3ds Max : max 2012 de problem

max 2012 de problem
immymustafa özcanAvatar

Herkese merhabalar sizinle max 2012 de bir sorunu paylaşmak istiyorum 4-5 günden beri karşılaştığım bir sorun bu maxi açmakta kapatmakta artık çile oldu benim için genel sorun şu max dosyasını açtığımda yavaş açılıyor auto save ederkende yavaşlıyor ve hiçbir çalışmamı kaydedip çıkamıyorum sürekli yanıt vermiyor diyor ve ekranı beklemeye alıp birsüre sonra artık yeter deyip kapatıyorum fakat daha önceki çizimlerimi açtığımda (4-5 günden önceki çizimler) normal birşekilde açılıyor ve kapanıyor çalışmalarıma devam edebilmek için bu takılan çalışmalarımı eski çalışmalara merge edip devam etmek istediğimde eski çalışmalarımda aynı hatayı veriyor ondan sonra...2 defa maxi kaldırıp yeniden yükledim sonrasında format attım ama aynı problem aynı şekilde halen devam ediyor bu tür bir problemle karşılaşan yada çözümünü bilen yada fikir yürütebilecek arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim...

2012-05-26 10:29:40
  • Erkek
sedat ilgilendiğin için teşekkürler
immymustafa özcanAvatar

sedat ilgilendiğin için teşekkürler ben zaten 2 defa programı yeniden yükledim sonra pc ye format attım, dediğin gibi biraz öncede 3dsmax.ini dosyasınıda az önce sildim yenidem açtım ama nafile problem aynen devam ediyor

2012-05-26 11:13:16
  • Erkek
ben zaten 3.defadır söylüyorum
immymustafa özcanAvatar

ben zaten 3.defadır söylüyorum sedat format attım bilgisayara sanırım telefondan yazdığından tam okuyamıyosun yazdıklarımı

2012-05-26 13:23:22
  • Erkek
max 2012 orjinal bendeki
immymustafa özcanAvatar

max 2012 orjinal bendeki ve birkaç yolu denedim bu yeni çalışmalarda 4-5 günlük olanaarda biryerde çakışma oluyor tahminen sistemle donanımsal yada yazılımsal olarak bir sıkıntı yok denenmesi gereken herşeyi denedim bende buna çözüm arıyorum zaten aklıma material editördeki Id çakışmaları geliyordu ama oda değil bakalım bulabilecez mi

2012-05-26 13:31:33
  • Erkek
bana mail adresini ver.
ulasdenizulaş deniz

bana mail adresini ver. hangi sürümü kullandığını bildir. bir göncelleme yollamaya çalışacağım. Tabi bulabilirsem. O güncelleme ile muhtemelen düzelir. Henüz Autodesk`te yayınlanmadı. SAP yükledin mi? sap yüklemelisin öncesinde. Bunları yap güncellemeyi gerekirse bulurum sana.

2012-05-26 13:36:33
  • Erkek
problem tüm denemelerime rağmen
immymustafa özcanAvatar

problem tüm denemelerime rağmen devam ediyor başka bir bilgisayarda yaptığım toplamı 1 mb olan 3 adet vray kaplamalası (beyaz duvar boyası,metal kaplama,şeffaf tül kaplama) yapılmış bir çizim denemesine benim bilgisayarımda aynı kaplamalardan atıp kaydetmeye çalıştığımda yanıt vermiyor diyo ve kapatmaya zorluyorum daha sonra diğer bilgisayarda 1 mb olan dosya benim bilgisayarımda 470 mb büyüklüğe ulaşıyor bu konuda neyapabilirim ?

2012-05-28 14:48:32
  • Erkek
İmmy Belki İşe Yarar
pescadorserkan toydemir_1985Avatar

İmmy,

Önce açık autodesk programı olmamalı. SOnra masaüstün de bulunan 3ds max 2012 simgesine sağ tıkla ve özelliklere gel hedef bölümünün sonuna boşluk bırarak -h yaz ve uygula ok le sonra maxi çalıştır. Karşına bir kutucuk çıkacak orada ``Nİtro, direct 3d ve open gl`` seçenekleri çıkacak sen OPen Gl`i seçip ok işaretliceksin.. İnşallah sornunun cevabı budur.

"C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2012\3dsmax.exe" böle iken
"C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2012\3dsmax.exe" -h böle yapacaksın b

Serkan Toydemir
2012-05-29 18:02:22
  • Erkek
Herkese merhabalar sizinle max 2012 de bir sorunu paylaşmak istiyorum 4-5 günden beri karşılaştığım bir sorun bu maxi açmakta kapatmakta artık çile ol
z_destina

Eğer yukarıda ayzdığım sana yardımcı olmıyacaksa, pc nin özelliklerini yazmanı isticem..

2012-05-29 21:39:06
autodesk ten gelen cevabı
immymustafa özcanAvatar

autodesk ten gelen cevabı sizlerlede paylaşmak isterim bir link göndermişler buraya girdiğimde çözüm için bir maxscript dosyası göndermişler bunu download ettim ama maxin içinde tam olarak nereye koyacağımızı bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

http://area.autodesk.com/blogs/maxstation/n49_overly_large_max_files_or_scenes_that_take_up_a_lot_of_memory

2012-05-31 12:22:12
  • Erkek
Scripti kopyalayarak ( Zaten
ulasdenizulaş deniz

Scripti kopyalayarak ( Zaten

Scripti kopyalayarak ( Zaten 1 satır )Resimde yeşil ile çerçeve içine aldığım küçük satır ekranına yapıştırıp ENTER yaparsan Script çalışır. Ya da maxscript editörü/listener`i açıp oraya aynı işlemi yapabilirsin. ya da Ms dosyası halinde indireceğin scripti maxscript menüsünden Run Script diyerek çalıştırabilirsin.

2012-05-31 13:06:35 Edit:2012-05-31 13:11:09
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!