Bilgisayar Donanım : quadro 600 yada k600 kullanan varmı

quadro 600 yada k600 kullanan varmı
aydınyürekliaydinyurekli

arkadaşlar quadro 600 yada k600 kullanan varmı memnunmu kullananlar yazarsa memnun olurum şimdiden teşekkürler.

2013-10-28 16:06:36
  • Erkek
{islemler}
Ne amaçla kullanmak istediğini
sehircy

Ne amaçla kullanmak istediğini bilmiyorum. Fakat genel olarak bilgi verebilirim. quadro 600 giriş seviyesi workstation kartıdır. Sadece 3d max için almayı düşünüyorsan performans olarak seni pek tatmin etmeyecektir. Tavsiye etmem. Fakat quadro kartlar Adobe programları ile uyumlu çalışıyor. özellikle video editlemek için aynı fiyatlı oyun kartına göre çok daha performaslı olacaktır. Daha üst seri Quadro kartların 3ds max performansları iyi fakat daha ucuza aynı performansı oyun kartlarından da elde edebilirsin.

2013-10-28 19:24:54
{islemler}
Ben de bir soru
3ddesenmustafaAvatar

Ben de bir soru sorabilir miyim bu başlığa istinaden.
Bir monster notebook gtx ekran kartı yada bir masaüstü apple imac gtx 680m ekran kartı arasında ne kadar fark vardır?ikisi de mobil diye biliyorum.

2013-10-28 19:54:43
  • Erkek
{islemler}
hiç mac kullanmadım o
sehircy

hiç mac kullanmadım o yüzden yorum yapmam doğru olmayabilir, sadece fikir verebilirim. Kullandığınız bilgisayarın markası daha çok işçilik ve malzeme kalitesi ve multimedya özellikleri bakımından farkediyor. o yüzden aynı donanım farklı marka bilgisayarlarda da aynı performansı verecektir. Mac`in farkı işletim sistemi farkı nedeni ile Adobe`un programları ile çok uyumlu ve sorunsuz çalışması. Fakat 3d programlarda işletim sistemi`nin farklı olmasının çok büyük bir etki edeceğini zannetmiyorum.

2013-10-28 20:17:53
{islemler}
Gtx serisinin sonuna m
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Gtx serisinin sonuna m işareti geliyorsa.Masaüstü sürümüne göre performansı daha düşüktür.

Quadro alıcaksan yeni kartlar gelecek onları bekle.Sırf ismi var diye quadro almaya kalkışma verdiğin paraya yazık olur.Quadro 4000 kullanmaktayım.Performans olarak gtx 5xx serisi ve üstü kartlar ile neredeyse ayni performansı vermekte.Çünkü quadro 4000 eski bir mimari üzerine yapılmış bir kart.O yüzden şu an için tavsiyem yeni seriyi beklemeniz veya gtx serisinden bir kart almanız olacaktır.

2013-10-28 20:43:45
  • Erkek
{islemler}
teşekkürler
aydınyürekliaydinyurekli

cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar biraz daha beklemek doğru bir seçim olabilir

2013-10-28 21:17:15
  • Erkek
{islemler}
Aydın bey k6000 çıkmış.Biraz
Tuna_Tunahan AvsallıAvatar

Aydın bey k6000 çıkmış.Biraz araştırınca fark ettim 9000 tl civarında ebay`De.

2013-10-28 21:38:34
  • Erkek
{islemler}

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !