kubillian Son Forum Mesajları

  Adamım hem toplumca kabul

  kubilliankubilay bilir

  Adamım hem toplumca kabul edilen bir yargıyı ( maaş`ın kişiye özel olmasını )millete böyle basit bir şekilde sorarak yıkıp geçiyorsun. Hem de birileri sana sinirlenince üste çıkmaya çalışıyorsun. Kimse sana küfür ettin demiyor. Sadece bu sorulmaması gereken ve herkese özel bir şey.

  Piyasaya girince zaten standartları öğreniyorsun. Amacın ne yani burada kendinle milleti mi kıyaslamak ? iyi bir işe girdin de kendini iyi hissetmek için millete maaşını mı sormak istiyorsun.

  açtığın başlık yanlış, üste çıkmaya çalışman daha da yanlış...

  2013-09-27 16:10:39

  İlginiz için teşekkür ederim.

  kubilliankubilay bilir

  İlginiz için teşekkür ederim.

  Sahnedeki yapay ışıkları kaldırıp tekrar bir render aldım. Şu an ofisteyim akşam gidince görebileceğim. Buraya da eklerim. Şöyle bir yol izledim. Spotlarda vray ies kullandım. Dışarıdan gelen ışığı kestim. Koridordan gelen bir ışık ve render da gördüğünüz gizli led aydınlatmanın ışığı kaldı. Ha bir de masa üstü aydınlatma. Bakalım nasıl bir sonuç elde edeceğim.

  Ayrıca öğrenmek istediğim bir mevzu daha var. her materyal specular ve bump map e falan sahip olmalı mı ? Misal o gördüğünüz üst kapaklar high gloss malzeme. Yani yalnızca cam gibi yansımaya sahip beyaz ve düz bir malzeme. Buna parmak izi lekesi gibi bir leke mi atmayalım refflection a falan. ne diyorsuz ? Her malzeme bu kanallara sahip olmak zorunda mı gerçeklik için ?

  2017-05-11 13:09:14

  bulanık render problemi

  kubilliankubilay bilir

  Merhaba.

  Çok daha profesyonel ve gerçekçi render almak için uğraşıyorum. Uzun süredir tutorial takip ediyorum ama bir türlü anlamadığım beceremediğim bir husus var.

  Şu render`a önce bir bakın :

  https://hizliresim.com/brPDym

  Sahnede malzeme subdiv leri yüksek, irradiance map ve light cache kullanıldı, ambient occlusion açık, exponential kullanıldı, Her modelde yüksek chamfer değeri girildi. Yani keskin hatlar yok. Ve keskinlik için mitchell netravalli kullanıldı.

  Şimdi bu kısıtlı bilgimle bu sahneye ulaştım ama ne yazık ki hala istediğim gibi değil. Işıklar istediğim kontrastı veremiyor. bir türlü o atmosferi yakalayamıyorum. Daha keskin, kontrastı daha yüksek, daha net bir render kalitesi arıyorum ama bir türlü beceremiyorum.

  Gerçekçilik adına neler yapmalıyım. Photoshop kullanmıyorum, basit bir programla saturation falan arttırıyorum sadece. Bu sahneye neler yapılabilir sizce yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  2017-05-10 10:33:56

  Kadir bey Theakademi gibi

  kubilliankubilay bilir

  Kadir bey Theakademi gibi başka önereceğiniz bir firma var mıdır ?

  2016-11-30 12:51:21

  3ds max vray eğitimi

  kubilliankubilay bilir

  Herkese merhaba.

  Mimari çalışmalar için vray eğitimi almak istiyorum. Modelleme ve mental ray render motoru hakkında bilgi sahibiyim. Yalnızca ışıklandırma, doku yaratma (akabinde photoshop bilgisi de gerekebilir) ve sahneye göre render ayarları öğrenmem lazım.

  Yaptığım araştırmalar neticesinde bir kaç kaynağa ulaştım. İnternetten eğitim seti satışı yapanlar var. Yalnız hangisi daha efektif olabilir bilemiyorum. Tavsiyeye ihtiyacım var. Birebir bir eğitim mi yoksa kendi kendime öğrenebileceğim, yalnız çalışacağım eğitim setleri mi.

  Adanada ikamet ediyorum. Ve adanada böyle bir eğitim veren yer var mı onu bile bilmiyorum açıkçası. Önerilere açığım.

  İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

  2016-11-30 11:21:15

  can.t allocate memory.

  kubilliankubilay bilir

  render alırken sahnemde böyle bir problem çıkıyor. 3ds max 2010 32 bit kullanıyorum.

  sahnenin boyutu 20 küsür mb. Böyle küçük bir sahnede böyle bir hata vermesi garip. ayarlar yüksek değerlerde.

  Ayarları düşürünce render alabiliyor.

  yardımcı olabilecek birileri var mı acaba ?

  2015-01-22 08:30:22

  malzeme üzerinde color correction

  kubilliankubilay bilir

  malzeme üzerinde color correction ayarları ile oyna.

  ya da exposure control ayarlarından color saturation`ı 1.4 gibi değerlerde tut.

  2015-01-16 16:10:17

  necmi bey hiç bir

  kubilliankubilay bilir

  necmi bey hiç bir şekilde eski kullanıcımı yeni sisteme aktaramadım. ben ve benim gibi bir çokları var.

  ben bu kadar uzun süren ve bu kadar sorunlu olan bir bakım çalışması görmedim. ben interneti sürekli kullandığım için başka bir kullanıcı aldım evet. ama sırf şu uzun bakım çalışması yüzünden bir daha bu siteye girmeyecek arkadaşlarım var. sadece onların da olmadığına eminim.

  2011-08-03 10:55:54