3ds Max : Gtx 780 Ti Performansı

gtx i boş ver
Serdar_YAZlClSerdar YAZICIAvatar

gtx i boş ver amd nin 1 gb hd 6850 model kart ı bile quadrodan kat ve kat daha iyi performans veriyor :))

Aaaa pardon quadro profesyonel bir program kartıydı dimi tamam siz devam edin quadroya :))

Not: 2. satırdaki yazı senin için değildi ( hasan564 )

yazicifx@gmail.com
2013-12-13 21:24:04
  • Erkek
Kim için olduğu belli
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Kim için olduğu belli :).

Amd ile active shade özelliğini nasıl çalıştırmayı planlıyorsunuz?

Tesla testlerde karşımıza çıkmıyor.Sadece tutorial vb durumlarda görürsek görüyoruz.Tesla cuda ile render işleminde performans`ı çok yüksek olacaktır.Zaten onun dşında bildiğim kadarı ile viewportta etkisi olmuyor.

2013-12-13 22:36:29
  • Erkek
quadro`yu diğer kartlarla kıyas
KediEti7ümit ülkerAvatar

quadro`yu diğer kartlarla kıyas etmek yanlış aslında.
quadro kötü bir karttır demek, forklift kötü bir arabadır demeye benzer. forklift özel bir amaç için üretilmiş bir taşıttır. yapması beklenen tek şey vardır; palet taşımak. ve onu da sadece forklift yapar. hal böyle olunca fiyatını da kendi belirler. diğer otomobillerin fiyatı forklift`i ilgilendirmez.

quadro`da da durum buna benzer.
quadro, 10 bit renk işleyebilmek için üretilmiş tek karttır. 3d performansı beklemek ya da 3d performans için üretilmiş gtx`lerle karşılaştırmak yanlış olur. tabi özel işler için üretilen her şey gibi bunun da fiyatı yüksektir.
10 bit görüntü işleme ihtiyacı olanlar yüksek bütçeli film stüdyoları olduğu için de "profesyonel stüdyolar quadro kullanır" gibi yersiz ve önü alınamaz bir yargı oluştu.

benim kızdığım ne bu yargıya aldananlar ne de kendi aldanıp başkasının da aldanmasına sebep olanlar. bir mimar kartın elektronik mantığını bilmek zorunda değil sonuçta. sadece birilerine güvenmek zorunda. burada tek suç nvidia`nın. nvidia da bu durumu biliyor ama bilgilendirmiyor. çünkü işlerine geliyor. peynir ekmek gibi quadro satıyor sonuçta. önyargısını yenebilip gtx`lerin daha iyi olduğunu farkeden çok az sayıda müşterisi oluyor, ve onları da kartı itiraz etmeden değiştirerek memnun ediyor. çok da fazla başı ağrımıyor. farketmeyenler de "ben quadro kullanıyorum çünkü profesyonelim" diyerek mutlu oluyor.

yıllardır böyle bu iş.

2013-12-14 00:34:46
  • Erkek
yani böyle bir sahneyi
KediEti7ümit ülkerAvatar

yani böyle bir sahneyi

yani böyle bir sahneyi en iyi kalitede işleyebilmek için quadroya muhtaçsınız. bizim 8 bit kartlarımız bu tip sahneleri key`lerken yetersiz kalır. quadrolar niye bu kadar pahalı demeyesiz :) quadro gandalfa lazım bize değil :P

2013-12-14 00:49:14
  • Erkek
Selam Arkadaşın konusunda istinaden
CoDiEEngin EROLAvatar

Selam Arkadaşın konusunda istinaden bir şey merak ediyorum

siz acaba böyle performanslı bir kartı mı tavsiye edersiniz yoksa Gtx 580 gibi bir kartın 3SLI ile mi tavsiye edersiniz.

https://www.facebook.com/grnt3d | www.grnt3d.com | http://codie1982.deviantart.com/ | http://nmo.cgsociety.org/
2013-12-14 01:06:03
  • Erkek
gtx 580`de 512 cuda
KediEti7ümit ülkerAvatar

gtx 580`de 512 cuda core
gtx 780`de 2880 cuda core var

eğer cuda performansı içinse 6 tane gtx580 ile anca geçersiniz gtx780`i ki o da imkansız. en fazla 4 tane takabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.

3d performansı içinse şahsen hiç denemedim. kaç tane gtx580 bir tane gtx780`den iyidir bilmiyorum açıkçası. bildiğim tek şey elektrik tüketimi. sadece 3-4 tane gtx580, 250`şerden 1000 watt`ı bulur. o da ayda 200 tl elektrik olarak geri döner tahminen :)

2013-12-14 01:21:11
  • Erkek
Ümit bey çok güzel
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Ümit bey çok güzel bir açıklama olmuş.10 bit veriyi işlerken,10 bit görüntü verende monitör olması gerekiyor diyebiliyorum.

Burada sorun nvidia`nın bize bu kartları satarken bir sürü özellikten bahsetmesi.(satan firmalarda dahil)Detaylı sitede inceleme yapıldığında 3d performans`tan bahsedilmez/Bahsetmez.Resimler yanıltıcı olabiliyor.En önemlisi ismi yanıltıyor.

Benim anlamadğım olay ekran kartı vb donanımlarda üst seviyelere geçildikçe çok uçuk performanslar bekleniyor.Uzun süre pc değiştirmeyen bir kişi işlemcisini yeni nesil işlemcilere veya ekran kartına değiştirdiğinde hissedilir performans artışı olacaktır.Fakat çok hızlı donanım değiştirip yüksek performanslar beklemek bence yanlış.

2013-12-14 01:36:04
  • Erkek
anakart da 3 tane
CoDiEEngin EROLAvatar

anakart da 3 tane yer var toplarken makinayı ilerde değiştiririm masraf olmasın diye ekran kartını sallamamıştım şimdi aynısından 2 tane dahamı alayım yoksa kökten değiştireyimmi diye düşünüyorum.

derdim bellek miktarı

gtx780 3 gb
gtx580 1 gb x 3

580 ile 780 performansı alamam zaten de fiyat performans açısından düşününce hangisi mantıklı alır onun hesabını yapmaya çalışıyorum.

tabi bide psu takviyesi lazım bu durumda.

bozulcak kafam alacam quadroyu walla!!! :))

https://www.facebook.com/grnt3d | www.grnt3d.com | http://codie1982.deviantart.com/ | http://nmo.cgsociety.org/
2013-12-14 01:41:38
  • Erkek
tabi bir de 10
KediEti7ümit ülkerAvatar

tabi bir de 10 bit çekim yapabilen kamera :)

tuna bey haklısınız mesela ben ana makinamda hala gtx560 kullanıyorum. 6 serisini pas geçtim, 7 yide dayanabilirsem pas geçerim ki değsin.

bir de markalar ve sistemler arasında çok fark ummamak lazım. sonuçta teknolojinin zorladığı sınırlar belli. tepelerde de farklar minimal. ve bu teknoloji sır değil artık. biri yaparsa öbürü de yapar. yani gtx sınır zorlarken amd yaya kalmaz. zaten yaya kalsa silinir gider.

yani çok pahalı birşey alıp o oranda sonuç beklenmemeli.

2013-12-14 01:59:24
  • Erkek
Artik soyldiklerinize katiliyorum.bende o
hasan564hasan alkanAvatar

Artik soyldiklerinize katiliyorum.bende o kadar paraya cok iyi bir performans bekledim.malasef maxte umdugumu bulamadim.ozellikle wireframe goruntude.edge goruntude ayni hic fark yok.gtxin cudasi da canavar gibi.quadrodaki gibi hata almiyorum cuda da .

2013-12-14 11:43:30
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!