murataral Son Forum Mesajları

  Konunun bir miktar eski

  murataralmurataralmurataral

  Konunun bir miktar eski olduğunun farkındayım. Çok şey yazılmış konuşulmuş. Konuyu güncelleme sebebim hiçbir şeyin değişmemiş olduğunu görmekten kaynaklı.

  Tr3d uzun yıllardır yeni başlayanlara klavuz olan bir sitedir. Fakat yeni başlayan arkadaşları etkileme amaçlı evermotion sahnelerinin açısını değiştirerek render alıp, üzerine hiçbirşey ekleme zahmetinde bile bulunamayan insanların kurs veriyorum demesi dolandırıcılıktan başka hiçbirşey olamaz.

  iş arıyorum bölümüne, "3dsmax özel ders" veriyorum diye konu açan biri..

  http://www.tr3d.com/ilanlar/ilan/36k/
  bkz: evermotion vol.1/sahne.7

  Elbette Freelancem.com sitesinde birçok şey daha iyi olacaktır. Ama yıllarca yeni başlayanlara ışık tuttuğunu düşündüğüm bu sitede eğer bundan yararlanmaya çalışan ark niyetli insanlar biriktiyse gerçekten çok üzücü bir durum.

  2012-12-19 09:57:16

  eğer ki gümrüğe takılırsa

  murataralmurataralmurataral

  eğer ki gümrüğe takılırsa aldığın ürünün %25 i + 60tl civarı pul ücreti + 60tl civarı depolama ücreti. ve eğer getiren kargo şirketi ile anlaşman yoksa işlem ücreti talep ediyorlar. yanlış hatırlamıyorsam kargo dahil 140 dolarlık ürüne geçen sene toplamda 240 tl civarı ödemiştim.

  Özellikle belirteyim gümrüğe takılma ücreti son hatırladığım 50 euro idi. bu ücret sadece ürün değil ürün + kargo bedelidir.

  2013-03-31 14:19:27