3ds Max : yardim

yardim
pouqetbuket tosunerAvatar

Selam arkadaslar ben 3d max vray kullaniyorum suan calisiyorum fakat kendimi animasyonda gelistirmek istiyorum bana yardim edebilirmisiniz .animasyon icin max animasyonmu ogrenmek daha mantikli yoksa maya mi hangisinin is alani daha iyi kafam cok karisti lutfen acil yardim

2014-03-09 00:10:13
  • Bayan
Sana kalmış
sadiksarisadık sarıAvatar

Aslında iki programında birbirlerine üstünlüğü olduğunu düşünmüyorum.3dsmax kullanıcısı ve iş imkanı maya ya göre fazla.Birinin diğerine üstünlüğü yok.3dsmax te yolalmışsanız devam edin.Ben 3dsmax kullanıyorum.Sonderece memnunum.Animasyondan kastınız karekter animasyonu ise maya yı tavsiye ederim.

sadik
2014-03-09 00:33:29
  • Erkek
Hayir mimari animasyon peki

Hayir mimari animasyon peki animasyon icin elimizdeki bilgisayarlar yetersiz kalabiliyor render tarlasi diye birsey varmis bu render tarlasina gonderdigimiz projenin fiyatinida mi saniye olarak hesapliyorlar eger oyle ise bize kalan ne oluyor . Karimiz ne oluyor yani bir sorum daha var ben cizim yapmak ve animasyos icin tablet pc dusunuyorum hangisini tavsiye edersiniz

2014-03-09 00:43:55
  • Bayan
aslında tablet çok iyi
sitemaltug tezerAvatar

aslında tablet çok iyi fikir,
hatta iphone 5s ile maya çalışabiliyomuş.

ama bana kalırsa sen yine de garanti olsun diye samsung kullan derim.

render tarlalarına gelince şimdilik çok pahalı olabilirler.

sen bu işde ilerleyene kadar bence render bahçelerini kullan.
hem daha hesaplı hemde samsung la direk bağlanırsın.

selamlar kolay gelsin.

http://maltugtezer.carbonmade.com/
2014-03-09 10:51:16
  • Erkek
Tesekkurler samsungmu yoksa ben

Tesekkurler samsungmu yoksa ben sony lenova düşünüyorum onun hakkinda ne dersiniz

2014-03-09 13:08:20
  • Bayan
3DSMAX
sadiksarisadık sarıAvatar

Mimari animasyon diyorsunuz 3dsmax te devam.

sadik
2014-03-14 01:51:03
  • Erkek
Açıkçası ister maya kullanın
TalikaOkan EyüpAvatar

Açıkçası ister maya kullanın ister max siz biraz pratik olmadıkça çözüm üretemedikçe sorunlara ne kullanırsanız kullanın takılıp kalabilirsiniz. İşi profesyonelleştirirseniz alana göre bir seçim yapabilirsiniz ki bu tezi de çürütebilecek birçok abimiz sitede ve dünya çapında mevcut. Bundan dolayıdır ki size şunu bunu kullanın kimse demez.

Renderfarmları sormuşsunuz çok üstün bir bilgim yok ama naçizane küçük beynimle algıladığım proje gönderiyorsunuz çeşitli bilgisayarlar olabiliyor çeşitli özellikte sizden ücreti ona göre talep edebiliyorlar kaç saniye ve kaç bilgisayar istediğinize bağlı tabi kurumdan kuruma fark olabiliyor.

Bunun dışında render süresi demişsiniz render süreside aynı şekilde kullandığınız render motoruna bağlı olarak farklılık gösterecektir ayrıca burada da pratikliğniz ön plana çıkıcaktır.

Ayrıca tablet pc demişsiniz ama bilgisayarınızın yetersiz kaldığını söylediğiniz halde tablet pcyi çizim ve animasyon için kullanabiliceğinize inanabiliyorsanız o başka mesele pratikliği de ayrı konu ;) He candy crush oynayacağım derseniz o başka tabi :)

Saygılarımla

- Hiç...
2014-03-14 02:43:19
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!