Az Çoktur / Less is More

Az Çoktur / Less is More Az Çoktur / Less is More - Sabri

porBulerias (Sabri) program: 3Dmax 2011 - Vray 2 Süre: 1hafta 2 yorum yapıldı 0/10

Az Çoktur / Less is More  1Az Çoktur / Less is More  2

Herşey bir halı modellemekle başladı.3 saatte bir halı nasıl yapılır onu öğrendim , öğrenmekle kalmadım bir de sorun çıktı.Halıya verdiğim extrude seviyesi ne olursa olsun halı devamlı yer düzleminden yukarıda duruyordu bu sorunu çözemedim bu yüzden halının kalkık kısmından resmi biraz kestim.Sonrası zaten hep düşlediğimiz bir şeylerin olduğu geldi aklıma.Bende brüt bir betondan binamı oluşturup çelik kolonlar üzerine oturttuğum bu binayı yaptım.Birazcık hayalperestliğimi kullanıp böyle bir proje yaptım ve güzel bir sonuçla bitti.Bu projemde doğallığı göz önünde bulundurmaya özen gösterdim ve doğallığı herşeyden çok severim.Projemde bulunan herşeyi kendim modelledim.Sandalı yapamayacağım sandım ama daha sonrasında kendime güvenerek sandalı 30 dakikada modellemeyi başardım.Projemi 1 haftada günde 3 4 saat ayırarak bitirmiş bulunuyorum.

Bu arada "Ludwig Mies van der Rohe" yi unutmayıp bir portresinide iç mekanda gösterdim. Güzel yorumlarınızı ve beğenilerinizi eksik etmezseniz sevinirim.

Not = Dışarıda yanan alev toplarını küre yaparak vraylight material atayıp değerini 3,9 civarında verdim , rengini sarı tonlarında seçtim.V-ray environment de bulunan GI Environment(skylight) ayarını koyu mavi yaptım ve yanındaki simgeden DefaultVraySky (VraySky)`i seçtim.

Az Çoktur / Less is More için Yorumlar

kardeş güze4l bi çalışma
azizerenaziz eren demirciAvatar

kardeş güze4l bi çalışma yapmaya çalışmışsın ama çok fazla eksiğin var deniz yüzeyinin yansımasını azalt bide evin üstüne çıkan sarmaşıklar var onlar denizdenmi çıkıyor ve evin tavanında nasıl gökyüzüne doğru doruyor onalrı kaldır bence


2012-09-23 15:07:26
  • Offline
  • Erkek
yorum için teşekkür ederim

yorum için teşekkür ederim üstad . bu benim 2nci calışmamdı sarmaşık hevesim var diye ekledim acemiyim daha =)


S. http://www.youtube.com/watch?v=2BCoZiSbGtY
2012-10-03 21:56:43
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !

porBulerias Diğer Çalışmaları