3ds Max : GTX 780 ile 3ds Max Performası

Bu sahne kasması için
halkaFurkan YILMAZ

Bu sahne kasması için ortak bir dosya oluşturup herkesin test yapmasını isteyelim bence. Bu şekilde sonuca daha rahat ulaşırız. Benim çok kötü ekrankartım bile sadece küreler ile milyar poligon da çalışabiliyor :) Küre testleri gereksiz.

www.furkanyz.com
2014-08-19 03:34:52
  • Erkek
goga bana bios update
byefsane86ibrahim yegenAvatar

goga bana bios update nerden yaptın atarmısın linki.

www.renderline.net
2014-08-19 11:35:55
  • Erkek
Furkan dediğn gibi yapsak
GoGagogaAvatar

Furkan dediğn gibi yapsak çok mantıklı olur. ister kure olsun ister yuksek polygonlu ufak kamera animasyonlu sahne, çünkü kamera haraketde sabit görürüz fps değeri.bide objeleri işaretliyelim oyle yurutelim, ozaman daha da çok duşer fps. şimdi ben bir sahne yaptım 32 milyon poly ama max file 4.58GB çıkınca upload edilmez.
İbrahim ben USB ile update yaptım. tam linki bilmiyorum ama internetde bisuru dersi var. anakartın sitesinden bios update dosya indirip yapabilirsin ama tekrar soyliyorum çok tehlikeli, bazı insanların başına geldi anakart pert etmişler

eAs
2014-08-19 16:19:50
  • Erkek
Gtx 780 duyunca bir
OrionAhmet KARKAÇ

Gtx 780 duyunca bir bakayım dedim ancak konuyu okuyunca şaşırdım. Kullandığınız diğer bileşenleri yazarsanız size yardımcı olabilirim. Şuan bir proje üzerinde çalışıyorum ve projede evermotion ağaç modelleri vs. kullanıyorum. Projem 135 milyon poligona ulaştı ve ancak 12 FPS değerlerinde geziyor. Yalnızca ramden kaynaklı olarak arada düşük 0.5-1 gibi fps değerlerine iniyor.
Bios update bir parça yardımcı olabilir ancak bileşenlerinizin birbiriyle uyumlu çalışıp çalışmadığı veya ekran kartı yanında yeterli performans gösterip göstermediği de önemlidir.

2014-08-20 12:13:51
  • Erkek
onboard
TheCalamityEfe SarsılmazAvatar

dostum sen on board ekran kartı ile çalışmışsındır gtx 780 iyi bir ekran kartı öyle bir kasma yapmaz

2014-08-22 13:52:23
  • Erkek
1 milyar poligonu geçtim.
GoGagogaAvatar

1 milyar poligonu geçtim. ve RAM ler 100% doldu. FPS 2-6 arası. obje select yapınca çok kasiyor. şunu amladım turbosmooth verdince ekran kartin RAMi kulaniyor, sonra turbosmooth lu obje poly`ye çevirince RAMe yukleniyor. ama arkadaşlar gene bi sorun var viewport stabil çalişmiyor, fps yuksek olduğu halde modellerken arasıra 1 sanyielik kasmalar yapiyor. autoback de kapattım, save ederken oluyor duşundum ama halla yapiyor. max recomended driver kulaniyorum ekran karti da göryor.
Makine özelikleri:
Asus Z87-plus
İ7 4770k
Corsair vengeance 16GB CL9, 1600mhz
Asus GTX 780
Thermaltake 850W 80plus
Bu sistemle yaşadiğm performans gene anormal göriyorum. İ3 makinemle daha stabil çalişiyordum. bu makinede tek artiş yuksek polygona çikabiliyorum ama stabil değil. acaba 3ds max için özel driveri yuklemek gerekiyormu

eAs
2014-08-22 16:18:07
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!