3ddesigner son galeri mesajları

  güzel ancak gözüm wire

  3ddesigner3d designer

  güzel ancak gözüm wire halini aradı genelde bu tarz çalışmalarda wire üstünede copmposting yapıyorlar. flu halden son haline giderken modelleri görsek iyi olurdu shading hali olunca zorlanıyoruz :) kolay gelsin.

  2013-10-02 20:17:41

  Yok kırıcı olmadın keza

  3ddesigner3d designer

  Yok kırıcı olmadın keza benim kırılmam için öncelikle saydığın programlara uzak birisi olmam gerekir. Ve dediğin gibi profesyonel olmamam gerekir.o yüzden sıkıntı yok benim açımdan. yanlız açıklamak gereken birşey var.

  öncelikle yastıkları clothla kumaiları marvelous ile yaparım demişsinde, acaba bu kadar kolay mı ? Yani google cloth tutorial yazarak aynısını baka baka yapmaya calısarak bile yapabileceğinizimi sanıyorsunuz ? isterseniz deneyin bizde görelim ve yorum yapalım. sıkıntı şuradan kaynaklanıyor siz, bir şeyin nasıl yapılabileceğini bildiğinizi sanıyorsunuz ancak hiç yapmamışsınız. o saydığım şeyleri siz modelleseydiniz, ve bir sonraki çalışmanızda ``Modellenmeyecek birşey değil yani. `` gibi bir cümle kursaydınız bende adam yapıyor demekki uğraşmak istememiş diyeceğim. burada olay sizin ders vermeniz ne kadar bildiğiniz değil ne yaptığınız. ben hiç bir zaman cümleye bakmam işe bakarım. çünkü teorik olarak bir inşaatın nasıl yapılacağıda bilinir ancak yapmaya kalktığınızda hiç birşey bilmediğini görürsünüz. sizin ki biraz o hesap olmuş. neyse bilmek zorunda yapmak zorunda değilsiniz tabi herkes te yapacak diye bir şey yok yanlız açıklama kısmına takıldıgım için yazdım okadar. sizde kırıldıysanız kusura bakmayın.marek denko nun sitesinde bir çalışması var kuleye tırmanmıs iki çocuk. o çalışmayı incelediğinizde o çalışmanın nasıl yapıldıgını nasıl texture edildiğini görebilirsiniz ancak bütün bunları bilmeniz o çalışmayı yapabileceğiniz anlamı taşımaz. yaparım hatta daha iyisini yaparım diyorsanız buyrun hodrimeydan bizde görüp yorum yapalım.ancak genelde bu tür işlere zaman kalmıyordur zaman olsa yapardınız eminim genelde öyle derler çünkü. kolay gelsin.

  2013-10-02 20:06:43

  sahne ve içindekilerin hepsi

  3ddesigner3d designer

  sahne ve içindekilerin hepsi hazır.Sizin yaptığınız ne var sahnede ?

  ``Modellenmeyecek birşey değil yani. ``

  demişsiniz de,

  Yatak başı, yastıklar ve yatak örtüsü, silindirik pufu, perdeleri ve halıyı modelleyebilirseniz, bana pm den ulaşabilir misiniz? çünkü eğer dedikleriniz doğruysa ( Modellenmeyecek birşey değil yani)siz Türkiyede ilk 5 kişiden birisiniz bence.!

  Sahne hazır kaplamalar hazır ışık ayarları hazır.modellemede yok. bu çalışmaya nasıl yorum yapacağım ?

  Kolay gelsin.

  2013-09-28 09:50:15

  Uzay gemisi sahnesinde,atmosferde tek

  3ddesigner3d designer

  Uzay gemisi sahnesinde,atmosferde tek hareket sis olarak verilmiş. o yüzden çevrenin bir jpeg resim olması beni çok rahatsız etti.O yapraklar biraz olsun hareket etse, o zaman beğenebilirdim. Kolay gelsin.

  ek olarak kamera hareketi bazı sahnelerde hiç yok bu çok büyük bir yanlış, zoom ve hareket titremeleri olmazsa olmazdır..

  2013-06-16 15:34:16

  Animasyonun çoğu kısmında titremeler

  3ddesigner3d designer

  Animasyonun çoğu kısmında titremeler olmuş , ancak bazı kısımlarda çok göze batacak kadar olmuş, keşke o kadar fazla makineyle alınan bu özenilmiş emek verilmiş çalışmada, onları görmeseydik.

  Elinize sağlık.

  2013-04-22 00:31:08

  ilk 2 sn deki

  3ddesigner3d designer

  ilk 2 sn deki arkadaşın sesli verdiği tepki gayet doğal ve başarılı olmuş. gerçekçiliği artırmış :D

  2013-03-16 23:18:12

  ortalarda bir atlama var

  3ddesigner3d designer

  ortalarda bir atlama var çok göze batıyor, camera tracki gözden geçirmelisin

  2013-03-14 19:51:08

  Zevkle izledim, gerçekten başarılı

  3ddesigner3d designer

  Zevkle izledim, gerçekten başarılı iş, eline sağlık. Karikatürden uzklaşıp bir kaç tanede fotorealistik çizim yaparsanız bence o kulvardada başarılı olursunuz.Çünkü gözlemlediğim kadarıyla görsel bir yeteneğiniz var.


  Örnek ;

  http://www.youtube.com/watch?v=lHmxXdEG4Kc
  http://www.youtube.com/watch?v=8K_NQe57C-k

  Kolay gelsin.

  2013-03-11 15:31:03

  Videoyu sonuna kadar izlemek

  3ddesigner3d designer

  Videoyu sonuna kadar izlemek isterdim ancak, bütün vücudu, fırçayla boyamaya çalıştığın için kapattım.Çünkü o tek renkler 3 sn de tek hamlede yapılabiliyor.(Seçim aracı)Sen normal bir kağıda kuru boyayla boyar gibi dakikalarca uğraşıyorsun..Bence bu tip konulara biraz fazla önem ver çünkü , herşeyde bu kadar uğraşırsan olmaz.Birazdaha photoshop ta kendini geliştirmelisin. Kolay gelsin

  2013-03-10 21:03:13

  başarılı hocam birde özelden

  3ddesigner3d designer

  başarılı hocam birde özelden cevap verseniz hep teşekkürleri kabul ediyorsunuz özelden ses seda yok :) birde şu 1:37 deki türk bayrağının yanındaki sarı kırmızı nedir onu çözemedim :)

  2013-03-09 23:04:07

  Modelin detayları çizgilerden görünmüyor.6

  3ddesigner3d designer

  Modelin detayları çizgilerden görünmüyor.6 milyon poly lik bir detay görmek istedi gözlerim ancak, çizgiler okadar fazlaki zaten modelin wire detayıda belli olmuyor. O açıdan ilk görseli fotorealizm açısından değerlendirebilirim sadece, güneş ışığı ve zemin kaplaması güzel görünüyor.Belgrad ormanını komple modellesen acaba o kadar poly olabilir mi ? Merak ediyorum. Bence poligonlar üzerine çok çalışman gerekir.

  2013-02-17 21:19:56

  program: Ps cs5-AE yazıyor.

  3ddesigner3d designer

  program: Ps cs5-AE yazıyor. Açıklamada sadece özellikle Photoshop ile yaptım yazıyor bunun nedeni nedir

  2013-02-16 22:22:31

  Programın ismi Photoshop değil

  3ddesigner3d designer

  Programın ismi Photoshop değil After Effect...

  2013-02-16 22:19:03

  Kapak resmine animasyona dahil

  3ddesigner3d designer

  Kapak resmine animasyona dahil olmayan bir görüntü olan,25 dakkada render edilen görüntü koyulup,Animasyonda başka birşey görmeyi doğru bulmuyorum.Animasyonu yapılan bir sahneden bir alıntı olmalıydı .Herkes böyle yaparsa,resim başka animasyon başka olursa gidişat iyi olmaz bence. Kolay gelsin.

  2013-02-16 22:10:23

  çok iyi olmuş. tebrik

  3ddesigner3d designer

  çok iyi olmuş. tebrik ederim.kullandığınız kamerada baya iyi sanırım

  2013-02-14 21:50:19

  modelleme çok iyi birde

  3ddesigner3d designer

  modelleme çok iyi birde texture olsa dadından yenmez mişi ancak zamanla onada çalışır yeni halini koyarsın. kolay gelsin

  2013-02-10 21:13:16

  güzel iş. Teknenin içeriside

  3ddesigner3d designer

  güzel iş. Teknenin içeriside 3d midir yoksa gerçekmidir. Gerçekse sandalye masalar iplemi çekildi

  2013-02-01 00:31:23

  Lumionda HD alınsa ne

  3ddesigner3d designer

  Lumionda HD alınsa ne olacak.? Lumionun içmekanda hiç bir etkisi ve sonucu yok. 3dsmax tede hd alabilirsin standard render motoru ile. aynı sürede. vray felan kullanmadan. Ama sonucu ne olur ? Sorun o herşey hd değildir.Lütfen piyasada animasyon işlerini profesyonel yapanlara bir bakın, vakit kaybetmeyin lumion ile , lominonla yapabileceğiniz en yüksek kalite profesyellerin ancak %1 i olur. Global illumination photon sayıları gibi kavramlar var render sistemlerinde. İnternette renderfarm şirketleri var. Bütün bunlar boş yere hizmet vermiyor. Lumion bir oyun programı gibi basitdir. Lütfen dış iç mekan animasyon ile uğraşıyorsanız zamanınızı boşa harcayan programlara yönelmeyin. Bu programın alacağı Hd den ne olacak ? Hemen hızlıca hd animasyon yapılabiliyor olsaydı ne renderfarmlar olurdu nede kaliteli pcler. Herkes evinden bu hizmeti verirdi. kolay gelsin. yanlıs anlasılmasın kişisel değil, çalışma calısmadır nihayetinde sadece yardımcı olmak için yorum yazıyorum.

  2013-02-01 00:15:14

  Güzel iş.Merak ettiğim ,

  3ddesigner3d designer

  Güzel iş.Merak ettiğim , fondaki şehir ve binalarda direk alıp efektle ve çizgi değişimleriylemi oynadınız yoksa sıfırdan mı çizdiniz. Yani bakarak mı çizildi yoksa mevcut altına koyularak oynamamı yapıldı.

  2013-01-26 20:56:48

  Bu kadar büyük girişi

  3ddesigner3d designer

  Bu kadar büyük girişi ve şatavatlı havuzu heykeli olan bir giriş kısmı için, oldukça küçük bir villa olmuş.Şehir merkezindeki sıradan apartman dairelerindeki dublexler büyüklüğünde olmuş desek doğru olur. Ayrıca eğerki villa ismi geçiyorsa bize o hissin verilmesi gerekir.Biraz müstakil ev gibi olmuş. Evin önünde duran araç çok büyük görünüyor. Her ne kadar suv da olsa..Ancak Villa küçük olduğu için öyle görünüyor belliki. Ayrıca girişe giydirdiğiniz o krom konstrüksiyonun fonksiyonu yok özeliikle ikinci katta. Bir penceresi var belli ki ancak camı yok. Birde o tasarım 1 sene içerisinde kullanılamayacak hale gelecektir. Hangi malzeme olursa olsun dış mekanda o cnc kesim tarzındaki tasarım temizlenmek zorunda kalacaktır. Ve onu temizlemek dünyanın en zor işi olur heralde. Sırf görsellik için böyle bir tasarım yapmakta tasarımın ilkelerine aykırı zaten.Pencere sövelerinde problem var,Ayrıca binaın sol tarafında çizgi görünüyor. Sanırım box ları yan yana koyduğunuz için çizgi çıkmış. Modelleme tekniğinizi geliştirmekte fayda var. Yerde aşırı güneş patlaması var ve zemin asfalt kaplaması çok kalitesiz.Ayrıca render toon havasında ve çok keskin.Havuzun altındaki taş kaplama uvw hataları mevcut.Ayrıca binaın sağ tarafı dümdüz duvar orada en az 1 pencere olmalı. Çünkü okadar küçük bir yapının orasında mutlaka bir oda denk geliyordu eğer gelmiyorsa zaten odalarda yetersiz mimari tasarım hatalarıda var.Sağ taraftaki boydan boya uzanan pencere yukarıdan aşağıya yamuk şekilde geliyor. hususi tasarım adı altında yapıldı ise diğer pencerlerde neden düzgün sorusu akla geliyor. Kolay gelsin.

  2013-01-25 14:32:28

  yapmaya çalıştığınız kaza sahnesi

  3ddesigner3d designer

  yapmaya çalıştığınız kaza sahnesi en zor animasyonlardan bir tanesi. Burada iş farklı bir fizik bilgiside gerektiriyor. O yüzden bu zorluğa rağmen ben başarılı buldum . Tabikide zamanla daha gelişecektir.

  2012-11-21 15:51:40

  aracın yükseğe zıplama ve

  3ddesigner3d designer

  aracın yükseğe zıplama ve bazı parçalanma eleştirilerine katılmıyorum. Muazzam bir çalışma. Başarılarınızın devamını dilerim.

  2012-11-21 15:47:35

  Bu scripti hangi amaçla

  3ddesigner3d designer

  Bu scripti hangi amaçla tasarladınız? Ortada bir aktör var,modelde var.Zaten aktör ne yaparsa birebir modele aktarılıyor. Yüzünü asacaksa asık yüz olur, gülecekse güler. Bu scripte olan ihtiyaç ve tasarlanma sebebini öğrenebilir miyim?

  2012-07-07 20:18:35