MorriGaN son galeri mesajları

  Reda

  MorriGaNCelal morrigan

  Her hafta 2-3 karakter alıştırması yapıyorum buda onlardan biri. Hazır hava serinken referans olmadan yine bir şeyler yapmaya çalıştım. Artık referans resimler kullanıp onlara benzetmeye çalışacağım.

  2017-07-04 14:10:43

  Fred

  MorriGaNCelal morrigan

  Her hafta 2-3 karakter alıştırması yapıyorum buda onlardan biri.

  2017-07-03 10:44:22

  Merhaba evren zaten tablet

  MorriGaNCelal morrigan

  Merhaba evren zaten tablet kullanıyorum :( Detay konusuna gelirsek ne zaman detaylandırmaya kalksam durum daha kötüye gidiyor ince detaylar için daha fazla pratiğe ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

  2017-06-02 12:06:00

  Bahar

  MorriGaNCelal morrigan

  Askerden geleli 1 ay oldu bu hafta yeniden zbrush denemelerime başladım ve ilk denemem bu şekilde sonuçlandı.

  Eksiklikleri belirtirseniz sevinirim.

  2017-05-31 13:28:31

  Dediğin gibi simetri açık

  MorriGaNCelal morrigan

  Dediğin gibi simetri açık bir şekilde yaptım ama bana garip gelmemişti sen resimli anlatım yapınca bana da bir garip gözüktü doğru diyorsun. Bir daha ki çalışmalarım da buna dikkat edeceğim. Teşekkürler.

  Fibermesh kısmına gelirsek ne zaman müdahale etsem oldukça kötü bir hal alıyor. Burada da o yüzden saçı kısa bıraktım. Tabi bunla ilgili videolar izliyorum denemeler yapıyorum.

  2016-10-08 22:37:03

  Eva

  MorriGaNCelal morrigan

  1 haftadır aralıklarla sürdürdüğüm çalışma toplam da
  8-10 saat gibi sürmüştür. Saçları,kaşları ve kirpikleri
  fibermesh kullanarak yaptım. Fibermesh ile ilk kirpik
  denememi de bu çalışmada yaptım. Çokta kötü durmadı gibi.

  Render zbrush ile aldım.

  ilk bakışta gözünüze çarpan eksiklikleri yazarsanız da çok mutlu olurum. (ör. alt tarafta kirpik yok)

  2016-10-08 17:54:09

  Genzo

  MorriGaNCelal morrigan

  Zbrsuh ile yaptığım çalışma(alıştırma). Bu sefer siyahi bir karakter denemesi yaptım. Deri gözenekleri yine olmadığı gibi boyama konusunda da bir gelişme yok bunları öğrenmek biraz zaman alacak gibi.

  3-3,5 saat sürdü çalışmam. Saçları fibermesh ile yaptım gözüme hoş gözüktü ama tabi düşündüğüm saç bu değildi onu beceremedim :)

  Son resim yine fibermesh ile saç denemelerimden biri.

  2016-09-13 12:52:39

  Carla

  MorriGaNCelal morrigan

  Zafer bayramının bana verdiği tatil fırsatıyla bugün de bir şeyler yapmak adına bilgisayarımın başına oturdum ve bana kalırsa şimdiye kadar ki en verimli günümü geçirdim. Göz konusunda dersler izledim ve çalışmada gördüğünüz gibi birşey yaptım benim açımdan devrim gibi bir şey bu :) Gözle ilgili tavsiyelerinizi yazarsanız çok memnun olurum. Ancak gözden daha çok sevindiğim konu zbrush render olayı. Ben hep best render yapıp "lightshot" programıyla ekran görüntüsü kaydediyordum doğal olarak çözünürlük kötü oluyordu. Zbrush içinde böyle bir özellik olduğunu düşünsem de araştırmıyordum bugün onu da 4 dakikalık bir video ile öğrendim tabi render ayarlarını değil sadece render görüntüsünü kaydetmeyi öğrendim.

  Çalışma 4 saat gibi sürdü saçlar yine olmadı. Kafatası ne durumda onu da bilmiyorum, biraz fazla yumurta gibi oldu galiba. Açıkçası kemik yapısını da bir çok resim de inceliyorum ama istediğim gibi fırça darbeleriyle yansıtamıyorum. O yüzden böyle ayrıntısız şekilde bırakıyorum bir gün olacak ama...

  2016-08-30 20:33:29

  Arna

  MorriGaNCelal morrigan

  Zbrush ile bir şeyler yapmaya devam :) Her hafta 2-3 deneme yapıyorum bu hafta bu yaptığım bir şeye benzedi onu da paylaşmak istedim. Saçları fibermesh ile denedim tam da beklediğim gibi beceremedim, bende kel bırakmaktansa bu şekilde bir şey yaptım. Renklendirme konusunda videolar izliyorum ancak deri rengini nasıl yakalıyorlar hala çözemedim, göze hiç değinmek bile istemiyorum ama göz renklendirme videolarına biraz baktım ve yapılabilir gibime geliyor artık bi daha ki paylaşıma :)

  2016-08-21 20:18:50

  Tofi

  MorriGaNCelal morrigan

  Zbrush öğrenme çalışmalarım devam ediyor. Bu sürede bir de böyle bir şey ortaya çıktı az çok hoşuma gittiğinden paylaşmak istedim. Saçları Fibermesh ile yaptım çimen ekilmiş gibi duruyor ama daha ayrıntılı ayarlarını bilmediğimden ancak böyle birşey ortaya çıktı.

  2016-07-10 22:02:06

  Kafatası

  MorriGaNCelal morrigan

  Dijital tutors derslerinden bakarak yaptığım kafatası çalışması.Video da kafatasının dişleri de vardı ancak ben pek beceremedim o yüzden bu şekilde bıraktım. Çalışma videosu 60-70 dakika gibi sürüyor benim 3-4 saatimi aldı az çok benzete bildiğimi düşünüyorum.


  2016-04-03 23:23:30

  Göz

  MorriGaNCelal morrigan

  Dijital tutors derslerinden bakarak yaptığım göz çalışması.Ders toplamda 30 dakika olsa da benin yapmam 1 saatten fazla sürdü desem yalan olmaz.

  Bu çalşmayı yaparken 2 fırça öğrendim ki bunları bilmeyen benim gibi acemiler varsa kesinlikle bu fırçaları öğrensinler. Polish ve curvetubesnap fırçaları gerçekten çok işe yarıyor.
  2016-03-26 14:20:15

  Gulwe

  MorriGaNCelal morrigan

  Acemiler köşesinin hakkını verecek şekilde bir acemi iş daha galeriye ekliyorum :) Haftasonları eğlencem oldu pek bir gelişme gözükmüyor ama bir gün düzgün bir şey olacak umuduyla devam ediyorum.

  2016-03-21 19:51:42

  İlginiz için teşekkürler. Haftaiçi

  MorriGaNCelal morrigan

  İlginiz için teşekkürler. Haftaiçi kesinlikle kafatası resimleriyle içli dışlı olacağım. Haftasonu yine bir çizim atıp sizden bir yorum bekliyorum :)

  2016-03-14 23:32:10

  Galwe

  MorriGaNCelal morrigan

  Haftosonunun gelmesiyle zbrush ile yeniden birşeyler yapmaya
  çalıştım bu sefer de böyle bir şey ortaya çıktı.

  Render keyshot ve zbrush`ın kendi içindeki render motoruyla
  aldım.Keyshot daha önce hiç kullanmadığımdan gözleri
  olmadan render almak zorunda kaldım.Resimlere bakınca görüleceği üzere Zbrush ile render aldıklarımla keyshot arasında bir takım farklılıklar var bu konuyla iligili düzgün birşeyler yapmaya başladığımda uğraşmam gerekecek diye düşünüyorum.

  2016-03-13 15:38:33

  Golwe

  MorriGaNCelal morrigan

  Çalışmayı yada deneme diyelim zbrush ile hazırladım. Daha yeni yeni programı kullanmaya başladım o yüzden aşinalık kazanmak amacıyla birşeyler yapıyorum buda o şekil ortaya çıktı. Referans kullanmadım fırça darbelerini vurdukça şekillendi açıkçası ağız yada dudak kısmının beceremediğimden bu şekilde bıraktım.

  2016-02-28 20:58:50

  Savaş baltası

  MorriGaNCelal morrigan

  İnternette alıştırma videoları izlerken rastladğım bir model.Bende ona bakarak yapmaya çalıştım biraz benzeyince de siteye koymaya karar verdim :)

  25 dakikalık bir alıştırmaydı bende aynı süre zarfında bitirdiğimi söyleyebilirim.

  Maya programıyla modelledim, mentalray ile render aldım.

  2015-04-04 16:08:35

  Basket potası

  MorriGaNCelal morrigan

  Maya öğrenmeye çalışıyorum bu çalışmamda onun bir parçası.Referans resimlerle çizmeye çalıştım.Fileyi çizemedim neyse ki tek eksik bu değildir diye düşünüyorum :) Hobi amaçlı uğraştığımdan haftasonları çizim yapıyorum elimden geldiğince de bunları acemiler köşesinde paylaşmak istiyorum. Render "Mental ray" ile alındı.

  2015-03-15 11:24:29