canprojedanismanlik Son Forum Mesajları

  Yapay Zeka ve Programlama

  Yapay zeka, programlama, C++ vb kodlama. Bu başlıklar altında ne varsa o bölümlere git. Ben o programlarda ileri seviyedeyim. Senin kaplama yaptığın hazır modeli zamanında bende kapladım. Ama yazılım ve kodlama bilmeden hepsi çöp. Benden nacizane tavsiye. Yoksa mimari veya obje render ı alan sektörde önemsiz biri olursun. Yıllarım gitti ama bana getirisi ne hiç, müteahhiti zengin etmekten başka bişey değil. Napolyonun dediği gibi YAPAY ZEKA, YAPAY ZEKA, YAPAY ZEKA.
  https://www.youtube.com/watch?v=GLa5aqYRL3Y

  2020-03-04 19:56:54

  Editable Poly

  Dikkat et ama objende değişiklik yapman veya yeni attığın basit bir obje olması bişey değiştirmez. Ben bozuk objeni değiştirmekten bahsetmiyorum. Zaten 0,001 weld yaparsan objende herhangi bir düzeltme yapmaz zaten. Sadece ben bu şekilde çözdüm dene göreceksin. Modifier den Edit Poly yapmayacaksın. Sağ tıklayıp convert to editable poly yapacaksın ve verteks seçimini açıp ctrl+a ile bütün vertexleri seç ve 0,001 weld yap, bütün verteks seçimini kaldır boş biyere tıkla ve vertek seçeneğini kapat ve dene.

  2019-10-13 20:12:46

  Çözümü Burada

  Objeyi editable poly yapın ve noktaların hepsini seçip weld 0,001 yapın ok deyin sorun çözülür. Yada nokta seçim bölümüne gelin noktaların hiçbirinin seçili olmamasına dikkat edin noktalar seçili ise seçmeyebiliyor.

  2019-10-13 16:03:53

  Amazing

  3 Harfliler musallat olmuş gibi. :) çok merak ettim hani bazı objelerin görünmemesi tamamda yerlerini değiştirmeside ne?

  2019-08-05 18:04:24

  Fiyat Kısmı

  Bu makineye bu fiyat çok derken çok acımasız bir yorum yapmamış. Bu özelliklere yakın bi PC yi ben dolar 4,5 TL civarlarındayken 18 Bin TL ye topladım. Şimdi dolardan dolayı en fazla %50 artabilir. Parçalardan dolayı biraz daha artsın diyelim bence 30 Bin TL yi geçmemesi lazım (2. el olmasıda fiyatı düşüren etken.) Bir başka faktörde Türkiyede işlerin kötü olmasından kaynaklı, firmalar önceden aldıkları eski parçaları paraya çevirmek için ciddi indirimlere gidiyorlar ve buda liste fiyatının altına düşürüyor fiyatları. Normalde fiyatı dolardan kaynaklı sizin istediğiniz fiyatlara geliyor evet ama yukardaki yazdıklarım yüzünden rekabet oluşuyor ve fiyatı yüksek denmesi de normal. Türkiyedeki firmalardan gezip aynı PC yi toplamaya kalktınızmı fiyatlar çok değişiyor. Hele bu özelliklerde PC yi nakit parayla almaya kalktınmı Media Markt ve Vatan Bilgisayar da KRAL gibi karşılanıyorsun ve her türlü indirimide alıyorsun. Ben 4 Bin TL lik Smart TV yi hediye almıştım Media Markt tan.

  2019-06-24 13:26:14

  Quadro'yuda GeForce'uda kullanan birisi

  Quadro'yuda GeForce'uda kullanan birisi olarak söyleyeyim. Yaklaşık 7-8 yıl Quadronun daha iyi olduğunu düşünerek vazgeçmem demiştim ama son 2 yıldır GeForce kullanıyorumve GeForceun 3d programlara daha uyumlu ve hızlı olduğunu gördüm. Teknik bilgim yok ama o hissi aldım ben.

  2019-04-29 15:05:58