mgu06 Son Forum Mesajları

  kurcalarken çözümü buldum. biraz

  mgu06gökhan uğurlu

  kurcalarken çözümü buldum. biraz acil lazımdı o yüzden geçmişe bakmadan açmıştım konuyu. yine de belki birinin işine yarar diyerek çözümü de anlatayım.

  küreyi seçip, animation/rotate controller/linear seçiyorum. sağ pencereye geliyor zaten modifier. oradan la linear yazan beyaz kısmı tekrar seçip sonrasında küreye rotate ile eğim verip ardından döndürüyorum. animation kısmında da işe yarıyor böylelikle.

  gereksiz görülürse silinmesine... :)

  2016-06-03 10:19:55

  eğik eksen ile animasyon

  mgu06gökhan uğurlu

  herkese merhaba,

  dünya`nın eksen eğikliği ile dönüşünün animasyonunu yapmaya çalışıyorum. kürenin pivot noktasını eğip, ardından local olarak set key ile rotate ediyorum. rotate ederken problem yok. dünya eğik bi şekilde dönüyor. fakat play dediğimde tekrar wiew dönüyor.

  şimdiden teşekkür ederim.

  2016-06-03 09:04:19

  yapılamadığı durumlarda??

  mgu06gökhan uğurlu

  tamam basit bir kutu çiziminde böyle. fakat daha zorlu işlerde ne yapacağız?

  ya mümkün değil olmaması. bu kadar basit bir şey muhakkak vardır 3ds max`te ama kimse benim gibi daha önce gerek duymamış kullanmaya. :)

  bu arada şu ana kadar yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkürler. umarım cevabı da yakın zamanda buluruz. illaki siteden biri biliyordur bunu. :)


  bu arada ne için lazım olduğunu da söyleyeyim bari. bir karakerin yüzünü yukarıdan aşağı doğru slice plane kullanarak 30 parçaya böldüm. domates, soğan doğrarmış gibi yani. şimdi bu parçaların arasını açmaya çalışıyorum. yani array ile baştan yapmam mümkün değil. istesem de yapamam. :)

  2015-12-01 17:17:26

  fark etmez

  mgu06gökhan uğurlu

  fark etmez. atach`lı olsa da olmasa da. şöyle düşünün bir çizgi üzerinde birbirine bitişik şekilde sıralanmış 100 tane nesnemiz var. buınların aralarının 5cm olmaları gerekiyordu ama unuttuk. her birini tek tek açmaya mı uğraşacağız. toptan bir çözümü yok mudur?

  şu an bilgisayar render alıyor. birazdan bir de fotoğraf koyarım. daha iyi anlaşılır sanırım.

  2015-12-01 16:27:51

  bitişik nesnelerin arasını açma

  mgu06gökhan uğurlu

  arkadaşlar merhaba,

  diyelim ki 100 tane birbiri ardına sıralı ve birbirine yapışık box`ımız var. bunların her birinin arasına 5 cm uzaklık vermek istiyorum. bunu nasıl yaparım?

  daha önce bu konu açıldıysa özür dilerim. ama bu konuyu nasıl araştıracağımı bile bilemedim. normalde her zorlukta soru soran biri değilimdir. yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

  edit: resim eklendi.

  2015-12-01 16:00:29