Genel Konular : intei i7 3960x 15mb 3.30ghz

türkiye düz mantık herzaman
msaricayemre karadagg

türkiye düz mantık herzaman en iyisi ellerinde olanıdır.5690`ı bile bulamamışlardı.klasik olarak sakın macpro`daki configrasyona özenme ben 2x5650 aldım memnum alma demem ama e7 ile arasında daglar kadar fark var hani sana yetmiyor biyerden sonra .ben araştırmıştım direk intel türkiyeyi aradım sipariş verebiliriz dediler ama amerika fiyatlarının çok çok üzerinde bi fiyat çekiyorlar,direk yurt dışından getirtmen fiyat olarak daha uygun olacaktır.ebaydan fiyat incelemesi yapabilirsin.tavsiyem yurtdışından tanıdık vasıtasıyla getirtmen.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=intel+xeon+e7+8867l

http://www.ebay.com/itm/Intel-XEON-E7-8860-ES-LGA1567-10-Core-2-26GHz-24MB-Processor-/260948721238

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-sunucu-server-dell-r910235h7p4m-4b1-r910-4xe7-4850-4p-16x8gb-2x146gb-15k-sff-63762296/detay
bunuda teknik açıdan inceleyebilirsin.hiç bulamazsan sana bir firma önerecegim irtibata geçebilirsin onlar sana çözüm bulabilir

tavsiyem basit mantık yürütürsen senin almayı düşündügün sistemler en az toplarsan 6-7bin civarı tutacak sen bir işlemciye 6-7bin versen bile pişman olmazsın çünkü.6-7 bin verip pişman olmakdan daha iyi.sonuçda profesyonel ve ileriye dönük bir iş yapıyorsun.

Süphesiz Sen Sen Değilsin
2012-02-08 05:32:51
  • Erkek
xsekox
xsekoxSerkan ÇelikAvatar

Keşke para olsada E7 alsak :) Çok başarılı ama çok çok pahalı bir işlemci.Öte yandan alacağın anakartında özelliklerini iyi incelemen gerekiyor.İleride sektör gpu renderinge kaydığında bol pci-ex li bir anakarta ihtiyacın olacak.Bu yüzden evga sr-2 almayı düşünüyordum.7 adet pci-ex ve xeon işlemci çalıştırıyor.Fakat xeon 5690 dan sonrasını desteklemiyor.Yeni e5 e7 xeon işlemcilere geçmek istersen sıkıntı olacak.Geçenlerde tyan board alıp 4 tane amd opteron mu toplasam dedim.Fiyat performans oalrak çok başarılı fakat anakartta tek pci-ex slotu var.Belki evga yeni e serisi xeonlar için anakart çıkartır.Bekliyorum bende evleninince artık :)

www.cizgisahne.com
2012-02-08 10:15:40
  • Erkek
Evelenecek olanlar genelde ev
rotfireCemil T.Avatar

Evelenecek olanlar genelde ev düzerler, eksik gedikleri (Beyaz eşya, oturma grubu vs.) tamamlarlar bizim damat adayı PC topluyor hey Allah'ım smiley 28

Rotfire
2012-02-08 10:23:40
  • Erkek
xsekox
xsekoxSerkan ÇelikAvatar

:) Abi zaten battım evlendikten sonra inşallah :)

www.cizgisahne.com
2012-02-08 10:31:23
  • Erkek
ben 4 tane x5650
msaricayemre karadagg

ben 4 tane x5650 tyan üzerinde çalıştırmayı düşündüm.ama yine bir firmanın mühendislik seviyesindeki uzmanlarından aldıgım bilgiye göre 5650tanesini 1-2bin tl varsayarsan 4x2 =8binTl 6x4=24 real core fakat bir E7nin işini ve performansını vermiyor dediler.gpu renderın sonu karanlık yazılım firmaları bile render motorlarını adapte edip oturtamamışken, işlemci pazarındaki bu büyük lokmayı nvidia filan kaptırmazlar yakın gelecek için söylüyorum keşke gpu render otursa herkes çok rahatlıcak.o çok övdükleri teslayı araştırın göreceksiniz uzun uzun yazmaya gerek yok.işlemci firmalarının bu pazar stratejilerine karşın kullanıcılar için en iyi yol boyun eğip bi İ7 almak olacak herhalde

Süphesiz Sen Sen Değilsin
2012-02-08 18:27:54
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!