Genel Konular : Fetih 1453

Fetih 1453
TalikaOkan EyüpAvatar

Açıkçası filme beklentilerle gittim heycanlıydım. Fakat filmdeki grafiklerin yarısı çok iyi mest oldum (şehir sahneleri) yarısı vasat (savaş sahneleri). Açıkçası filme 50/100 veriyorum oda grafiklere. Benim için bir hayal kırıklığı oldu senaryosu çok havada heleki tarihten istanbulun fethini hiç okumadıysanız hangi savaş ne savaşı anlayamazsınız biranda olup bitiyor. Ve son olarak klasik Türk yiğidi kaç ok yesede yıkılmıyor sahnesini bu filmede ekledikleri için gönülden tebrik ediyorum yapımcıları. Bir Malkoçoğlumuz daha oldu. :)

- Hiç...
2012-02-17 00:54:38
  • Erkek
sinema etkinliği altına yazmıştım,
niluferDurnaNilufer Durna-SimsekAvatar

sinema etkinliği altına yazmıştım, burayada kopyalayayım.

ben bugün izledim. Biletimi 3 gün öncesinden aldım. Yıllardır bu filmin çekilmesini bekliyorum diyebilirim.Salon ağzına kadar doluydu, tek bir boş koltuk bile yoktu diyebilirim...

Gelelim filme : Büyük bir beklenti içinde gittiğiniz için aslında o kadar da beklentinizi karşılamıyor.Vatikan dan tutun tüm dünya ülkelerinde kimin adı geçiyorsa herkes türkçe konuşuyor.Oyunculuklar çok kötü. Özellikle Fatih sultan mehmet karakterinin oyunculuğunu beğenmedim. Savaş sahnelerinde bön bön bakıyor :S Tüm dizi oyuncularını toplamışlar ve açıkcası bir kaç kişi haricinde herkes çok vasat. 2 li dövüş sahnelerini beğendiğimi söyleyebilirim. Savaşma hali de fena değil.

En merak ettiğim yer: karadan gemilerin geçme haliydi; bu kararı nasıl düşündü bunu çok merak ediyordum, en önemli kısım dediğim bu yer çok az işlenmişti :(

21 yaşında ( şimdiki zamana göre 19 yaşında da olduğunu söyleniyor) 35 yaşında görüntüde bir adamı koymuşlar ve çok çelimsizdi bence.Fatih sultan mehmetin görüntülerine baktığımızda bu kadar zayıf olmadığı dikkat çekiyor. Birde çok hırçın bir çocukluk ve karakteri olduğu söylenir, filmde naif bir halde.

açıkcası ne bekliyorsunuz bilmiyorum, umarım beklentilerinizi karşılar, biz 10 kişi gibi heyecanla bir grupla gittik. Buradaki yazınızı gördüğümde çok beğenirsem sizinle tekrar gitmeyi düşünüyordum, fakat tekrar izleyebileceğimi sanmıyorum :/

hepinize iyi seyirler ;)

http://www.modernevdekorasyon.com/ - Modernizm,Dekorasyon ve Ev`e ait herşey burada...
2012-02-17 00:58:16
Bende bir hafta öncesinden
TalikaOkan EyüpAvatar

Bende bir hafta öncesinden aldım açıkçası fatih aksoy yaptığı yatırım ve reklamın parasını geri alır ama malesef türk sineması yine ortalamayı geçemedi + niluferDurna arkadaşımızında yazısının altına imzamı atarım. Birde filimde anlam veremediğim şekilde birkaç kez türkler bize tecavüz ediyor deniliyordu çok sırıtan bir cümle oluyor sürekli tekrarlanmasıyla.

- Hiç...
2012-02-17 01:06:57
  • Erkek
1951 yapımı Aydın Arakon
Problem

1951 yapımı Aydın Arakon yapımı"İstanbulun Fethi"ni izlemenizi tavsiye ederim , özellikle yapım tarihinin 1951 olduğunun altını çizeyim.

2012-02-18 01:36:52
Ben bugun izledim dogrusu
setavu-------Avatar

Ben bugun izledim dogrusu vfx de sorunlar olsada izlenmesi gereken filmdi diyebiliriz. Bu holowod destekli milyon dolarin oynadigi bir film degil arkadaslar evet oyincular daha iyi srcilebilirdi ancak bunlar para demek fikrim fatih karakteri iyiydi ve ulubatli hasan badarili bir tipti yabanci filnde kahraman uzaya ucarak cikiyorda ulubatli dort okla sancagi dikiyor bu dize bukadar da fantastik grlmrmeli vr bu filmi izlerken insanlaron atladigi tek sey tarihi cok iyi bilmemiz simdi siz aksemdettinin ruyalarini ve maneviyatini bilmiyorsaniz fatihle ne konusmak istediginide anlamamis olursunuz sahi toplarinin nasil dokuldugunu bilmiyorsaniz o topun savasta nasil kullanildigonida bilemezsiniz. Hrsey filimde olmaz arkadaslar birazda siz tamamliyacaksiniz onu bu birazda sizin filme ne beklentiyle gittiginize bagli bence izleyin tamam daha cook eksigimiz var ama badlangic bu ileride daha iyileri olacaktir.

2012-02-18 02:15:42
  • Erkek
@setavu açıkça ben söyleyeyim
kurtcobainYunus ERBAŞAvatar

@setavu açıkça ben söyleyeyim daha filme gitmedim ama trailerlarında bile Fatih`in oyunculuğunu beğenmedim.Tarih`i film çekmek inanılmaz derecede risk alıyorum demektir.En ufak bir ayrıntıyı işlemelisin.Bu bile çok zor bir şey.Ben açıkçası alternatif bir evrende film çekerek tarihçilerin tepkilerini toplamazdım.Hem belki daha iyi olurdu.

2012-02-18 08:46:10
  • Erkek
@Okan, :D filmi
serosezM.Serhat SEZGİNAvatar

@Okan, :D filmi izlemediğim için bilmiyorum ismini değiştirdilermi lakin ok yiyip yıkılmayan adamın adı Ulubatlı Hasan`sa sorun yok :)..tekrar Malkoçoğlu yaratmadılar yani :))..

"Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez"
2012-02-18 10:09:52
  • Erkek
Açık konuşmak gerekirse fragmanı
PixiesAli Ekber ÖzgenAvatar

Açık konuşmak gerekirse fragmanı bana cüneyt arkın filmlerini anımsattı ve biraz soğudum sonra yorumlarınızı okudum şimdi gitmeme kararı aldım teşekkürler TR3D :D

Where is my mind FB:http://www.facebook.com/rakbenadam01
2012-02-18 10:24:52
  • Erkek
bende dun gece izledim
ghostseckinseçkin akkayaAvatar

bende dun gece izledim filmi cok merak ediyordum ozellikle post productionlarini. bana gore soyle bisey var ne olursa olsun denenmemisi denemek herzaman onde olmak demektir. aksoylari sevmem saymam ama camur atmak yada burun kivirmak yerine tebrik etmek lazim cunku bundan sonra yapimcilar fetih filmini kIstas alicaklar bi film cekerken cunku ne olursa olsun gisede oldukca iyi hasilat birakicak bu yapim ve boyle butce ile ise girismekten korkmicaklar bana gore ve gelelim duruma bana gorede yan karakterlerden bazilari cok daha iyi fatihi canlandirabilirlerdi cok pasif kalmis fatihi oynayan oyuncu ve ozellikle dikkatimi ceken sey kostumleri inanilmaz basit,gosterissizdi hatta bizans sovalyesinde kot kumasi gordum nasil oluyorsa o tarihte :) daha cok sey sayilir ama herseye ragmen izlenmeli yinede :)

www.mosteffect.com
2012-02-18 10:53:57
  • Erkek
Arkadaşlar yanlış anlaşılma oluyor.
TalikaOkan EyüpAvatar

Arkadaşlar yanlış anlaşılma oluyor. 3d`den, grafikten, senaryodan anlamayan biri için film iyi ona bir sözüm yok ama filmi izlerken biz herşeyine baktığımız için bu yorumları yapıyoruz. Aksoylar filmden zaten yatırdıkları parayı misliyle alıcaklar. Yabancı filimde kahraman uzaya çıkıyor şaşırmıyorsunuz bunda niye şaşırıyorsunuz diyosunuz çünkü bu bir tarih filmi oradaki herşey yaşanmış şeyler şimdi gidipte o sahneyi bilim kurguyla filan karşılaştıramayız. Tabiki bu film türkiye film sektörü için yeni bir başlangıç bir adım olucaktır. Ama bukadar reklam tabiki beklentileri yükseltti :) Birde Herşey filimde olmaz demişsiniz yarın öbürgün bu film yurtdışında da gösterilicek peki senaryonun kopuk kopuk olması sizce sinema severleri tatmin edermi izletirmi filmi? Bizler okullarda okuduk gördük tarihi peki görmeyenler tam anlamıyla anlayabilecekler mi? Mevzu buydu aslında senaryonun bi anda geçiş yapması olayların bir anda olması aralarında geçiş açıklama vs. olmaması nekadar doğru bilemiyorum. Tabiki herkes birkere gidip izlemeli ki türk sineması kalkınsın bu tarz filmlerin istendiği beklendiği anlaşılsın.

- Hiç...
2012-02-18 11:30:17
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!