tetalex son galeri mesajları

  Mustafa bey bu projede

  tetalexhakan devrantetalex

  Mustafa bey bu projede kesinlikle bir resime yada bir projeye bakarak esinlenme olmadı. Müşterimle telefonda konuşurken aklıma 4 binayıda tek bina gibi gösterebileceğim bir cephe düşüncesinden ortaya çıktı. Bahsettiğiniz Bursa hilton oteli hiç duymamıştım googledan arattım resimlerine baktım. Güzel otelmiş beğendim.

  2012-05-12 20:42:42

  Güzel yorumlarınız için herkese

  tetalexhakan devrantetalex

  Güzel yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.
  Projemiz beğenildi şu an inşaat aşamasında. Bende sonucu merakla bekliyorum.

  2012-05-12 20:28:44

  Benim çalışmamı görüp yorum

  tetalexhakan devrantetalex

  Benim çalışmamı görüp yorum yaptın mesela orada dikkat edersen. Çok büyük oranda bir zemin hazırladım. çim kaplaması attım. Etrafa ağaçlar yerleştirdim. Ve bu zemin etrafına tube komutunda yüksek bir çember hazırladım ve güzel bir manzara fotoğrafı atıp uwm map ile zeminle olan birleşimini denk getirdim.

  Bu da cam yansımasında daha gerçekçilik ve görsellik kazandırıyor.

  Çalışmaya dikkat edersen zeminle gökyüzü zor ayırtediliyor daha gerçekçi oluyor ve bu şekilde istediğim büyüklükte vaziyet çalışabilirsin. Ve farklı yüksekliklerde kamera koyup render alsanda problem olmuyor.

  2012-01-02 02:42:35

  Öncelikle lumion3d`deki arka plan

  tetalexhakan devrantetalex

  Öncelikle lumion3d`deki arka plan daha geçekçi render daha kaliteli hemde süre olarak çok daha avantajlı görünüyor.

  Vrayda camda yansıma yapmak istiyorsan. Cam materyal içerisine reflect`te kaplama veya falloff atabilirsin hem reflect hem refract renkleriyle oynayarak yansıma parlaklık şeffaflığı değiştirerek istediğin cam değerlerini elde edebilirsin ve ek olarak ta modelin karşısına resim ağaç ekleyerek yapabilirsin.

  İnternetten vray.mat dosyası bulursan içerisinden farklı cam materyallerini kullanabilirsin.

  Lumion 3d programını bende kuracalıyorum ancak ben 3dmaxten lumiona objeyi kaplamalı halde atmayı beceremedim. Sen hangi yöntemi kullandın.

  2012-01-01 23:33:32

  Site Projesi

  tetalexhakan devrantetalex

  Müşterimin isteği üzerine dış cephe tasarımı ve iç dekorasyonu hazırladım. Dış cephe tasarımı baya uğraştırdı bir kaç tasarımdan sonra son anda bu aklıma geldi ama sonuçta çalışmalara değdi sanırım.

  Yakında tüm mekanları 3d panoramik halini kendi web sitemde yükleyeceğim. İsteyenler odaların içini panoramik halde gezebilecekler.

  www.silviyamimarlik.com

  2011-12-29 17:24:35

  mükemmel bir çalışma olmuş

  tetalexhakan devrantetalex

  mükemmel bir çalışma olmuş şu ana kadar gördüğüm en iyi 3d çalışma.

  2011-08-08 23:43:11