3ds Max : 3ds max design 2014 perspektif modu bozulmaları

İÇ içe geçen poligonlar
kmltnrkemal tanırAvatar

İÇ içe geçen poligonlar

İÇ içe geçen poligonlar yok sahnede. tek tek kontrol ettim. ekran kartınıda güncelledim. alper bey dediğiniz gibi sahneye başka modeller de koydum . sonuç onlardada aynı.

kmltnr
2013-05-16 11:52:06
  • Erkek
opengl veya diretx3d kullanmıyorum.
kmltnrkemal tanırAvatar

opengl veya diretx3d kullanmıyorum.

opengl veya diretx3d kullanmıyorum. onlar daha kötü görünüyor. nitrous daha iyiydi. fakat ne oldu anlamadım.

kmltnr
2013-05-16 11:53:38
  • Erkek
Siz bir direct 3d
ArkondeRAlper SözenAvatar

Siz bir direct 3d deneyin bence.

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2013-05-16 12:34:59
  • Erkek
Bu arada, ekran kartının

Bu arada, ekran kartının sıcaklığını da kontrol edin, ısınmadan dolayı benzer sorunlar olduğunu görmüştüm daha önce.

2013-05-16 12:36:55
  • Erkek
direct 3d
sahinbeyŞahin GeldeçAvatar

Kullanmıyorum diyorsun bende ne zaman hata olsa direct 3d yi yenileyince sorun kalmıyor.

YILBAŞINDA YÜKLÜ İKRAMİYE KAZANANLAR BANA BİR SERVER MAKİNE ALMAZLARMI OLA
2013-05-16 12:42:41
  • Erkek
direct 3d denedim.
kmltnrkemal tanırAvatar

direct 3d  denedim.

direct 3d denedim. bir nebze olsun düzeldi. kırılmalar. ama sahne çok kötü. kaplamalar güzel gözükmüyor. çok basit gibi ? bunu configure driver dan düzenleme yolu var mı acaba ? en iyi görsel ayarları mesela ?

kmltnr
2013-05-16 13:13:56
  • Erkek
BUNU COZMEN SU AN
snopbodyalper rende

BUNU COZMEN SU AN ICIN IMKANSIZ GIBI BIRSEY AUTODESK 2013 UDE CIKARDIGI ZMAN BU SIKINTI OLDU BENDE YASADIM ARTIK MAXIN GUNSEL SURUMUNUN CIKMASINI BEKLEME GEREK VE MAXI GUNCELLIYECEKSIN ONUN DISINDA EKRAN KARTI ISINMASI NITROS OPEN GL DRIVERLAR BURDA SAYILAN VE SAYILMAYAN BUTUN YONTEMLERI DENEDIM AMA NAFILE DEDIGIM GIBI UPDATE CIKMASINI BEKLE ZMANI GELINCE DUZELIR BOL SABIRLAR..

2013-05-16 13:23:31
  • Erkek
:) update hak getire
kmltnrkemal tanırAvatar

:) update hak getire ozaman :).. bekleyelim...çook sağolun. hayırlı kandiller.

kmltnr
2013-05-16 13:32:05
  • Erkek
aynı sorun
marsaygazi kırnakAvatar

hocam aynı sorunu ben dahil pek çok kişi yaşamıştır bu problemi sorun autocad den plan çekerken büyük veya çok küçük çekilmesi
Çözüm:sahnedeki herşeyi grup yap ve scale den 100 olan değerleri 1 yap olmazsa geri al 1000 yap ben 2 defa 100 den 1 e ordanda 0.1 e kadar küçültmüştüm öyle çözüldü birde alttaki axis değerleri grup halindeyken x:0 y:0 z:0 yap düzelir kolay gelsin

www.ergadesign.net
2013-05-17 17:22:46
  • Erkek
Arkadaşım, elbette yardımcı olmak

Arkadaşım, elbette yardımcı olmak için pratik yollu bir çözüm önermişsin ama ezberden çözümlerle ulaşabileceğiniz yer sınırlıdır.

Yani "şunu şunu yap düzelir" mantığı pek sağlıklı değildir.

Eğer AutoCAD de ya da import yapacağınız programda ölçülerinizi doğru ayarlamışsanız, Max de de sahnenizin ölçeğini ona göre ayarlamışsanız,import ekranında da ölçekleri karıştırmamışsanız zaten böyle bir sıkıntı doğmaz. Bir tarafta metre çalışıp diğer tarafa milimetre olarak import ederseniz sonuçta 0,00003 mm kalınlığındaki camlar MAX e böyle sıkıntılar yaşatabilir. Bu doğrudur.

Bu sıkıntının çözümü ya çizimi doğru ölçeklerle tekrar import etmek, ya da MAX de doğru ölçeğe getirdikten sonra "reset xform" uygulamaktır. Aksi takdirde scale edilmiş modellerde başka türlü sıkıntılar yaşanır.

Üzerinize alınmayın, sadece bir yanlış anlaşılma olmasın diye düzelttim.

Kolay gelsin...

2013-05-17 18:39:55
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!