Oyun Yapımı : Oyun yapımı alanına girmek için?

Oyun yapımı alanına girmek için?
MirkanBaranmirkan yıldırımAvatar

Arkadaşlar sitede yeniyim oyun yapımını öğrenmek istiyorum. Yanlız nereden başlayacağım hakkında bilgim yok. Nereden başlamalıyım, hangi dili öğrenmeliyim, hangi programı kullanmalıyım...?


mirkanbaran
2012-05-22 00:28:20
 • Offline
 • Erkek
Yazılım dili olarak, C#
ozgozoozgozoAvatar

Yazılım dili olarak, C# ile başlayabilirsin. Nasıl oyun yapacaksın bilmiyorum ama "ben kafaya koydum 3D oyun yapacağım" diyorsan, C sharp öğrendikten sonra, araştırman gereken kelime DirectX veya OpenGL.. Ben çok azim yaptım diyorsan bunlardan sonra araman gereken kelime "fizik motoru".
Görselleştirme olarak ise anahtar kelime "low poly" başlangıç olacaktır sanırım.

Ben hem görselleştireceğim hem biraz programlama öğrenip direk oyun yapımıyla uğraşayım diyorsan, amcalar bu gibi düşünen kişiler için birçok program yapmışlar. Araştıacağın zaman göreceksin arkadaşım. Kolay gelsin şimdiden :)


www.ozzgo.net
2012-05-22 02:58:34
 • Offline
 • Erkek
Unity3d yi dene
ibitemYaşar Ş.Avatar

banagöre Unity3d . Unity3d ile ilgili digitaltutors un ücretsiz güzel videoları var. bu iş için Modelleme ( maya ) programlama ( C# , Javascript, unityscript ) bilmen gerekiyor. en iyi yol C#, bunun içinde microsoft un ücretsiz online yazılım uzmanı yetiştirme kursunu www.acikakademi.com tavsiye ederim.


2012-05-22 14:16:27
 • Offline
 • Erkek
C# için kitap mı
MirkanBaranmirkan yıldırımAvatar

C# için kitap mı almalıyım yoksa internetten yararlanarak yapmam yeterli midir ? ve bu open gl directx java gibi programlarin dilleri çok mu farklı yoksa ipin ucunu tutsak gerisi gelir mi ?


mirkanbaran
2012-05-22 16:54:38
 • Offline
 • Erkek
http://www.csharpnedir.com/ Bu sitede c#
dream_designerAhmet KABAKBAŞAvatar

http://www.csharpnedir.com/
Bu sitede c# ile ilgili, hatta diğer diller de dahil, öğrenmek istediğin herşeyi başlangıç seviyesinden uzman seviyesine kadar bulabilirsin.. Sitenin kurucularından birinin kitabı falan da vardı hatta, biraz araştırırsan bulabilirsin yada sitede birilerine mail atarak öğrenebilirsin. üniversitedeyken o kitaptan çalışıyordum programlamaya, tavsiye ederim..
Kitabın ismi de "her yönüyle c#" gibi bişeydi sanırım.. Biraz araştırırsan bulabilirsin..


21 Volts Creative
2012-05-23 01:24:20 Edit:2012-05-23 01:25:59
 • Offline
 • Erkek
Merhaba arkadasim, Benim alanim
RB1985RefikAvatar

Merhaba arkadasim, Benim alanim CGI&Visual effects ama Game art ogrencileri ile ayni kampuste egitim aliyoruz. Senede 5-6 defa ortak projeler yapariz. 3d dizaynlarin cogunu mayada yapiyorlar. Ama film endustrisinden farki onlarak trianglate denilen ucgenleme sisteminde dizayn yapiyorlar. Bunun nedeni grafik kartlarinin anima ederken ucgenleri baz almasidir. Oyun alanlarini Unreal engine diye programda dizan ediyorlar. Karakterleri icine atiyorlar. O program benim alanima girmedigi icin fazla bir bilgim yok ama sanirim youtube den bulabilirsin.
Saygilarla


RB1985
2012-05-23 08:46:11
 • Offline
 • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!