cizeradamt Son Forum Mesajları

  Farklı bakışaçısı şart!

  cizeradamtTuna Tuysuz

  Arkadaşlar bilmem hatırlarmısınız 90 lı yılların efsanesi Voltran animasyonu vardı. ÜNİV. Dönemimde Sanat Tarihi hocam (arkeolog)nerenden esinlenerek yapıldığını merak ederek araştırma yaptığında , mezopotamya kalıntılarından dört başlı kaplan figürlü bir kılıca dayandığını öğrenmiş. (kılıç taştan yapılma rölyef işleme şeklinde)
  demem o ki nerenden nasıl esinleneceğin önemli değil doğru düşünceyle doğru senaryoyla herşey olabilir.
  Bir örnekte Starwars tasarımcısı George Lucas`ın evde sehpayı silen eşinin elindeki camsil i gözüne kestirip bundan esinlenerek ilk droids tasarlamıştır . neyin nerden çıkacağı bizim kendimizi geliştirmemizle doğru orantılıdır.
  Dizi meselesine gelince unutmayalım ki Osman Yağmur dereli zamanın da Türk Sinemasının durumuna üzülüp bir bütçe çıkarttırıp sinemanın gelişmesi adına büyük işler çıkmasına vesile olma girişiminde bulundu ve amacına da ulaştı amma velakin bu bütçe bizim ucuz yönetmelerimiz vesilesiyle dizi sektörüne kayıp yalan oldu.

  2014-09-08 19:32:20

  tamamdır :)

  cizeradamtTuna Tuysuz

  teşekkürler arkadaşlar hallettim :) kaplamalar da bazıları bozulmuş sebep oymuş meğerse.

  2016-08-19 15:25:49

  3d max te modellediğim bir iç mekanı, render alırken max programından atıyor ?

  cizeradamtTuna Tuysuz

  modellediğim iç mekanın render ını alamıyorum modelde bazı bozukluklardan olma ihtimali varmış ama bulamadım sorunu , kurtarma şansım varmı baya emek verip tasarladığım işlerden biri yardımcı olursanız sevinirim.

  2016-08-02 15:54:54