Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /home/aybars3d/public_html/inc/forum/htm.php on line 48
Zbrush ve Mudbox öneri - Z-Brush

Z-Brush : Zbrush ve Mudbox öneri

Zbrush ve Mudbox öneri
BurakBBurak BayramAvatar

Arkadaşlar Selamün Aleyküm, 3d modelleme de 3ds max ile birlikte detaylandırıcı veya farklı işlerde kullanmak için zbrush ve mudbox arasında kararsız kaldım, 3ds max biliyorum ama bu mimari tasarımcıyım manasına gelmesin ben genellikle serbest modelleme yaparım, reklam işlerime modellemeler free modellemeler müşterinin isteği doğrultusunda hayali veya varolan makine modellemeleri vs. tabi mimari de giriyor işin içine.

Yalnız zbrush da türkçe eğitim seti yok, ücretli de olsa, ya da ben bulamadım, ama heryerde zbrush ın daha profesyonel daha iyi ve zengin içerikli açıklamasını gördüm ki izlediğim araştırdığım kadarıyla da öyle. Mudbox ise arayüzü daha kolay, özellikle 3ds max le entegreli (ki bu zbrush da GoZ sistemi ile aynımı bilmiyorum aynı ise oda entegre :) ve türkçe hem free hem ücretli kapsamlı eğitim setleri var.

Gönlüm zbrush dan yana ve yardımlarınızla zbrush seçersem yabancı eğitimlerle başlayıp tabiri caizse ıkına ıkına zbrush da gelişicem çünkü ben en iyi sonucu verecek programı seçeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar birde Michael Pavlovich diye bi adamın detaylı 3 setten oluşan zbrush derslerini buldum free youtube`da, araştırdım ve free olarak ilk aşamada bundan daha iyisi yok gibi, hatta substance painter derslerini türkçe derslerden hiç bi halt anlamadığım halde bu adamın ingilizce setinde çözdüm desem yeridir :) Türkçe de hiç bi halt anlamadım derken, zaten 2 kişi 3 5 videoluk ders yapmış onlarında bilgisi ve anlatım şekilleri berbat ötesi o manada yani yanlış anlaşılmasın :) herneyse zbrush öneren arkadaşların bu konuda tavsiye ve yanlışsam doğru yönlendirmelerini bekliyorum.
Part 1 Link : https://www.youtube.com/playlist?list=PLkzopwqcFevYqrk_0MKIaUwrWYILzYsp6


2017-11-11 02:35:54 Edit:2017-11-11 02:42:50
 • Offline
 • Erkek
Öncelikle Zbrush dan şaşma
hasanaydinHacı Hasan AYDINAvatar

Öncelikle Zbrush dan şaşma bu iş için. Zbrush için ise 3degitim.com da türkçe egitim seti hiç bilmiyorsan burdan başlayabilirsin alt yapı için. Ama biraz biliyorum geliştirmek istiyorum diyorsan ingilizce egitim veren siteler var Digital Tutors, Lynda, Gnomon Workshop, Udemy buradaki egitimler zaten sana profesyonel olman için yeterde fazla bile gelir.

Şunu söyleyeyim altyapıyı yani menülerdeki tuşların özelliklerinin ne işe yaradığını öğrendikten sonra uygulamayı yaparken ingilizce bilmen şart değil yukarıda saydığım eğitim veren sitelerden baştan ikisine bir ay abonelik al ama uygulayarak çalış izleyip bırakma videoları öğrenirsin. Ben bu sitelerdeki videoları tparser.org sitesine videonun ismini yazarak indirdim tavsiye ederim. Yalnız wacom tablet alman şart mecburen wacom tablet alcan sculp yapcaksan ayrıca photosop dada kullırsın tableti.


2017-11-11 07:51:26 Edit:2017-11-11 07:58:16
 • Offline
 • Erkek
Aşağıdaki sayfada akıcı ve
okitoErdem TürkoğluAvatar

Aşağıdaki sayfada akıcı ve temel anlatımlar Türkçe olarak mevcut

https://www.youtube.com/user/BlackDidThis/videos


2x Intel Xeon E5-2670 Asus GTX 980ti 32GB RAM
2017-11-11 10:04:08
 • Offline
 • Erkek
öncelikle..
BurakBBurak BayramAvatar

arkadaşlar öncelikle ikinizede teşekkürler, hasanaydin kardeş şimdi o saydığın yabancı sitelerden bana deki şu en iyisi bunu takip et :) diğer türlü bilemem birde bu siteler programı öğrenip kendimi geliştirmek pro olmak içinmi yoksa sıfırdan başlayıp pro olmak için onuda anlarsam süper olur yani açıklama yapmışsın ama demek istediğim şu bu adamlar direk model üzerinden örneklerlmi ders veriyorlar yoksa modeller üzerinden konu konu ilerleyerekmi, ona göre yol çizerim.

ek olarak konu açmıştım ama birde zbrush a yakışır iyi ve ekonomik bi tablet önerirsen sevinirim.


2017-11-11 23:43:57 Edit:2017-11-12 00:27:19
 • Offline
 • Erkek
lynda
drekonNecmi DemirkeserAvatarDükkan sahibi

BurakB < her türlü 3D eğitimi için "Lynda videoları" işine yarar bu videolardan aramalısın. zbrush kendi alanında ilk programdır, diğerleri ondan sonra geliştirilmeye başladı.

tek problem zbrush ve 3dsmax ile hiç benzemeyen bir arabirimi var. ben biraz öğrendim ama çok zaman istiyor. bide orbit mouse gibi birşey istiyor.


www.necmi.me - Oyun Kurucu
2017-11-12 08:47:35
 • Offline
 • Erkek
BurakB yukarda saydığım yabancı
hasanaydinHacı Hasan AYDINAvatar

BurakB yukarda saydığım yabancı sitelerde sıfırdan başlayıp orta seviyeye kadar anlatanlarda var orta seviyeden ileri seviyeye anlatanlarda var direk ileri seviyede bir karakteri modellemeye başlayanlarda var bazıları mesala sadece bitane burun el ayak yapmayı öğretiyor veya komple vucudu gösteriyor. Mesala baştan direk Fili yapmaya başlıyor sonuna kadar direk sen onun yaptını yaptıkça aynısını sende yapabiliyon o kadar ayrıntılı anlatıyorlar. Bu sitelerdeki ilk videolar ücretsiz aç siteleri ilk örnek videolarını izle.
Digital tutorsda 80 den fazla ders var sanırsam Lynda da saydım 19 ders var Digital tutorsda daha çok var eğer üye olursan Justin Marshall ın başlangıç videoları var onlar süper birde Lee Magalhaes in dersleride süper bu sitedeki.

Temel seviyeyi burdan öğrenirsin çok ayrıntılı anlatıyorlar.

https://www.pluralsight.com/search?categories=course&q=%22ZBrush%22&roles=creative-professional

Lyndada fazla yok digital tutorsa göre ama bot yapımı için üyelik aldım ve tıpa tıp aynısını yaptım burdaki botu.
https://www.lynda.com/ZBrush-training-tutorials/336-0.html

Ama diyorum bak bunlara üye olmanada gerek yok istiyorsan bu sitelere gir ordaki videodaki ingilizce ismine bak içinden bir kelimesini ve zbrush kelimesini
http://tparser.org/
bu sitenin arama yerine yaz bu videoları ordan ücretsiz torrentle indirebilirsin bende şu an bu sitelerdeki neredeyse bütün videolar var indirdim hepsini.


2017-11-14 01:07:25 Edit:2017-11-14 01:38:06
 • Offline
 • Erkek
çok saol
BurakBBurak BayramAvatar

hasaaydın kardeşim çok saol bilgilendirmen aydınlatıcı oldu.


2017-11-14 07:08:54
 • Offline
 • Erkek