Bekoko Son Forum Mesajları

  Bana da lazım yardım

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Bana da lazım yardım eden olursa çok iyi olur.

  2017-01-15 00:32:48

  Merry Christmas all...

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Merry Christmas all...

  2014-12-31 20:17:21

  Teşekkürler

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Bu benim de çok merak ettiğim bir konuydu gerçekten. Çünkü bu bilgi bilinmeden önce render programları çok hantal ve boş işlerle uğraşıyormuş gibi geliyordu. Ama soruyu soran arkadaşa ve cevaplayanlara çok teşekkürler, biraz aydınlanmış oldum :D

  2012-12-18 12:18:29

  Çok iyi bir uygulama

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Çok iyi bir uygulama bulmuşsunuz. Bakınca harika bir program ve sadece 12 dolar.

  Crazy bump ise 100 dolar kişisel kullanım diyor(iş için kullanılabiliyor mu bilmiyorum) pro ise 300 dolar. Arada uçurum bir fark var. Kesinlikle MindTex çok iyi olmuş ve Yanan bir fırsat gerçekten. Crazy Bump`ı bitirir bu program.

  Kullananlar da demosunu inceleyip işlerini ucuz yoldan görebilirler.

  2014-01-28 17:22:27

  Eğer iOS6 da iken

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Eğer iOS6 da iken SHSH kaydını alsaydınız kayıt aldığınız iOS sürümüne sorunsuzca dönebilirdiniz.

  Bunun sebebi Apple her iOS dosyasını kurmadan önce imza onayını yapmasını gerekiyor. Yeni iOS çıktıktan sonra kısa süre eski sürüm için imza devam ediyor, yani ilk çıktığı günlerde kurup brğenmeyip geri dönebilirdiniz. Ancak sonrasında da en son sürüm için imzalamayı açık bırakıyor ve diğerleri kapatılıyor. Bu Shsh kaydı da bu imza işini kayıt etmek gibi bir sistem sanırsam.

  Bundan sonrası için sizin için de tecrübe olmuş oldu artık.

  2013-10-14 22:47:01

  Öncelikle program seyir keyfini

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Öncelikle program seyir keyfini çok üst düzeye taşıyor. TV`lerde ne olur 100-200hz olunca. (Tabi şuanki TV`lerde olan kandırmaca sistem frekansı değil. Görüntünün gerçek 100-200 hz olmasından bahsediyorum) Bu izlendiğinde o fark bariz anlaşılacaktır. PC`den film, dizi, video vs. bol izleyenler kesinlikle bunu kullansınlar. Ek bir zahmeti de yok. O kenarda duruyor ve video oynatılmaya başladığında destekli oynatıcılarda anında aktif oluyor ve ekranda kaç fps olduğu ve ne kadar gelişim sağladığı yazıyor.

  Bende hem media player classic hem de Windows Media Player ile çalıştı. Kurulum sırasında ayarlamalar ile ilgili sanırsam. Ayrıca standart kurulumda ffdshow ile geliyor sadece ama istenirse 5-6 çeşit daha var onlar da aktif edilebiliyor.

  Ekran kartının OpenCL kabiliyetinden faydalanıyor ve CPU+GPU şeklinde en verimli şekilde çalışıyor. Gerçek zamanlı olduğundan iyi bir sistem gerekli.

  Ek olarak film oynatılırken ekranlar ne kadar geniş ekran olsa da filmler daha geniş ve alt üst kısımlarda boş siyahlıklar kalıyır. Program buraya Philipsin Ambilight teknolojisi gibi, kendisi de sitesinde bahsetmiş, bir uygulama yapıyor ve o siyahlıklar görüntünün devamı gibi ışık efekti ile devam ettiriliyor. Ne kadar ambilight ile aynı hissi vermese de siyah alanların boş kalmasının önüne geçmek ve değişik, kişiye göre güzel bir tecrübe yaşamak için denenmeli.

  Bunun için SVP managere sağ tıklayıp Outher Lighting> fill black bars only veya full lighting seçebilirsiniz.

  OpenCL desteğini kapatmak işlemci kullanımını biraz arttırıyor. OpenCL açmak bunu biraz aşağı çekiyor ve ekran kartını da %10-15 arası kullanıyor.

  Program ek olarak 3D hızlandır özelliğine de sahipmiş ancak ben denemedim.

  Ayrıca buradan inceleyerek daha fazla detay alınabilir. http://www.svp-team.com/

  Sitede Youtube uygulaması da bulunuyor. Bunun ile istediğiniz kalitede 240-480-720-1080 şeklinde ön ayarlı olarak veya değiştirerek. Normal tarayıcıdan girip videonuzu bulup sadece linkini kopyala dediğinizde program kopyalanmış linki otomatik algılıyor ve istediğiniz oynatıcıda anında akış - stream mantığı ile 60 FPS oynatmaya başlıyor. Bu da çok hoşuma gitti gerçekten. Birkaç izledim tekrar etkilendim :)

  Ayrıca bir de benchmark programı var. Bilgisayarınızın işlemci ve ekran kartını ayrıca birlikte olarak da değerlendirerek. Size puan ve FPS odaklı sonuçlar veriyor. Mesela 1080p good-high-highest 48-60-72 fps şeklinde iyileştirmeler var. Ne kadar kazanç sağlayabildiğini ve fps verebildiğini gösteriyor. Demek ki çok işlem gücü çok daha iyi düzeltme olarak bize geri dönecek. Bu zaten kesin de demek istediğim iki ayrı güçte PC`de de akışkanlık artacak ama çok daha güçlü olan daha kaliteli bir hızlandırma yapacak biz herhangi birşey ayarlamadan ve seçmeden. O herhalde güce göre en iti yapabildiği geliştirmeyi yapıyor.

  Ayrıca listede olan en meşhur oynatıcılar olan WinDVD ve PowerDVD`yi denedim ancak malesef fps artışı sağlayamadım.

  Sonuç olarak bunu her kim varsa kullanmalı, hatta Windows içerisinde gelen gömülü bir özellik olmalı.

  2013-09-24 17:32:54

  Dediğiniz sistem yani sadece

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Dediğiniz sistem yani sadece görüntüyü akışkan hale getirmek değil, keskinlik arttırmak, kontrast belirginleştirmek, kanal simgelerini düzeltmek vs vs. Bütün görüntü düzeltme işlevleri TV`leri çok benzersiz kılıyor seyir esnasında. Bu yüzden TV alırken doğru düzgün araştırma ve karşılaştırma yaparak karar vermek gerekiyor o zaman piyasada bulunan TV`ler arasında. Çünkü TV sadece büyük panele sahip bir monitör değil kesinlikle. Görüntüyü adam akıllı işleyen ve işlemeyen iki TV`yi yanyana koyup izleseniz ve farkı görseniz inanın bir daha işlemeyenin yüzüne bakmak istemezsiniz. Çünkü lafla anlatılamayacak kadar gelişim sağlıyor. Tabi "bize yeter kardeşim" diyecek fazla "para veremem" yada verebilecek durumda olduğu halde "neden vereyim" diyen insanlar da çıkacaktır burada da tercih kullanıcının tabi.

  Veremeyecek durumda olup uygun fiyata almak isteyenler de seri sonu ürünleri takip ederek çok kaliteli TV`leri uygun fiyata alabilirler. Çünkü çok küçük fiyat farkı, çok ciddi kalite farkı oluyor ve bu TV`ler fiyat/performans olarak çok üst seviyelere çıkıyorlar. Tabi burada da detaylı araştırma ve doğru seçim devreye giriyor.

  Söylediğiniz programa gelince Google`da "motion smoothing" şeklinde arama yaptığımda karşıma vikipedia`dan bir yer çıktı ve bunu PC`de yapan programlar aslında az da değilmiş. Tabi sadece akışkanlık mı arttırıyor yoksa diğer türlü düzeltmeler de var mı bilemiyorum. Ama genelde PC`de 720p ve 1080p videolar olduğundan dolayı diğer düzeltmeler yapılmadan sadece akışkanlık artışı yeterli gelecek ve haz tavan yapacaktır :D

  Buyrun bu da linkimiz:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_interpolation

  2013-09-24 04:24:20

  İhsan Bey size ilk

  BekokoBerk ERDENbekoko

  İhsan Bey size ilk kazancınız hayırlı olsun. Bahane ile çok güzel paylaşımlar olmuş ve bunun sonucunda çok faydalı bilgi birikimi gerçekleşmiş. Hem size hem de tecrübelerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler :)

  Necmi Bey siz de fırsatı kaçırmıyorsunuz hani :) İsviçre de güzel memleket ama şimdi :)

  2013-09-18 04:53:37

  Şuradaki öneride kesinlikle Furkan

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Şuradaki öneride kesinlikle Furkan YILMAZ`ın önerdiği AMD sistemi destekliyorum. O sistem üst seviye sayılacak bir iş çıkartır. Ama i3 6100 ise ona göre geride kalıyor. Ayrıca düzgün bir işlemci soğutucusu da var, bu hem sessizlik sağlar hem de o/c ile sistemi biraz daha ileri taşıyabilirsiniz.

  2016-03-30 00:26:06

  Sistem gayet güzel ancak

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Sistem gayet güzel ancak her parçayı farklı yerlerden alarak bir miktar daha kar elde edebilir ve bu karını da 4790K ya yatırarak sistemin render performansını ve ömrünü önemli ölçüde arttırabilirsin. Vereceğin paraya hakkı ile değeceğine emin olabilirsin.

  Ben de Furkan`a katılıyorum. 8 GB ram sıkıntıya sebep olabilir. Ancak acelesi yoksa yakın zamanda eklemeyi de düşünebilirsin tabi ki. Ayrıca işlemciye düzgün bir soğutucu ile O/C yaparak aldığın performansı bir miktar daha arttırabilirsin. Ve tabi ki elin bollaştığı an 350-400 TL civarına 240-256 GB bir SSD alabilirsin.

  Ama başlangıç için işlemciyi göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. Çünkü diğer parçalar gibi elin müsait olduğunda güncelleme yapabileceğin bir parça değil kolaylıkla. Ama hiç yapamam diyorsan da 4690k da gayet güzel bir işlemci. Bir de K olan işlemciler o/c için zaten bu yüzden soğutucusuz yazık olur :)

  Yakın zaman önce 850 ye 4790K bulunuyordu. Bulursam linkini eklerim. Eğer o fiyata buluyorsak, ne et yap bu işlemiyi al.

  2014-12-23 21:41:26

  @Evren İki konu

  BekokoBerk ERDENbekoko

  @Evren

  İki konu arasında bağlantı kuramayıp bir de Furkan`ı bilmemekle suçlamışsın ya. Sana diyecek laf yok asıl !..

  @Kemal Kayhan

  Ben de 5650 yeterli geliyorsa, HD4600`ün gayet yeterli geleceğini düşünüyorum.

  2014-11-20 01:40:51

  Adamla gidin ciddi ciddi

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Adamla gidin ciddi ciddi konuşun. Olmazsa mahkeme diyeceğim ama bu iş için masraf olmayan bir mahkeme var mı bilmiyorum. Varsa ona başvurun. Nasıl siz kanıtlayamıyorsanız, o da kanıtlayamaz şansınızı denemiş olursunuz. Hiç olmazsa zaten bunun karşılığını en sonunda görecek kendisi orada sıkıntı olmaz. Ama en etkili yol adamla ciddi ve bilgili şekilde konuşmak.

  2014-11-04 01:32:38

  Elektronik aletin ömrünü yiyen

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Elektronik aletin ömrünü yiyen sıcaklık ve fazla voltajdır. Fazla voltaj da zaten fazla sıcaklık olarak dönüş yapar. Yoksa bir elektronik alet 30-40 derecede çalıştırılsa bozulduğunu görmenin çok güç olacağını sanıyorum.

  İşlemci için de yorum yapacak olursam. Öncelikle hayırlı satışlar.

  Ama nasıl müteahhitden araba alınmaz ise, 3d`ciden de yüksek derece o/c yapmadan kullanmayacağı için işlemci alınmaz benim kanıma göre. Alınsa bile fiyat kendine çekmeli :) Yoksa stok kullanılan işlemci olsa zaten ömründen birşey gitmiş olmaz, o da çok değer kaybetmez. Ama o/c li işlemci çok km yapmış araba gibidir her an nolacağı belli olmaz :)

  Sizin işlemci belki o/c sizdir veya az o/c lidir onu bilemem. Yukarıda bahsettiklerim genel ifadelerdir sizin ile alakası yoktur. Bu yüzden işlemcinizin şimdiye kadar ne şartlarda kullanıldığını belirtmeniz faydalı olacaktır. Tekrar hayırlı satışlar...

  2013-09-24 00:45:43

  Düşünlen parçalar güzel genel

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Düşünlen parçalar güzel genel olarak ben de 4770k olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca buna mümkün olduğu kadar en yüksek seviyede o/c yapılmalı gerçekten. Bu sebeple buna en uygun anakart, paradan kaçınmadan en serin çalıştıracak işlemci soğutucusu (bu çok önemli), hava akışı düzgün bir kasa ve yine paradan kaçınmadan 1kw civarında bir PSU alınmalı. 1 kw çok gibi gelebilir ancak oc ile birlikte artan enerji ihtiyacı ve sli ihtimaline karşı gerekiyor. Ayrıca 1 kw nın 1 kw sını kullanma amacımız yok. Bunu sınır yükten ziyade, düşük yüzde ile kullanırsak hem bir noktadan başlayarak verimliliği daha yüksek oluyor, hem de ısınma ve ses seviyesi rahatsız etmiyor. Bundan hem sistem kararlılığı, hem de Psu ömrü daha olumlu etkileniyor.

  Ekran kartı olarak da zaten kesinlikle 7xx seçmek lazım. Burada 770 4gb alıp yakın zamanda 2. Yi ekleyerek yada en başından itibaren ekleyerek çok iyi bir performansı hakettiği paraya elde edebilirsiniz. Ayrıca 780 alıp 1 yıl sonra 2. Yi de ekleyip uçmaya başlayabilirsiniz :) ancak kullandığınız programa sli fayda sağlamıyorsa 2. Kartlar çok fayda sağlamayacak ve direk uzun ömür amaçlı 780 alabilirsiniz, özellikle de 6gb versiyonu varsa. Yoksa titanın fiyatı mantık sınırları dışında olsa da 6gb bellek için belki düşünebilirsiniz. Bellek önemli degil ise 780 in üzerine çıkmayın kesinlikle. 3ds Max konusunda pek uzman olmadığım için sli kullanımı veya ekran kartı bellek kullanım alışkanlığını pek bilmiyorum bu konuda doğru bilgiye ulaşıp yukarıdaki bilgilere göre seçim yapılabilir.

  Bir de ssd olarak vatanda çok seçenek yok biliyorum, bu yüzden force gs yerine onu başka yerden almaya yönelmenizde fayda var. Ocz vertex 4 veya ocz vector, muadili bir corsair mantıklı olacaktır. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim...

  2013-08-22 13:48:58

  Sorduğunuz 3 laptop arasında

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Sorduğunuz 3 laptop arasında sadece alınacaksa 2 numaralı Toshiba alınabilir özelliklerde. Diğerleri ise hem kötü donanıma sahip, bunun yanı sıra yüksek fiyata sahipler.

  Ancak o da alınır mı derseniz bence alınmaz ve Furkan Yılmaz`ın önerilerini tekrar yazmaya gerek yok, aynı düşüncedeyim kendisiyle.

  2013-07-26 17:27:37

  Fiyat çok iyi, güvenilir

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Fiyat çok iyi, güvenilir satıcı, hayırlı satışlar.

  Elinizi çabuk tutun, alet çok durmadan gider...

  :D

  2013-07-21 22:39:13

  Ben de grafikleri çok

  BekokoBerk ERDENbekoko

  Ben de grafikleri çok başarılı buldum.

  2014-12-02 22:52:36