3ds Max : 2012 ve Render Süresi Sorunu

ayarlar
arda5654

Subdivs değerlerini ben 24 olarak düzenliyorum zaten.Ama buna ragmen deneme renderi sürem 15 dk.yı geçmiyordu.Dynmic Memory limit`i ram değeri kadar arttırmak gerketiğini forumlardan birinde okuyup yapmıştım.Şimdi bir de 1024 olarak düzenleyip render alacağım.Sonucunu buraya yazarım.İlginiz için teşekkürler.

2012-02-17 14:53:43
ayarlar
arda5654

Büütün subdivs değerlerini 8`e düşürüp Dynmic Memory Limit`i de 1024 olarak düzenledim ama sonuç yine fiyasko.1 saatten fazla zaman geçmişti ki deneme renderi için ,kapattım... Bu bir yazılım sorunu mudur acaba ? Başka bir şey gelmiyor aklıma !

2012-02-17 15:55:57
yanlış anlamışsın beni, ben
serosezM.Serhat SEZGİNAvatar

yanlış anlamışsın beni,
ben sana neden lisanslı kullanmıyorsun diye sormuyorum ,sorunun kırık versiyondan kaynaklanabileceğini söylüyorum..diğer arkadaşlarının kullandığı versiyonlarda bu sahne daha kısa render alıosa..onlarda bulunan versiyonu makinene yüklemeyi dene.. tekrar söylüyorum başka max yükle ,lisanslımı alırsın başka kırık versiyonmu bulursun bilmem,ama dediğimi bi dene..

ayrıca konuyu boş sohbet olarak görüyosan ne diye açtın konuyu? .benim senin lisanslı alıp almaman umrumda olabilrmi? o konuda bana dert yanacağına git Autodesk firmasına mail at.. .soru sorup cevap bekliosan,umduğun cevapları bulamayınca burun kıvırmayacaksın..sonra başkaları gibi "ACİLLL ACİLL" diye konu başlığı bile açsan kimseden cevap alamassın bilgine..

"Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez"
2012-02-17 16:28:52
  • Erkek
Sen soruyu anlamamışsın o yüzden boş konuşuyorsun
arda5654

Diğer arkadaşlarla birlikte aynı versiyonu yükledik diyorum ,defalarca başka max versiyonları denedik diyorum hala anlayamıyorsun.Eğer,bana cevap yetiştirmek yerine sınırlarını zorlayıp sorumu anlamaya çalışmış olsaydın vakit kaybetmezdik seninle.
Ayrıca boş sohpet olan `konu` değil seninle paylaşmak zorunda kaldıklarımdı.onu da anlamamışsın malesef.
Hiç sınırlarını zorlamıyorsun !...
sana hiç dert yanmadım sana kibarca çık aradan parazit yapma demek istedim,bunu da anlamadın malesef !
Ben kıvırmıyorum,konuyu ciddi insanarla tartışıyorum,üslubuna dikkat et !
Ben `` Acil`` diye konu başlığı atmam. Ama atanları da küçümsemem.
Böyle `acil` konular a gereksinim duymayacak kadar deneyimli bir max kullanıcısı ve İç Mimarım.
Bu site nin `kimse` si sen olmadığına göre `kimse` adına da konuşma ,olur mu ?
Son olarak da ; Bir daha benim açtığım ve bir çok insanın yararlanacağı konulara gölge etmemeni istiyorum senden.
Sınırlarını zorlayıp hiç değilse bu kadarını anlamayı başarırsın diye umut ediyorum...

2012-02-17 18:12:55 Edit:2012-02-17 18:15:55
Çözümsüzlük
arda5654

Çözüm bulamadım.
Sanırım 2012 yi silip 2011 de çalışmaktan başka çare kalmadı.

2012-02-17 21:11:01
bence sorunu max 2012de
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

bence sorunu max 2012de arama vray sürümünü değiştir. Ben V-Ray 2.20.03 sürümünü kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Özelden msj attım sana incele.

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2012-02-18 01:08:49
  • Erkek
teşekkürler
arda5654

Deneyip, paylaşacağım.

2012-02-18 08:45:59

serosezM.Serhat SEZGİNAvatar

Deneyimli Max kullanıcısı ve İÇMİMAR arkadaş Arthur Arda :)... Sınırlarımı nasıl zorladığımı bilen bilir senin bilmene hiç gerek yok. güzel beynini bana laf yetiştirmek için çalıştırma sadece..ama devam etmek istiyorsan benim hem beynim hem enerjim istediğin yere kadar gider şüphen olmasın..üslubumda gayet yerindeydi bu mesajıma kadar,ama sen gibi "soru sorayım millet düşünsün ,bende laf ebeliği yapayım" mantığıyla ileti yazan bir zihniyete gel görki sessiz kalınamıyor.. sevgili "30günlük yeni üye" ben bu sitenin "kimse"siyim,sen o müthiş bilgi ve tecrübenle buralarda cevap arıyorken, ben 7 senedir bu sitede paylaşımlarda bulunuyorum..

"Son olarak da ; Bir daha benim açtığım ve bir çok insanın yararlanacağı konulara gölge etmemeni istiyorum senden."      Emredersin ya ,tühh baştan niye söylemedinki..ben o bir çok kullanıcıya yararı dokunacak konuların içinde herzaman olacağım,beni görmek istemiyosan sen o konuların içinde fazla gezinme...

aynı kulvarda yarışmadığımız için ,senin sınırlarınla benimki arasında fark olabilir...yani bu söylediğimden çıkan sonuç ,bana kalırsa biraz sınırlarını zorla..tabi o kapasiten varsa DENEYİMLİ MAX KULLANICISI VE İÇMİMAR ...:)))))) 

"Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez"
2012-02-18 09:44:48 Edit:2012-02-18 09:45:49
  • Erkek
2012 malzeme ışık kamera
mandarinEgemen kaya

Konu alakalı değil ama cevap hızlı bir şekilde alabilirim maksadı ile buraya da yazıyorum .

Merhabalar 2009 max kullanıyorum ve 2012 max yükleyeceğim bilgisayarıma ama bir arkadaşimdan ve internetten duyduğuma göre malzemeler ve ışık kamera ayarları gelmiyormuş diye duydum bu muhtemelen doğrudur. ben bunun bu şekilde olmasını istemiyorum kesinlıkle çözüm bulan arkadaşlar vardır bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim rahat bir kurulum süreci atlatmış olurum .

İçmimar & Tasarımcı & Akuvarist
2012-02-18 11:35:54
  • Erkek
serosez M.Serhat SEZGİN
arda5654

Bak, sevgili amele arkadaşım,
Yazdıklarından çapını ve cibilliyetini çıkarabiliyorum.Asgari ücret bozmuş seni.İç Mimar titrini duyunca aşağılık duygusuna kapılıyorsun,anlıyorum. Ama senle uğraşacak vaktim yok benim. İş ararsan haberim olsun `Artist` arkadaş :))

2012-02-18 12:02:55

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!