tosawi88 son galeri mesajları

  Elinize sağlık, çok beğendim.

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Elinize sağlık, çok beğendim. Çevredeki kütleler iyi durmuş. Ben kullandığınız efekti merak ettim. Şu ilk resimde direğin kenarlarındaki renklenmeyi sağlayan.

  2017-01-20 01:48:11

  Kır Evi

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Forum`da açtığım "SketchUp V-Ray`in Neyi Eksik?" başlığıyla da alakalı olarak paylaşıyorum. Yurt dışındaki bir projenin bir fotoğraf karesini çalışmaya çalıştım. Daha iyi nasıl olur? Neyi eksik? Varsa eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.

  2017-01-06 14:13:48

  Evet haklısınız. Referans aldığım

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Evet haklısınız. Referans aldığım görselde de vardı aslında, biraz üşendim galiba. SketchUp`la o mikseri yapmak bıktırdı çünkü. Max`e geçeceğim umarım artık. Teşekkürler yorum için.

  2016-12-29 23:09:33

  Mutfak Tezgahı

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Bir ev eşyası markasına ait ürünlerden oluşan ekli son resimden ilham alarak modelledim. Modelleme konusunda kendimi geliştirmek için yaptığım bir çalışmadır. Tüm objeler SketchUp`ta modellendi, materyal olarak hazır vismat materyalleri ve kendi oluşturduğum standart materyallerden kullandım. Modelleme aralıklarla bir buçuk gün. Her bir render yaklaşık 5dk. İLk görsel dışında photoshop kullanmadım.

  2016-12-29 17:15:54

  Merhaba, ben de Sketchup+Vray

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Merhaba, ben de Sketchup+Vray kullanıcısıyım. Işık çok iyi geldi bana. Renkler canlı. Ben açıları doğru seçmenin renderın önemli bir parçası olduğunu düşünüyorum, burada da aracın ya tamamı görünmeliydi ya da çok az bir kısmı. Daha iyi bir açı bulabilirsiniz. Ağaçların tekrar etmesi biraz göze batıyor. Onun dışında gayet başarılı buldum. Ben de çimi nasıl yaptığınızı merak ettim, paylaşmak isterseniz. Elinize sağlık.

  2016-12-23 22:53:26

  Yatak Odası

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Önceden çalıştığım bir ofiste katkıda bulunduğum bir tasarımdır. Tadilat sonrası fotoğraf üzerinden tekrar modelledim. Hazır model kullanmadım.
  Sketchup+vray
  Yarım gün.

  2016-12-20 17:48:02

  Elinize sağlık çok başarılı

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Elinize sağlık çok başarılı bir çalışma olmuş. Render kalitesi açısından eleştirecek bir şey bulamadım açıkçası. Çalışma bu kadar gerçekçi olunca gözüme ufak detaylar çarptı sadece, izninizle belirteyim. Etraftaki ağaç ve bitkiler henüz yemyeşilken yerdeki kuru yapraklar nereden gelmiş? Son görseldeki kırmızı far efektleri sanki daha fazla hız yapılan bir yol için iyi olabilirdi. Yine son görselde rampanın eğimi gözüme çok fazla geldi. Projede de o şekildeyse zaten sorun var demektir, bi kontrol edin derim. Çatıda belki çok fazla göze batmayacak şekilde teknik ekipman olabilirdi, gerçeklik hissini artırırdı. Tekrar elinize sağlık, tebrik ederim.

  2016-12-16 12:06:38

  Havuz ve ağaçları ok

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Havuz ve ağaçları çok beğendim. Genel olarak renkler de çok iyi, filtre uygulanmış gibi. Açı biraz özensiz olmuş diyebilirim. İkinci görsel de daha çok maket fotoğrafı gibi duruyor. Elinize sağlık.

  2016-12-16 11:54:26

  Öncelikle modeli biraz daha

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Öncelikle modeli biraz daha geliştirmeniz lazım ki gerçeklik hissi artsın. Örneğin binanın etrafına tek sıra karo bile olsa bir bant çekebilirsiniz. Doğrama direkt çime açılmamış olur. Aynı şekilde balkondaki gölgelik amaçlı elemanlar da oraya sonradan kondurulmuş gibi görünüyor. Mimari detay bilginiz yoksa bile yeterince gözlemleyerek bu detayları yakalayabilirsiniz. Açınız çok abartılı olmuş. Sanırım Field of View değeri yüksek. Çok artistik bir çalışma değilse böyle gerçekçi olmayan açılar uygulanmamalı bence. Two point perspective kullanmak çok daha doğal gösterecektir. Çimin dokusu çok büyük olmuş. Gerçekçi su materyali nasıl hazırlanır biraz çalışmalısınız. Son olarak fazla parlayan yüzeyler var, bunları azaltabilirsiniz. 3 boyutlu insan modelleriniz iyi duruyor.Elinize sağlık

  2016-12-15 14:42:01

  Teşekkürler

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Yorumlarınız için çok teşekkür ederim Necmi Bey.

  Sketchupta durup maxe geçmeme az kalmış demek ki :) Bu deneme amaçlı bir renderdı, yakın açı almadım, daha sonraki çalışmalarımın farklı açılardan renderlarını da koyacağım. Hatta buna da ekleyebilirim. Aslında günün saati konusunda bir tutarsızlık olduğunun farkındaydım, ama kaynağını bulamamıştım. Karanlık bir gökyüzü gerekiyor kesinlikle haklısınız. Yağmur-insan ilişkisi hakkında yorum almayı bekliyordum açıkçası :)

  Siteniz bir harika, emeği geçen herkesin eline sağlık. Umarım ben de burada faydalı olabilirim.

  Hoşbulduk...

  2016-12-10 00:37:26

  Mevsim Geçişi

  tosawi88Neslihan Şafak Bilge

  Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
  Forumda yeniyim. Bu da yüklediğim ilk çalışmam. Çalışmalarımı bu zamana kadar sketchup+vray kullanarak gerçekleştirdim. SketchUp`ın pratikliği beni yıllar önce cezbetti ve 3dsMax`i geliştirme konusunda isteksiz olmama neden oldu. Şimdilerde tamamen mimari görselleştirmeye yönelmek istediğim için amacım SketchUp+Vray`den maksimum verimi alabilecek hale gelip artık daha profesyonel çalışmalar için 3dsMax`e yönelmek. Ben de SketchUp ve SketchUp Vray hakkında bildiklerimi paylaşıp max+vray konusunda danışmak için siteye üye oldum. Tanışma yazısı olduğundan biraz da uzun oldu. Sadede geleyim.

  SketchUp+Vray+Photoshop+After Effects. 1920*1080 pxl. Render süresi 5 dk.
  Bina modeli 3d Warehouse`dan alınmıştır.

  Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Herkese iyi günler.

  2016-12-09 22:42:05