3ds Max : (monitor haric) 7000tl butce 3dsmax icin sistem tavsiye

Konu dağılmış bilgisayar tavsiyesi
halkaFurkan YILMAZ

Konu dağılmış bilgisayar tavsiyesi yok :)

"içinde max ın plugin olarak kullandığı o kadar çok hazır parçalar varki"
Bence foruma blender konusu eklenip dersler artırılmalı, 3ds max den geçiş biraz zor oluyor ama çok sevdim şimdiden.

www.furkanyz.com
2013-07-10 13:51:02 Edit:2013-07-10 13:51:39
  • Erkek
işlemci: intel i7 3930k
KediEti7ümit ülkerAvatar

işlemci: intel i7 3930k (sakın satıcının 3970k ısrarına kanma. %10 performanslıdır ama fiyatı iki katıdır)

anakart: en ucuz asus marka 2011pin (pahalısıyla ucuzu arasında kalite/hız farkı yoktur. genelde kullanılmayacak özellikler yüzünden oluyor bu fark. fiyat farkının sebebini ve işinize yarayıp yaramayacağını öğrenmeden almayın pahalı olanı)

ram: 16 gb ddr3 cl9 (abartmaya gerek yok. 16 gb fazlasıyla yetiyor. fazlası gereksiz)

grafik karı: bütçeye göre gtx 660,670,680,760,770,780. (bunlardan düşüğüne ve yükseğine bakmayın)

hesaplamadım ama 4-5 bini geçmezsiniz. şu an xeon hariç daha üstü yok.

2013-07-10 13:56:53
  • Erkek
konu dağınık olacak ama
firketeyılmaz bağıran

konu dağınık olacak ama işin içine hak geçme duyarlılığıda katılınc aslında pek çok kişinin bu duyarlılığa sessiz kalmadığının öğrenmem benim için umut oldu doğrusu. Tavsiyem şudurki... you tube den olsun blender derslerinin bir kaçını izleseniz aslında bu geçisin o kadar zor olmayacağını düşünürsünüz...

bana kalırsa makina konusunu bu kadar abartma önce blenderi bi incele onunla kısa zamanda bir şeyley yapabileceğine eminim. bu yaptığın işin performansını gör ondan sonra makinaye karar ver. derim.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2013-07-10 14:29:57
  • Erkek
i7 3930k ile i7
usiiinhuseyin dikerAvatar

i7 3930k ile i7 3970X arasindaki fiyat ucurumunu hakediyor mu sizce 3970x..
iki işlemcinin de müthiş oldugundan bahsediyor çoğu kişi.. her ikisi de insanı çok heyecanlandırıyor bence =)

yorum yazan diğer arkadaşlara da cok teşekkurler bu arada..
ekran kartı tavsiyesi verecek yok mu arkadaşlar

2013-07-10 16:02:01
  • Erkek
Siz animasyonlada ilgileniyorsunuz, bence
halkaFurkan YILMAZ

Siz animasyonlada ilgileniyorsunuz, bence render almak için bu bütçeye 2 bilgisayar alın.Birisi tam bir bilgisayar olsun, diğeri sadece render için olsun. Ekran kartı yukarıda tavsiye edilmiş.

www.furkanyz.com
2013-07-10 16:08:41 Edit:2013-07-10 16:10:17
  • Erkek
1. Konu dağılır çünkü
ETezerErgin TEZERAvatar

1. Konu dağılır çünkü Donanım değil Max forumundasınız. Üstelik Direnişçi ve "ÇAPULCU" Blendırcılarda Araya Dalıyo. :))

2. İşlemcilerde sonu K ile bitenler iş görüyo vella..

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2013-07-10 21:28:28
  • Erkek
Ya Bu arada Yazmadan
ETezerErgin TEZERAvatar

Ya Bu arada Yazmadan duramıcam,
Oki Animasyon felan güzel de Senaryo Tam eski TRT işi yaa :( Tüm hayatım bu filmlerle geçti. Bööğ felan oldum yaa. Bay Yanlış ve Doğru Ahmet felan muhabbeti .. :)) ÜZerine alınma sen iyi iş çıkarmışında aynı tarz film görünce ... Neyse eline sağlık ;)

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2013-07-10 21:32:57
  • Erkek
TRT den başka ilgilenen
KediEti7ümit ülkerAvatar

TRT den başka ilgilenen yok ki bu tip şeylerle. o da devlet televizyonu olması sebebiyle zorunluluktan falan. diğer kanallar uyduruk bir dizi koyuyor köklüyor reytingi. niye uğraşsın ki.

2013-07-11 00:44:46
  • Erkek
ha bi de ilginçtir
KediEti7ümit ülkerAvatar

ha bi de ilginçtir islami kesimin yayınları bir nebze ilgileniyor.

2013-07-11 00:51:37
  • Erkek
etezer hocam proje Egmye
usiiinhuseyin dikerAvatar

etezer hocam proje Egmye yonelik oldugu için senaryo sınırlı..
Malum 3-12 yaş cocukların trafik egitimine yönelik bir proje için sizin aklınıza nasıl bir senaryo gelir merak ettim, öğrenebilirmiyim =)
bir de hangi yönü trt işiymiş anlayamadım, bay yanlış tarzını bilmiyorum bu arada..

2013-07-11 11:30:42
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!