drummer Son Forum Mesajları

  Selamlar arkadaşlar

  drummerMurat Aydındrummer

  Selamlar arkadaşlar

  Uzunca bir sessizlikten sonra konu hakkındaki görüşümü söyleyip söylememek adına kendimi biraz tuttum desem yanlış olmaz şimdi tarafsız olarak yorum yapıyorum diyen arkadaşlarım kusuruma bakmasınlar ben bu hayata tarafsız fikirsiz yorum ya da eylem yapan çok az kişi gördüm. Objektif olmaya tarafsız yorum yapmaya çalışan kişilerin bile tabanında bir fikir bir taraf vardır bazen bunu göz ardı eder konuşuruz bazen de tarafımızı belli ederek konuşuruz. Farklı fikir ve taraf sahiplerinin böyle bir olayda birleşip eylem yapması sadece daha büyük bir payda da taraf olmalarındandır ki ben bunun ağırlıklı olarak siyasi olduğunu düşünüyorum.

  Siyasi ideolojik ve din referanslı konuşmaların yasak olduğu sitemizde ister istemez işin asıl ucu buralara dayandığından bunlara değiniliyor. Bende biraz oralara dokunursam şimdiden affınıza sığınıyorum.

  Evet bu olay bir kaç ağaç ya da AVM yapımı için değil total bir birikmişliğin verdiği bir patlama olarak görmek doğru analiz olur. Ben olayı hükümet ve karşıtlarının siyasi gibi durmayan bu platformda gene siyaset yaptığını en azından buradan nemalanmak istediklerini düşünüyorum. Sözüm doğru şekilde bu durumu protesto etmek isteyen arkadaşlarımı tenzih ediyorum.

  Polisin tavrının yanlışlığına isyan eden arkadaşlarım isyanınızda haklısınız Fakat bu halk ne yanlışlar ne haksızlıklar gördü tepkiniz bu denli reaksiyon alınca haliyle arkasındaki kitle de daha hevesli ve can siperhane bir şekilde durumu savunuyor. Sonuç beraber ilerlediğimiz bu gemiye delik açmaktan başka bir işe yaramıyor. Hee diyorsanız bu geminin gittiği yolu sevmiyorum istemiyorum. Bu gemi batsın başka bir gemi ile benim istediğim tarafa doğru gidelim diyorsanız eğer demokrasilerde bu iş seçimle olur.

  Benim nacizane bu olayda gördüğüm şudur; belli bir kesimin dediğinin aksine memleket elden gidiyor satılıyor bölünüyor parçalanıyor batıyoruz aksine 10 yıl önce bir kaç sene içinde dibe vuracağız şu olacak bu olacak diyen bir çok yakınım bunların içinde yeğenim (CHP istanbul gençlik kolları başkan yardımcısı) dahil şuan eh işte hükümetin bu ekonomik programı aslında bizim başlattığımız birşeydi demesi çok manidardır. geçtiğimiz bu 10 sene içindeki radikal değişimleri görmemek ya da bunun karşısında muhalif olmakta kolay iş değil doğrusu. Geçmişte bu tür eylemlere devletin yaptığı yanlışlara sesini çıkarmayan halkımız artık daha bir bilinçli ve de özgür daha güzel sesini duyurabiliyor yani sanıldığının aksine kötüye değil ben iyiye bir gidişin olduğunu düşünüyorum.

  Lakin hükümet karşısındaki fikirler yek halde o kadar ses getirmediğinden yolla çıkarak artık muhalefettinde birlik ve beraber hareket ettiğini görüyorum farklı görüşlerdeki gruplar artık bir arada omuz omuza hareket edebiliyor bu da esasında güzel bir şey tabi ki her olayda olduğu gibi bunda da uç grupların olaydan nemalanmak istiyen kişilerin ekmeğine yağ sürmüyor değil her fırsatta hata kollayan karşıt görüşün eline düşen hükümet bu dayağı mecbur yiyecek.

  Sevgili dostlar amacım kimseyi kırmak ya da hakkını gasp etmek değildir. Herkez eylem hakkını kullanabilir ama unutmayın hepimiz diğerimizin hakkını savunduğu ölçüde medenileşiriz ve de ileri gidebiliriz o yüzden savunduğunuz şeyleri beğenmesem de hakkınız olduğu için bunu sonuna kadar kullanınız...

  Sevgiler Saygılar...

  2013-06-03 18:58:58

  teşekkürler ederim sonuç alınmıştır

  drummerMurat Aydındrummer

  teşekkürler ederim sonuç alınmıştır :)

  2012-03-12 12:43:31

  viewportta snapliymiş gibi hareket etme sorunu

  drummerMurat Aydındrummer

  Merhaba arkadaşlar sorunum Çalıştığım sahnedeki modellerin ve vertexlerin snap açık olmamasına rağmen snapliymiş gibi hareket ediyor persfektif penceresinde bu sorunu yaşarken diğer (top, front, left) pencerelerinde sorun yaşamıyorum Bunun nedenini sahneye aldığım modellerin ölçek probleminden diye düşünüyordum ölçeğini ayarladığım halde bu sorun persfektif penceresinde devam ediyor acaba bu sorunla karşılaşmış olan çözümünü bilen arkadaşlar var mı? yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

  2012-03-12 11:30:47

  teşekkür ederim arkadaşım valla

  drummerMurat Aydındrummer

  teşekkür ederim arkadaşım valla çok işime yaradı ve de problem düzeldi. çok sağolasın :)

  2012-03-07 12:39:43

  viewportta modelin kırıklarını nasıl düzeltirim.

  drummerMurat Aydındrummer

  Merhaba arkadaşlar, elinde screenshotını paylaştığım modelin normalde render görüntüsü düzgün çıkıyor ama sorun viewportta bu kırıklardan nasıl kurtulabilirim. viewport sekmesindeki 3d, open gl, nitrous, 3 ünüde denedim problem devam ediyor ekran kartı driverım güncel quadro fx1700 kullanıyorum. Her iş acildir buda onlardan :) durumu bilen çözen arkadaşlardan yardım fikir istiyorum şimdiden teşekkürler.

  Saygılar Sevgiler..

  http://e1203.hizliresim.com/v/7/39hu6.jpg


  [url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://e1203.hizliresim.com/v/7/39hu6.jpg[/img][/url]

  2012-03-07 12:03:08

  Necmi hocam takvimde bir

  drummerMurat Aydındrummer

  Necmi hocam takvimde bir sıkıntı yaşanmazsa bende gelirim.

  2012-04-26 20:36:44

  Hiç bir fikri olan

  drummerMurat Aydındrummer

  Hiç bir fikri olan yok mu?

  2012-04-03 10:18:45

  export edilen objelerin üçgenlere ayrılması

  drummerMurat Aydındrummer

  Merhaba arkadaşlar max içinde editable poly ile hazırladığımız objeleri unity3d içine aldığımızda kafasına göre üçgenlere bölüyor bu duruma müdahale edebilir miyiz? ya da max içindeyken hazırladığımız objeleri topology düzgün şekilde bu üçgenleri oluşturabilir miyiz? yardımcı olabilecek akadaşlara şimdiden teşekkürler...

  2012-04-02 17:30:46

  Arkadaşlar Bu durumla alakalı

  drummerMurat Aydındrummer

  Arkadaşlar Bu durumla alakalı olarak Başka fikri olan arkadaşlar olursa çok sevinirim ayrıca yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

  2012-03-24 14:53:01

  Arkadaşlar max 2012 versiyonu

  drummerMurat Aydındrummer

  Arkadaşlar max 2012 versiyonu kullanıyoruz Sahnemizde hiç hazır model yok hepsi kendi modellerimiz kısmende şöyle bir çözüm bulduk biraz daha iyi durumdayız şuan Çözüm Nitrous sistemi değilde bir önceki sistem olan 3d driver seçip Adaptive Degradation bir kaç ufak ayar yaptığımızda kısmen sahne daha hızlı ve de çalışılabilir duruma geldi. Tabi genede Bu makinelerin gerçek performanslarının bu olduğunu düşünmüyorum en azından düşünmek istemiyorum :)

  2012-03-23 11:30:29

  Malesef projelerin gizlilik durumu

  drummerMurat Aydındrummer

  Malesef projelerin gizlilik durumu var.

  2012-03-22 17:45:01

  Max yavaş ve stabil çalışmaması durumları

  drummerMurat Aydındrummer

  Herkeze selamlar arkadaşlar öncelikle yapılan işin niteliğinden bahsedeyim. Çalıştığımız makineler Dell T5500 ve T3400 workstaionlar Xeon E5540 işlemci 6gb ram quadro Fx 1800 ekran kartı mevcut olan bu makinelerde polygon sayısı 500.000 geçmeyen sahnelerde sahneyi çevirirken çalışırken büyük sıkıntılar ve de beklemeler yaşıyoruz bu takılmalar bazen 15 dakikayı geçiyor Modellerin hepsi lowpoly modeller kullandığımız texturelarda çok yüksek boyutlu değil buradaki darboğaz durumunu bir türlü çözemedik acaba bu beklemelerin sebebi tam olarak nedir ben ram azlığından şüpheleniyorum. Dosya boyut olarak 160mb civarında çalıştığımız bu dosyaların bu makinelerde bu kadar yavaş çalışma sebebi nedir? cevap ve fikir verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

  2012-03-22 15:42:21

  Levent kardeşim gece gece

  drummerMurat Aydındrummer

  Levent kardeşim gece gece neşemizi yerine getirdin Allah`ta senin neşeni yerine getirsin diyelim ayrıca bana genç diyip ruhumu okşuyorsun :)

  2011-11-01 23:48:28

  ONE MİNUTTEEE ONEEE minute

  drummerMurat Aydındrummer

  ONE MİNUTTEEE ONEEE minute olmaz olmaz böyle panel yönetilmez sen şimdi diyorsun ki bu adam 4000 kare render alıyor after effects bilmiyor Adobe premier bilmiyor olmaz oysa ben çok iyi biliyorum sizin 4000 kare alan bilgisayarlarınız var sizin Güzel bir render aldığımda kendimi mutlu hissediyorum diyen arkadaşlarınız var :) olmaz bundan böyle benim için tr3d bitmiştir bundan sonrada ahanda gelmiyorum buraya :D

  2011-11-01 23:42:10

  Levent kardeşim hazır panel

  drummerMurat Aydındrummer

  Levent kardeşim hazır panel kurmuş soruları da alıyorken bende bir kaç soru sorayım
  Soru 1 : Ben şimdi evde otururkene canım sıkıldı. Dedim şöyle bir en kımıl kımılından bir animasyon yapayım Animasyona başladım aradan 1 sene geçti hala bu animasyonu yapıyom yapıyom bitmiyor ayıptır söylemesi 4000 kare render aldım ama yok bana mısın demiyor şimdi benim bu 4000 kare renderı nasıl değerlendirsem tek tek piyasaya el altından verip piyasayı mı canlandırsam diyorum yoksam renderların çıktısını alıp şömine karşısında yakıp ısınsan mı ne diyorsun?

  Soru 2 : Motive olmak için ben gelende burnumu karıştırıp para sayıyorum sen ne yapıyorsun?

  Soru 3: Saat kaç?

  Dipnot : (Don lastiğine bende hala gülüyorum :))

  2011-11-01 23:24:05

  TAmam o zaman herkeşşşeeee

  drummerMurat Aydındrummer

  Tamam o zaman herkeşşşeeee benden çay :D

  2012-02-14 21:40:36

  Evet kamber geldi kambersiz

  drummerMurat Aydındrummer

  Evet kamber geldi kambersiz düğün mü olurmuş :) Necmi Hocam herkezi arıyorsun beni aramıyorsun bak ilk gelecek adam benim :) Sefercim teşekkür ederim haberi senden aldım Necmi hocam sana da cezayı kesiyorum artık bir çay ısmarlıyacaksın bana :) Bu arada forum istanbul sinemaların müdürü arkadaşımız isterseniz orayı da ayarlıyabiliriz. Bu arada pazar günü için bir iş durumu var o yüzden ben perşembe günü kesin gelip gelemiyeceğimi buradan bildiririm şuan %50 geliyorum diyim :) Sevgiler saygılar...

  2012-02-14 21:21:58

  Sevgili Harun arkadaşım bahsettiğin

  drummerMurat Aydındrummer

  Sevgili Harun arkadaşım bahsettiğin şeyler çok büyük sabır ve de emek isteyen şeyler karakter tasarımı yani organik modelleme bileceksin ki ben nacizane 10 sene yakındır bu işi yapıyorum organik modelleme konusu korkumdan hiç girmedim :) apayrı bir uzmanlık ve yetenek işi keza bunun yanında karakter animasyonuna hiç girmiyorum bile eğer amacın sadece karakter tasarlayıp buna ufak tefek animasyonlar vermekse hevesini kırmak istemem ama en az 1-2 sene gibi bir süre sadece bu işe yoğunlaşmanı öneririm Bunun dışında yaptığın karakteri bir sahne içinde etkileşimli animasyonlar hazırlamak içinde 1-2 sene tecrübe etmen gerekir. Karakter animasyonu için Maya max e göre daha kuvvetli tooları var diye duydum hiç kullanmadım söyleyenlerin yalancısıyım :) İşin Adobe premier ve after effect kısmı bu dediklerime nazaran daha bir yapılabilir şeyler. Türkiye şartlarında parasal kazanç istiyorsan ister istemez mimari alanda koşmak zorundasın çünkü diğer dallar henüz ülkemiz için çok yeni şeyler Hal böyle olunca bu alanda ilerlemekte hem güç hemde meşakatli oluyor. Ne diyim Allah kolaylık versin...

  2011-10-23 00:42:04

  Bükülmüş tel ve noel

  drummerMurat Aydındrummer

  Bükülmüş tel ve noel ağacını kafamda oluşturmaya çalışıyorum ama net olarak tam istediğinizi anlayamadım örnek olarak gösterebileceğiniz referans bir resim paylaşırsanız daha rahat yardımcı olunur diye düşünüyorum...

  2011-10-19 18:46:15

  Enes arkadaşım Asus hangi

  drummerMurat Aydındrummer

  Enes arkadaşım Asus hangi modelini aldın yeni aldıysan ölü piksel garantisi asus ta var diye biliyorum bende yakın zamanda Asus aldım gayet memnunum.

  2011-12-07 04:35:43

  Serkan kardeşim yaptığı çalışmalarda

  drummerMurat Aydındrummer

  Serkan kardeşim yaptığı çalışmalarda her zaman çizgisini kalitesini gösteren takdirleri ve tebrikleri sonuna kadar hakeden şahsı muhteremdir. Lakin kendisini de yeni çalışmalarını da özledik...

  2011-12-03 02:45:57

  Kambersiz düğün olmaz benide

  drummerMurat Aydındrummer

  Kambersiz düğün olmaz benide yaz Necmi hocam :)

  2011-11-29 16:12:47

  Sezon 1 Bölüm 3

  drummerMurat Aydındrummer

  Sezon 1 Bölüm 3 "Yıldız Şavaşları" :D ueheuheeuh
  Yönetmen : Necmi Demirkeser
  Senaryo : Necmi Demirkeser
  Oyuncular : bütün yıldızlı üyeler
  Figuranlar : bütün yıldızsız üyeler

  Uzun zaman önce, çok çok uzak bir galakside...
  Galaksi cumhuriyeti, kargaşa içindeydi.
  Uzak yıldız sistemlerinin ticaret yollarının vergilendirilmesi konusunda anlaşmazlığa düşülmüştü. Ölümcül savaş gemilerinin ablukasıyla sorunu çözmeyi uman yönetim. Küçük TR3D gezegenine yapılan tüm yıldız seferlerini durdurmuştu. Sonuçta bu anlaşmazlıktan gücün karanlık yüzü açığa çıktı ve gücün aydınlık tarafına karşı ezilen, hakları yenilen eski jedi öğretisinin ustaları karanlığın gücünü kullanarak yepyeni bir oluşumun ilk tohumunu attılar işte Jediların korkulu kabusları Sithler böyle bir ayaklanmayla 1000 yıllık uykularından uyanmış oldular.

  2012 çok yakında sinemalarda....

  hehehe :D

  2011-11-26 01:24:25

  hehehe Türker kardeşim demek

  drummerMurat Aydındrummer

  hehehe Türker kardeşim demek 1997 den beri üyesin valla hakkını iste kardeşim :D dur bakim 2011-1997=14 yıl olmuş abowww hür general olmuşun sen yaw :))

  Paşam saat sabahın 5 i olmuş hala onlinesın hadi yatta dükkanı kapıyalım :)

  2011-11-25 05:00:52

  Böyle olmaz böyle olmaz

  drummerMurat Aydındrummer

  Böyle olmaz böyle olmaz :)) Necmi hocam benim üye giriş tarihim 2004 olması lazım bir hata var bu işte tamam 2 sene uğramadım siteye olmaz ama 2011-2004= 7 sene olmuş yaw el insaf bari yarım yıldız alaydım :D ulaş kardeşim valla ne güldürdün Allah ta seni güldürsün :)) Necmi Hocam her sene için bir yıldız isterim 7 yıldız gelmediğim 2 seneyi sök kalır 5 yıldız gel 4 yıldıza el sıkışalım :D :D

  2011-11-25 01:47:28

  Paşam bir sonraki maçta

  drummerMurat Aydındrummer

  Paşam bir sonraki maçta deplasmana gelelim siz ayarlayın bir yer gelmeyende fenerli olsun smiley 2

  2011-11-20 16:42:10

  Kemal Bey umarım bir

  drummerMurat Aydındrummer

  Kemal Bey umarım bir sonraki etkinlikte sizleri de aramızda görürüz. Çok keyifli ve de faydalı bir toplantı oldu bir sonra ki etkinlikte eminim çok daha güzel olacaktır.

  2011-11-20 15:42:01

  Evet vakit gelmiş hala

  drummerMurat Aydındrummer

  Evet vakit gelmiş hala oturuyorsunuz hadi kalk kalk kalk smiley 3  

   

  2011-11-19 18:00:31

  hehe Paşam sorun değil

  drummerMurat Aydındrummer

  hehe Paşam sorun değil yaw arıyim çocuklar gelsin Forumun önü boş orda yapsın maçlarınısmiley 2

  2011-11-19 13:23:50

  !!! DİKKAT DİKKAT !!!

  drummerMurat Aydındrummer

  !!! DİKKAT DİKKAT !!!

  Evet Arkadaşlar buluşma günü geldi. Hem konuyu sıcak tutmak adına hemde gelecekler için son bir hatırlatma yapayım.

  Buluşma yerimiz "forum istanbul" mekan "MADO" saat 19:00-21:00 gelecek arkadaşlar metro hattını kullanırlarsa rahat ederler metro çıkışından sağa dönüp devam edince  istanbul forumu görecekler ana girişin hemen solundaki ilk cafe MADO dur ben muhtemel orda elimde kırmızı karanfillerle bekliyeceğim smiley 2  Hadi bakalım görüşmek dileğiyle...

  2011-11-19 13:01:33