center son galeri mesajları

  afedersiniz ne demek istediğinizi

  afedersiniz ne demek istediğinizi anlayamadım?

  2012-06-14 02:24:24

  top animasyonları dediğiniz gibi

  top animasyonları dediğiniz gibi animasyonun temelidir. ilk başta bu işe kağıt(şarttır) üzerinde top sektirme ile başlanır genelde. siz burda temeli pekiştirmek için çalştığınızı söylemişiniz ama bunun temeli topu bu şekilde zıplatmak değildir. yani bu işin temeli kağıttır ve en iyi geliştireceğiniz noktada kağıttır. ayırca bu top ne topu? basketbol topumu, tenis mi futbol mu vs kısaca bu topun maddesi ne ? ağırlığı ne hangi etkileşimlerde ne sonuölar verir. olay topun yere teması ile esnemesi ve aldığı geri kuvvetle hacminden biraz daha sünerek yukarı kalkması değildir. benim fikrimi soracak olursanız bu çalışmanızın amacına ulaşması yani size temeli kavratması çok zor en başta kullanılan araçlar yanlış animasyon eğitimi alan herkeze bu önceliğin kağıt ve sel animasyon olduğunu üstüne basa basa anlatırlarki önce sel animasyon yaptırılır daha sonra 3d kısmı. siz açıklamanızda temelin önemli olduğunu belirtmişiniz. evet temel kavramlar ve konular çok önemlidir. ama dediğim gibi bu konuların temel araçları da kağıt kalemdir. kağıttan kastımda tek kağıda storyboard çizimler yapmak gibi algılanmasın demek istediğim kare kare çizmek ve çekmek. bunun içinde bir ışıklımasa bir pim cetveli delikli kağıtlar ve tarayıcı ya da kamera gibi ekipmanlar olmalı. kısaca animasyonla uğraşıyorsanız ve UZMANLAŞMAK istiyorsanız bu ekipmanlara yada çoğuna sahip olmalı ve çizmelisiniz. her şeyden önce kalemin tozunu yutmak gerek.

  bunun dışında çok uzun şeyler yazdım farkındayım kusura bakmayın lütfen. Ben animasyon konusunda çok hassasım bu kadar uzun yazma sebebim bu yüzdendir kızmanızı istemem belki yazdığım şeyleri veya daha fazlasını biliyorsunuzdur beni yanlış anlamanızı istemem kesinlikle.
  EMEĞİNİZE SAĞLIK...

  2012-06-14 01:56:09

  çok güzel bi çalışma

  çok güzel bi çalışma olduğunu belirtmek istiyorum elinize sağlık. ayrıca hocam başkası bu çalışmayı bana kendi çalışması olarak göstermişti. şuan şoktayım açıkcası bu tamamen sizin eseriniz demi?
  bir kişi neden başkasının çalışmasını emeğini onun için ayırdığı vakti kendi yapmışçasına benim çalışmam diye anlatır ki?

  2012-03-13 13:38:02

  bu yazıyı yazmadan duramayacam.

  bu yazıyı yazmadan duramayacam.
  hocam öncelikle video çok hoş. çizgi film-animasyon öğrencisi olarak yazıyorum haretketler de çok çok doyurucu. yorumlar arasında haretlerin timeinginde yumuşatma falan olmalı denmiş bunu diyebilmek için burdaki karakterin karakteristik özelliklerinin, ayrıca o an ki sahne deki yapacağı hareketin ne derecede olduğunu bilmek gerek ki. zamanlama kısmında bir şey denebilsin. bu kısım tamamen zekeriye hocanın kendi fikrinden kendi beğenisinden ibaret belliki. kendisi de zaten belirtmiş abarttım diye. zaten animasyon bi bakıma abartma sanatıdır diye bas bas bağırıyor hocalar. artı olarak yine ordan biri dan diye atlamış max kullanan biri. on numara demiş.
  o on numara diyen kişi bi gün çıksın anadolu gsf animasyon atölyesine gitsinde kullanılan ve ünivde eğitimi verilen ana proğramın hangisi olduğuna baksın.( sonuçta anadolu animasyon tr de 1 numara ) hadi mimari deseniz neyse diyecem ama animasyon konu olunca kime sorarsanız sorun max mi maya mı diye max i çok az kişi seçer. neden ? mayanın animasyon alanında ki yeteneklerini görmemiştir. şimdi burdan biri çıkıp önemli olan proğram değil yapan kişi diyecek ama. her ne kadar proğram önemsiz dense de bi yere kadar önemi var.

  tekrardan hocam video çok güzel. özellikle şu kayamı metal topmu tam olarak anlamadım ama o ağır şeyi itmesi çok güzel. elinize sağlık...

  2011-12-28 03:09:43