Maya 3D : Autodesk Maya 2013 kullanan varmı?

Autodesk Maya 2013 kullanan varmı?
acemi777ferhad musayev Avatar

Merhaba arkadaşlar. maya 2013 hakkında bir iki video izledim ama tam olarak bu sürümde hangi degişiklikler olduğunu bilemedim. maya 2013 kullanan veya 2013 inceleyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

teşekkerler.

Valla bu firmaların rekabeti yüzünden insan şaşırıp kalıyor.
bir sürüme tam alıştım diyorsun plugins leri felan çıkıyor, yenisi çıkıyor, bence 3-4 yılda bir sürüm yenileseler hem digişiklikler fazla olur hemide kullanıcının kafası bulanmaz.

Fenerbahçe Büyüklüğü Bir Başka Büyüklüktür İşte Adı Konamaz
2012-04-11 20:10:40 Edit:2012-04-11 20:16:24
  • Erkek
Maya 2013 yenilikeri siraliyorum:
koccAdnanAvatar

Maya 2013 yenilikeri siraliyorum:

Maya nHair : Saç ekleme daha kolay ve daha gerçekci ..

Viewport 2.0 Enhancements :  çalisma erkanlari daha pratik ve render alinmis gibi HD..

New Node Editor  : baglanti ekranlari ve diger çalisma kutucuklari gelistirilmis..

Bullet Physics :  Amd physics ekrankartlari destekli , simulasyonlar gelistirilmis , Cloth , rope ve kemiklendirme gelistirilmis..

Heat Map Skinning :  Heat map skinning yeni method kemiklendirme eklenmis.

Trax Clip Matching :  Trax editörü gelistirilmis.

Alembic Caching :  Alembic Framework dosya (sony , ILM , Imageworks , LucasArts ) destekli .

ATOM Animation Transfer : (Animation Transfer Object Model) yani  bir objeyle diger objelerin birbirine herseyiyle transfer etmesi çok basit ve gelsitirilmis ...

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2012-04-13 00:47:11
  • Erkek
sagol Adnan kardes. Atom
acemi777ferhad musayev Avatar

sagol Adnan kardes. Atom animation ve Viewport 2.0 baya ise yarayacak gibi.

Fenerbahçe Büyüklüğü Bir Başka Büyüklüktür İşte Adı Konamaz
2012-04-14 00:57:22
  • Erkek
adnan bey paylasımınız ıcın
50c3ntsercan ağbabaAvatar

adnan bey paylasımınız ıcın cok tesekkurler

http://www.sercanagbaba.blogspot.com "Yardım Etmek Can Yakmaz"
2012-04-14 09:47:17
  • Erkek
Viewport 2.0 videosunu izlediğimde
kurtcobainYunus ERBAŞAvatar

Viewport 2.0 videosunu izlediğimde resmen dumur oldum.Işığı koyunca tıpkı render ekranındaki gibi görünüyor ve hiçbir fps düşüklüğü yaşanmıyor.Bence en büyük yeniliği bu.

2012-04-14 14:07:35
  • Erkek
vp2 hakikaten 2012 ye
EgeYEge

vp2 hakikaten 2012 ye gore baya bir gelismis %30 -40 arasi performans artisi var ancak diger seyler yeni versiyondan ziyade upgrade tadinda...hos entegrasyon son hiz gidiyor buda isime geliyor, Creation Suitte artik max-maya-softimage-mudbox-mbuilder seklinde he rseyi veriyorlar) boylece programlar arasinda gecis sikintisi ortadan kalkti dosya aktarimlarinda benum en cok hosuma giden bu oldu...

2012-04-16 20:42:34
  • Erkek
öncelikle selamlar.. forumdaki ilk
AlbinoBukalemunSerkan Alemdar

öncelikle selamlar.. forumdaki ilk mesajımda yaşadığım bir sorundan bahsedicem. 2011 versiyonunda problem yokken, 2013`te 0xc0000007b hatası alıyorum (genelde d3d ile alakalı bir sorunmuş gibi gözüküyor ama) dependecy walker`la çalıştırıp problemin kaynağını öğreneyim dedim; OGSARCHIVE-3_0.DLL adında bir dosyanın eksikliğinden bahsetti. google`da aramama rağmen böyle bir dosyanın varlığı söz konusu bile değilmiş. nasıl oluyorsa, anlamadım tabi. üstelik 2013 x64 kurulumunu direkt autodeskt`ten çekmiştim. acaba sizde bu dosya var mı?

cevaplar için şimdiden teşekkürler...

edit:
sorun d3d_39.dll dosyasını silip, directx`i tekrar kurunca çözüldü.

2012-05-02 14:26:30 Edit:2012-06-04 01:18:31
  • Erkek
Merhaba arkadaslar
RB1985RefikAvatar

Ben sahsen isin icinde olmama ragmen bu konulari arkadaslarla bu kadar tartismiyoruz. 2012 modelinde gore cok ozellik ekledi ama dise dokunur cok buyuk atimlimlar yapmadi ancak yeni ozellikleri gozardi etmek haksizlik olur. Ortalama 3 aydir 2013 modelini kullaniyorum. Daha stabil calisan bir yapisi var ama mukemmel degil. Agir sahnelerde ozellikle isiklandirma ince ayarlarinda ekran kartlari ile arasi hicde iyi degil. Kimi zaman verdigi draft ve production renderler arasinda ucurumlar olabiliyor. 2012 modelinde grafik tabletler ve 3dconnex. mouseler arasindaki uyum sorunun onune bir nebze gecti gibi.etc... Saygilarla

RB1985
2012-05-09 05:03:03
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!