

  2014-03-14 23:47:55

  Birkaç yöntemi var tabi

  TalikaOkan Eyüptalika

  Birkaç yöntemi var tabi

  - Snap ile line`ı çiz etrafına ardından edit sepline ile outline ver ve extrude ver üstünüde yine line`a duplicate yap oradan renderda görünmesini sağla ve circle ı seç oldu bitti

  - Rail yapıyorsun zaten direk maxte seç orada ayarlarında araların cam mı yoksa boşluk mu olacağını seçiyorsun oradan yap bütün herşeyiyle.

  Arkadaşlar tavsiyem bu tarz durumlarda sınayın kendinizi çözüm üretmeyi deneyin çokça olmazsa yardım isteyin inanın gelişmeyi bu sağlıyıcaktır. Yoksa her sorunu yazın herkes yardım eder burada ama size yardımı olmaz çünkü diğer bir problemde foruma yönelirsiniz. Max korkulacak birşey değil bozarsanızda tekrar yüklersiniz ama toolları scriptleri herşeyi kurcalayın gitsin. Dostum sözüm sana değil yanlış anlama genel olarak söylüyorum diğer okuyacak arkadaşlarada.

  Saygılarımla

  2014-03-14 23:41:53

  Arka fonda birşey yoksa

  TalikaOkan Eyüptalika

  Arka fonda birşey yoksa .png olarak kaydetmek işinizi görebilir. Yada alpha kullanabilirsiniz.

  2014-03-14 13:40:35

  Açıkçası ister maya kullanın

  TalikaOkan Eyüptalika

  Açıkçası ister maya kullanın ister max siz biraz pratik olmadıkça çözüm üretemedikçe sorunlara ne kullanırsanız kullanın takılıp kalabilirsiniz. İşi profesyonelleştirirseniz alana göre bir seçim yapabilirsiniz ki bu tezi de çürütebilecek birçok abimiz sitede ve dünya çapında mevcut. Bundan dolayıdır ki size şunu bunu kullanın kimse demez.

  Renderfarmları sormuşsunuz çok üstün bir bilgim yok ama naçizane küçük beynimle algıladığım proje gönderiyorsunuz çeşitli bilgisayarlar olabiliyor çeşitli özellikte sizden ücreti ona göre talep edebiliyorlar kaç saniye ve kaç bilgisayar istediğinize bağlı tabi kurumdan kuruma fark olabiliyor.

  Bunun dışında render süresi demişsiniz render süreside aynı şekilde kullandığınız render motoruna bağlı olarak farklılık gösterecektir ayrıca burada da pratikliğniz ön plana çıkıcaktır.

  Ayrıca tablet pc demişsiniz ama bilgisayarınızın yetersiz kaldığını söylediğiniz halde tablet pcyi çizim ve animasyon için kullanabiliceğinize inanabiliyorsanız o başka mesele pratikliği de ayrı konu ;) He candy crush oynayacağım derseniz o başka tabi :)

  Saygılarımla

  2014-03-14 02:43:19

  Sorununuzu şu şekilde çözersiniz

  TalikaOkan Eyüptalika

  Sorununuzu şu şekilde çözersiniz camerayı seçtikten sonra curve editörü açın oradan cameranın hareketlerini yumuşak bi şekilde yaptığını görürsünüz yukardaki butonlardan `Set Tangents to Linear` butonuna tıklarsanız sert geçişler olduğunu görüceksiniz artık animasyonunuz sabit hızda

  2012-12-05 16:59:11

  Bu hafta içinde win

  TalikaOkan Eyüptalika

  Bu hafta içinde win 8 pro alıcam yorumlarımı aktarırım arkadaşlar. Sitesinden edindiğim bilgiye göre win 7 ile çalışan tüm programlar 8 de de sorunsuz çalışacakmış tabi microsoft`un yalancısıyız :)

  2012-10-31 11:31:52

  Bencede parayı kabul etmeyin

  TalikaOkan Eyüptalika

  Bencede parayı kabul etmeyin Allah aşkına 150 lira nedir ya rezillik yemin ediyorum iyice ele ayağa düştü sektör. Yanlış anlamayın size değil lafım şu çakallara. Sizin bir fiyat söylememeniz de işine gelmiş adamların tabi. Arkadaşlar lütfen artık kaçıncıya söylüyorum dilinde herkesin tüy bitti ama şu yaptığınız işe bir değer verin öğrenmek için harcadığınız emekleri yaparken harcadığınız emekleri yaşadığınız stresleri göz önüne alın o şekilde verin fiyatlandırmayı. He ucuz iş yapıcam diye tutturan varsada çeksin kapıyı çıksın bizde rahat edelim onlarda. İnşallah ilerde bir şirketiniz olur yada bir şirkette çalışır herkes te şu max, vray ve pluginlere ödenen paralardan haberi olur da bakalım o zaman acaba aynı fiyatlandırma meydana gelicek mi?

  2014-04-19 08:01:53

  Vray`de tabiki animasyon var

  TalikaOkan Eyüptalika

  Vray`de tabiki animasyon var ama açıkçası süre sıkıntı olabilir. Bilgisayarınız iyi olmalı, sahneniz doğru ışıklandırılmış olmalı, mümkün olduğunca low poly olmalı vs vs. Bunlardan biri bile biraz kötü olsa animasyon sürenizi doğrudan etkiler.

  2014-03-25 00:55:31

  - Aslında kalmayanların nedenleri

  TalikaOkan Eyüptalika

  - Aslında kalmayanların nedenleri forumda açıkça bellidir yani vray`i nerden indiririm link atın diyor adam sonra kendi sitesini verince kızıyor gidiyor. Yada ücretli plugin vb. Yani herşeyi hazırdan bekleyen adam durmuyor burda duranlar Allah razı olsun üstadlar, bide daha iyi olabilme umuduyla çabalayan biz acemiler.

  - Sohbet odası tekrar olabilir katılıyorum en azından bilgi alışverişini daha rahat yapabiliriz. Ama onun dışında seviyorum ya TR3D yi :D Sağolsun Necmi abi bir ekipte kurdu neler yapabiliriz diye aralarında da da bulundum hiçte kolay değil işi. Birde o yapılsın bu yapılsın diye çok istendi ama işin altına el sokulunca çok kişi işinin derdine düştü yapamadı.

  - Yani eğitim, texture, hazır model bunlar bizlerin ekleyebileceği şeyler sonuçta ücretli olanlar burada kullanılamaz.E hazırlayıp burdan sunabilirsiniz dense onunda kontrolü sıkıntı olabilir.

  2014-03-21 11:09:58

  Açıkçası ben 1 sene

  TalikaOkan Eyüptalika

  Açıkçası ben 1 sene yurtdışındaydım ama döndüğümde tr3d`ye uğradım hemen fakat dediğiniz gibi olunca durum, şu aklıma geldi "Yokluğumda Türkiye`de 3D`nin önemi arttı herhalde herkes okadar yoğun ki uğrayamıyor bile :)" Neyse yaz geliyor tanışma toplantıları başlar yakında :)

  2014-03-20 15:29:23

  Hayır yazmıyım

  TalikaOkan Eyüptalika

  Hayır yazmıyım yazmıyım diyorumda sizde bir acayipsiniz ya. Hocam senin isminde murat geçmiyor ki niye üzerine alınıyorsun sana dememiş zaten onu !! Hayır nasıl sinir yaptıysanız mesajları mı okumadan yazıyorsunuz anlamış değilim gerçekten.

  Neyse arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim yardımım dokunanlarada hakkım helal olsun. Şunu anladım ki artık iyice seviye düşmüş. Bundan sonra foruma birşey yazmaktansa uzaktan izlemeyi tercih edicem. Yardım isteyenler zaten mail adresimi biliyorlar burdanda özel mesaj atabilirler.

  Teşekkürler.

  2012-10-02 18:18:15

  Hahaha :D

  TalikaOkan Eyüptalika

  Hahaha :D Sadece gülüyorum size maşallah atarınızda bol :D Evren abi seni çok daha iyi anlıyorum kaç yıldır hata yapmışız :D

  If you do not research, do not answer!

  2012-10-02 17:34:07

  Arkadaşım yeni olduğunuzu zaten

  TalikaOkan Eyüptalika

  Arkadaşım yeni olduğunuzu zaten anladık eski olsanız bu konunun nekadar çoookkk konuşulduğunu ve bir yere varılamadığını anlardınız ki zaten aratıp bulabilirsiniz. Bu işin standart`ı yoktur olay kaliteniz, işin zorluğu ve ahlak anlayışınız ile doğru orantılıdır. Sonuç bu.. Kolay gelsin.

  2012-10-02 07:42:09

  Bir an okadar korktum

  TalikaOkan Eyüptalika

  Bir an okadar korktum ki şu konu açlılıcak diye :D

  2012-09-27 16:42:57