klavyelibey Son Forum Mesajları

  3d max export

  klavyelibeyMikail Ucar

  Çalıştığım yerde bir arşiv kuruyoruz ve tasarladığımız modellerin sürekli belirli standartlarda obj,fbx,3ds,dae dfx,blen vb. gibi uzantılarda export alıyoruz.

  Sorum: Bu dosya türlerini tek tek export almaktansa hepsini bir defada export alabileceğim kısa bir yöntemle var mıdır? Plugin de olabilir.

  2019-05-24 01:07:05

  logitech g602

  klavyelibeyMikail Ucar

  logitech g602 kullanıyorum dediğin şeyin aynısını şu an kulanıyorum mouseın driverlarını bilgisayara kurdum c.interface ayarlarından kısayollarını mousen ayarlarından tanımladım çalışıyor. Edit poly , weld, sticth selected vs tarz komutların hepsini aktif kullanabliyorum. olay mousunda bitiyor .mousa komut verebiliyrsan yapabilirsin

  2019-05-19 17:23:36

  >>3ds max'in çizim kalitesi arttırma (sketchup gibi)?

  klavyelibeyMikail Ucar

  Merhaba;

  Evet amatör birisiyim ve bu nedenle soruyorum.

  Evveli Sketchup ile 3d ye girmiş birisi olarak 3d max in çizim yaparken ki görüntü kalitesi Sketchup'a göre daha düşük ve daha kalitesiz gibi ( kullanım alanlarına ve yetkinliklerinden bahsetmiyorum).

  3d max çizim ekranını Sketchup gibi daha gerçekçi (kalitesi, göze hoş vs) getirme imkanı var mı ? Plugin vs .

  3d max ile Sketchup'ı kıyasladığımızda çizim halinde ki ekran Sketchup'da daha hoş. 3d max ekranımı Sketchup gibi yapabilir miyim ?

  2019-05-19 17:20:22

  3ds max çift ekran çalıştırmak

  klavyelibeyMikail Ucar

  Bilgisayarım çift ekrana sahip, sadece perspektif ekranını ikinci ekrana alma imkanim varmi.

  (Detaya gireyim, 3dsmax te calisirken ekrana gelen 4lu top, left, front, perspective ekranlarindan herhangi birini full ekran kullanmak istiyorum. Bu ekranlardan örneğin sadece perspektif ekranini bir ekranda çalıştırmak icin kullanabilirmiyim? Bazi tool barları mouse ile surukleyebildigimiz gibi perspektif ekranını sürükleyip ikinci ekrana tasiyabilir miyim? Plugin varmi bunun icin?

  2019-05-10 09:15:29