Ticari Faaliyet Hususları

TR3D çıkar amacı gütmeyen, karşılıksız bilgi vermeyi amaç edinmiş bir web sitesidir. TR3D.com sitesi yönetiminin üyelerden herhangi bir maddi bekletisi yoktur. Benzer şekilde site üyeleri de yaptıkları katılım faaliyetleri için ücret talep etmez. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen gençlere 3D alanında eğitsel destek vermek ve uzmanların çalışmalarını gösterip ilham vermek sitenin asli görevidir. Site yönetiminin bu amaçlarla yapacağı faaliyetler ve seçeceği çalışma alanları yönetimin istediği kapsamda genişleyebilir.

Ticarethane ve işletmeler`e Duyurulur

TR3D.com sitesi bir ticarethane değildir. Firmaların iş bulması ve referans biriktirmesi için açılmış bir platform kesinlikle değildir. Bu gibi amaç taşıyan firmalar www.linkedin.com veya www.partnerup.com gibi siteleri tercih etmelidir. Firmaların TR3D.com üzerinde yapacağı ticari faaliyetler kısıtlanacak ve sürekli aynı davranışı gösteren firmalar uyarılacaktır. Yönetimin uyarılarına dikkat etmeyen firmaya ait tüm bilgiler silinecek ve tekrar üye olması yasaklanacaktır. Belirlenen faaliyetlerden bazıları şunlar olabilir;

  • Galeriye referans görseller eklediği halde forumlarda insanlara yardımcı olacak yeterli katılım yapmamak.
  • Sitenin bir bilgi kaynağı olduğu gerçeğini anlamamakta ısrar edip, bu siteyi bir rekabep piyasası olarak görmek.
  • Sitedeki düzen ve işleyişi sağlayan yöneticileri kendi emri altındaki birer işçi zannetmek.
  • Sitedeki insanlara faydalı etkinlik yapmadan önce kendi maddi kazancı için etkinlik yapmak.
  • Forumlarda ilan ekleyerek müşteri aramak.
  • Site yönetiminin uyarılarına dikkate almamak.

Site yönetimi bir veya birden fazla maddeyi ihlal eden bir firmayı önce uyarır ve tekrarında ceza verebilir. Site yönetimi yapacağı inceleme ve ceza faaliyetlerinde Site kurucusu haricinde hiçkimseye bir izahat yapmak veya sebep belirtmek zorunda değildir. Üyelere yapılacak uyarıların site içi mesajla yazılması yeterli bir bildiri kabul edilecektir. Site harici mektup veya yazılı döküman gönderilmesi beklenmemelidir.

Önemli Not: Sitede firmanızın adını göstermek istiyorsanız sizin için baş köşede yerimiz ayrılmıştır. Reklam sayfasında ayrıntıları bulabilirsiniz ve reklam alanları kısmından; adınızı nereye yazmak istediğinizi seçebilirsiniz.