Z-Brush : Eğitim sıkıntısı !

Eğitim sıkıntısı !
BurakBBurak BayramAvatar

Selamün aleyküm arkadaşlar, youtube da Yavuz Yener hocamızın başlangıç eğitimi hariç, ücretli ücretsiz adam akıllı hiç eğitim seti yok. Zaten Yavuz hocamızın setide başlangıç, ileri seviye inşaAllah zamanla gelecek diyor bekliyoruz ama youtuba da bulduğum bütün setlerde anlatılanlar nasıl diyim bir yabancı setin % 1 , değil :S Tabi yabancı settede ingilizcem sadece programı kullanabilecek seviyede olduğu için dediklerini hiç anlamıyorum, artık gördüklerimden ne anladıysam oda çok zor ve sıkıntılı. Yokmudur adam gibi bir set benmi bulamadım yada yabancı güzel bir setin altyazılı olanı ? Ya da yabancı setlerde izleyerek bol bol modelleme yaparakmı gelişirim yani aranızda bu eğitim sorununu çözmüş birçok uzman seviye arkadaş vardır artık bir yol gösterirsiniz şimdiden teşekkür ederim.


2018-02-07 16:53:15
 • Offline
 • Erkek
Buradan bakabilirsin...
troy481@ferit mustafa sezerAvatar

https://www.youtube.com/watch?v=dvIz-LttiVI https://www.youtube.com/watch?v=fmztVXSD0E4


2018-02-07 17:08:25 Edit:2018-02-07 17:10:53
 • Offline
 • Erkek
Çözüm Youtube
St_AngerEmre Can BiliciAvatar

Türkiye`de youtube dışında iyi bir Zbrush eğitim seti bulamazsın. Hali hazırda var olan eğitim setlerindeki karakter modellemeleri de zaten çok kötü. Anlatımları da yetersiz. Bu işi iyi yapanların bağzıları da özel eğitim kurumlarında ders veriyorlar.


http://emrecanbilici.blogspot.com.tr/
2018-02-08 00:18:13
 • Offline
 • Erkek
İşin acele değilse önce

İşin acele değilse önce ingilizce öğren. Gerçi aceleyse de öğren. Bu devirde bilgisayar teknolojileriyle ilgili bir iş yapacaksan "ön koşul" bu.

Türkçe içerik, Türkçe eğitim diye bir şey yok. Türkiye`de kaç kişi bu işlerle eğitim üretebilecek kadar uğraşıyor ki Türkçe eğitim olsun? Ve üstelik birileri en baba eğitimi üretmiş olsun kime satacak? Yok öyle bir pazar.

O yüzden en azından ingilizce anlayabilmek çok önemli. Ha, ingilizce içeriğin içinde de ayıklama yapmak zor. İnsanların en çok istifade ettiğini söylediği eğitimi bulmaya çalışmalısın. Aksi halde öğretmeyi bilmeyen adamların videolarından bunalıp tıkanır kalırsın.


2018-02-09 10:00:01
 • Offline
 • Erkek
İngilizce hiç anlamıyorsan illa
hasanaydinHacı Hasan AYDINAvatar

İngilizce hiç anlamıyorsan illa

İngilizce hiç anlamıyorsan illa türkçe olsun diyorsan türkçe altyazılı şu şekilde yapabilirsin. www.lynda.com da arama yerine zbrush yaz çıkan eğitim setlerindeki videoları izlerken sayfanın herhangi bir yerinde mouse ile sağ klikle ve Türkçe diline çevir yazısı çıkar açılan pencerede ona bas. (Crome internet tarayıcıda var) Bu şekilde videoların hepsini alt yazılı izlersin. Ben mesala bu botun aynısını yaptım. Yalnız ilk videolar tanıtım videoları diğer kalanlar şifreli hepsini izleyebilmen için bir aylık abone olman lazım. Ben aynı zamanda bu sitedeki bütün videoları İnternet download maneger programı vasıtasıyla indirdim bir aylık aboneliğim bittiğinde bile izlemeye devam ettim. İnternet Download maneger bir video izlerken resimde var bak yukarda böyle link çıkar indiriyon videoyu. Param yok diyorsan http://tparser.org/lynda-zbrush bu linke tıkla orda lyndadaki zbrush videolarını torrentten bedava indir ama bu şekilde hep ingilizce. tabi yukardaki şeklidede ingilizce oluyor ama. Türkçe istiyosan en üstteki yöntemi yapman lazım.

2018-02-09 19:24:48 Edit:2018-02-09 19:32:17
 • Offline
 • Erkek
www.lynda.com da arama
hasanaydinHacı Hasan AYDINAvatar

 www.lynda.com da arama

www.lynda.com da arama yerine zbrush yaz çıkan eğitim setlerindeki videoları izlerken sayfanın herhangi bir yerinde mouse ile sağ klikle ve Türkçe diline çevir yazısı çıkar açılan pencerede ona bas. (Crome internet tarayıcıda var) Bu şekilde videoların hepsini alt yazılı izlersin

2018-02-09 19:47:06
 • Offline
 • Erkek
lynda deneme ve ücret
BurakBBurak BayramAvatar

Lynda nın 1 aylık deneme süresinde izleyemıyormuyum ?


2018-02-16 18:07:22
 • Offline
 • Erkek
Hocam hangi setleri önerirsiniz ?
BurakBBurak BayramAvatar

Hocam lynda da veya başka sitelerde hangi setleri önerirsiniz ?


2018-02-16 18:09:35
 • Offline
 • Erkek
hunturk aslında..
BurakBBurak BayramAvatar

hunturk kardeşim aslında yabancı setleri izlerken az buçuk anlıyorum, paylaşımı ilk yaptığımdan beri 3 5 tane yabancı set bitirdim bayada ilerleme kaydettim. dediğim gibi programı kullanacak kadar adamın ne yaptıgını anlayacak kadar anlıyorum ama işte bazı yaptığı açıklamaları anlamıyorum.


2018-02-16 18:15:53
 • Offline
 • Erkek