Genel Konular : Max yavaş ve stabil çalışmaması durumları

Max yavaş ve stabil çalışmaması durumları
drummerMurat AydınAvatar

Herkeze selamlar arkadaşlar öncelikle yapılan işin niteliğinden bahsedeyim. Çalıştığımız makineler Dell T5500 ve T3400 workstaionlar Xeon E5540 işlemci 6gb ram quadro Fx 1800 ekran kartı mevcut olan bu makinelerde polygon sayısı 500.000 geçmeyen sahnelerde sahneyi çevirirken çalışırken büyük sıkıntılar ve de beklemeler yaşıyoruz bu takılmalar bazen 15 dakikayı geçiyor Modellerin hepsi lowpoly modeller kullandığımız texturelarda çok yüksek boyutlu değil buradaki darboğaz durumunu bir türlü çözemedik acaba bu beklemelerin sebebi tam olarak nedir ben ram azlığından şüpheleniyorum. Dosya boyut olarak 160mb civarında çalıştığımız bu dosyaların bu makinelerde bu kadar yavaş çalışma sebebi nedir? cevap ve fikir verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

Mr. Rendersson
2012-03-22 15:42:21
  • Erkek
herhangi bir gizlilik politikasına
palyaçohalil özhan

herhangi bir gizlilik politikasına katılmıyor ise herhangi bir sorunlu dosyayı paylaşabilir misiniz?

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.139020102071.109153.533812071&type=3&l=e1d9bec034
2012-03-22 17:11:15
  • Erkek
Malesef projelerin gizlilik durumu
drummerMurat AydınAvatar

Malesef projelerin gizlilik durumu var.

Mr. Rendersson
2012-03-22 17:45:01
  • Erkek
aynı problem bende de
secretwallMustafa Avatar

aynı problem bende de var malesef tabi benim pc daha mütevazi bir sisteme sahip lakin daha düşük bir poligon sayısında dahi takılmalar oluyor.

2012-03-22 19:40:11
  • Erkek
Sahnenizdeki objelerin bazıları böyle
aylmzabdullah yılmazAvatar

Sahnenizdeki objelerin bazıları böyle bir sıkıntıya yol açabilir. Benim başıma bir cisme atanmış multi material böyle bir sıkıntı çıkarmıştı. Sahnenizde hazır modeller varsa bunlara material id si 0 dan farklı bir material atayıp daha sonra atamanız gereken materiali atayınca sorun çözülebilir. Ben böyle çözmüştüm bu sorunu.

Bildiklerimiz kadar bilgili, bilmediklerimiz kadar cahiliz. //aylmz
2012-03-23 00:20:46
  • Erkek
Hangi sürüm kullanıyorsunuz? 2012
ulasdenizulaş deniz

Hangi sürüm kullanıyorsunuz? 2012 için piyasada bulamayacağınız bir güncelleme işinizi görebilir. bazı performans iyileştirmeleri ve nitrous iyileştirmeleri için çözüm olabilecek bir güncelleme.

2012-03-23 00:34:33
  • Erkek
Arkadaşlar max 2012 versiyonu
drummerMurat AydınAvatar

Arkadaşlar max 2012 versiyonu kullanıyoruz Sahnemizde hiç hazır model yok hepsi kendi modellerimiz kısmende şöyle bir çözüm bulduk biraz daha iyi durumdayız şuan Çözüm Nitrous sistemi değilde bir önceki sistem olan 3d driver seçip Adaptive Degradation bir kaç ufak ayar yaptığımızda kısmen sahne daha hızlı ve de çalışılabilir duruma geldi. Tabi genede Bu makinelerin gerçek performanslarının bu olduğunu düşünmüyorum en azından düşünmek istemiyorum :)

Mr. Rendersson
2012-03-23 11:30:29
  • Erkek
Arkadaşlar Bu durumla alakalı
drummerMurat AydınAvatar

Arkadaşlar Bu durumla alakalı olarak Başka fikri olan arkadaşlar olursa çok sevinirim ayrıca yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Mr. Rendersson
2012-03-24 14:53:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!