Genel Konular : güzel sanatlar hazırlık

güzel sanatlar hazırlık
rohonin38tayfur türkmenoğluAvatar

merhaba arkadaşlar.

Çizgi film animasyon bölümünün yetenek sınavına seneye girmeyi düşünüyorum. Ama öncesinde kurs` a gitmek istiyorum.

Ortalama bir güzel sanatlara hazırlık kursunun maliyeti aylık kaç paradır? Öğrenmem gerekiyor

Teşekkürler.

2013-02-09 19:29:45
  • Erkek
Selamlar, Seneye girmek istiyorsan
EvangelistBülent KalkanAvatar

Selamlar,
Seneye girmek istiyorsan önünde güzel bir zaman var. İyi değerlendirirsen sınavı kesinlikle kazanabilirsin.
Öncelikle bulunduğun şehirdeki Grafik - Çizim - Karakalem eğitimleri veren kursları kendin araştırmalısın. "Kaç para" diyerek işin içinden sıyrılamazsın :) Bunu kendin bu kursları arayarak öğren. Bütçene uygun bir tanesini bulursan sana eğitim verecek hocanın bu işe yetkin olup olmadığını soruştur. ( Geçmişini, nerelerde eğiticilik yaptığını vs )
Eğer bütçen yetmez ise yine de kendi kendine çizim teknikleri öğreten kitaplarla yol alman mümkün. Kendini disipline edersen 1 sene gibi bir sürede çok güzel gelişme sağlarsın.
Bunun dışında 3D programları ( Max - Maya ) giriş seviyesinde bile olsa öğrenmeye bunları yine evde kendi kendine öğrenebilirsin.
İnşallah dilediğin olur :)

hayatın tadıdır öğrenmek...
2013-02-10 01:12:14
  • Erkek
Bende matematik ve istatistiksel
3ddesigner3d designer

Bende matematik ve istatistiksel olarak bir kaç bilgi vereyim ki, ona göre çalış. Ortalama sınava 1500 kişi girse,bunlardan en az 500 kişi Orayı yazar ilk tercihe.Ve en az 200 kişi Gsf lisesi mezunu ve en az 2-3 yıldır o bölüme girmeye çalışan tecrübeliler..Geri kalan 100 kişi o üniversitede veya başka üniversite olup bölümünden memnun olmayıp gözüne orayı kestirmiş kişiler .. çizim desen ve imgeselleri çok sağlam kişiler.. en azından 2. denemeleri.. ve tecrübeli elemanlar... Geri kalan 100 kişi Gsf lisesi mezunu ve ilk denemesi olan kişiler.4 senelik çizim tecrübesi olan kişiler.(Yıl en az olarak örnek verildi)Geri kalan 100 kişi senin konumunda olanlar ve sadece 20 kişi girecek. Girmen imkansız demiyorum ancak,``İyi değerlendirirsen sınavı kesinlikle kazanabilirsin`` cümlesine çok katılmadığım için bilgilendirmekte fayda var. Kolay gelsin :)

2013-02-10 01:33:37
  • Erkek
vay be demek sadece

vay be demek sadece 20 kişi alıyorlar :D

Üniversite o bölüme bir senede aldığı öğrenci sayısı toplam 20 kişi mi yoksa yetenek sınavı ile girenlerin sayısı 20 kişi mi?

2013-02-10 09:55:15
  • Erkek
Türkiye çapında senede sadece
3ddesigner3d designer

Türkiye çapında senede sadece 20 kişi alıyor. Ayrıca eskiden bu bölüm Türkiyede tekti.Şimdi bir kaç üniversitede bu bölüm açıldı..Şimdi bazı kişiler kazanma oranı düşük diye bu yeni açılanlara girmeyi tercih ediyor.Kimisi özel kimisi normal. Ama Anadolu Üniversitesinin kalitesine yaklaşamazlar tabikide.Çünkü anadolu çok eski köklü ve sistemi oturmuş bir yapıya sahip.Japonya başta olmak üzere bir çok yabancı yerlerden ödülleri başarıları ve dereceler almış hocaları var.

2013-02-10 12:53:56 Edit:2013-02-10 12:56:02
  • Erkek
torpil durumları yoktur demi?

torpil durumları yoktur demi? :)

2013-02-10 13:50:09
  • Erkek
1 milyon dolar. Şaka
3ddesigner3d designer

1 milyon dolar. Şaka şaka :D sanmıyorum :D

2013-02-10 14:22:02
  • Erkek
Bülent hoca diyosa dorudur
Pc-WorldKadir Orkut ŞAHİNAvatar

Bülent hoca diyosa dorudur katılıyorum onaa :))) ben kendim de o bölüme hazırlanıyorum ve sınavı ciddi anlamda cok zor özelliklede anadolu istiyosan. Mimar sinana girmek yada iyi bi üniverstede iyi bi mühendislik kazanmak gibi bisey oraya girmek. Suan çizgifilm animasyon isteyenlerin hepsi o anadoluyu tercih ediyor ve kazanamayan 100`lerce kisi orayı tekrar deniyor. Örnegin sınavlardan birinde bi balıkcı balık turarken teknesinden daha büyük bi balıgı tutmasını 4 karede cizilmesi istenmis. :)

2013-02-10 15:47:46
  • Erkek
İlk aşama sonucunda sonuçları
3ddesigner3d designer

İlk aşama sonucunda sonuçları pencereye asarlardı.Binlerce kişi okulun önünde bekler,bir lord of the rings havasında. Ve sonra bir ses açıklandı ! diye bağırırdı. Sonra ayak sesleri ve koşma sesleri yeri göğü öyle sallardı ki . Sanki Büyük bir atlı ordusu üzerine geliyormuş gibi ses çıkardı. Sonra cama yığılan bir sürü insan dan şu sesler çıkardı. Ya inanmıoramm nasıl olmam yaaa . Diğer kişilerden işte bu ! işte bu ! işte bu diye bağırmalar. En korkutucu kahramanlar ise şu tiplerdir.herkes dağılır. İki kişi cama yaklaşır. Birisi diğerini gönderir. O da usulca bakar. Diğerine bakar. Tamammı der. Evet tamam der. Dönüp giderler. O kadar emindirler orda olduklarından.Yani öteki kendisi bakmaya bile tenezzül etmez. O derece :D Onlardan korkmak gerek aahha :D

2013-02-10 16:33:04 Edit:2013-02-10 16:35:05
  • Erkek
bu bölümlerin ikinci öğretimi
3ddesenmustafaAvatar

bu bölümlerin ikinci öğretimi yok heralde

2013-02-10 19:59:45
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!