FACE MOCAP / ters akis mimik (test)

FACE MOCAP / ters akis mimik (test) FACE MOCAP / ters akis mimik (test) - Data Eksik

NoOne (Data Eksik) program: XSI, Face Robot, Zign Track, Rosnec Süre: 1.4 Stüdyo Saati 12 yorum yapıldı 3/10 (6 kişi beğendi)

FACE MOCAP / ters akis mimik (test) 1FACE MOCAP / ters akis mimik (test) 2FACE MOCAP / ters akis mimik (test) 3FACE MOCAP / ters akis mimik (test) 4

.: BİLGİLENDİRME :.
"Resimlerin video çıkışı, klipler bölümüne eklendi."

Önceki face mocap işlemlerimizde, yüz dataları üzerinde farklı mimiklendirme yapmak için, elle müdahale ediyorduk. XSI ve Combo`da geliştirdiğimiz özgün bir script yazılımıyla, mimiklere istediğimiz farklılığı artı anında verebiliyoruz.

Örneğin, soldaki resimde adamın suratı asık iken, aynı anda sağdakinde adam tebessüm edebiliyor. Bu yaparken, yüz kasları üzerindeki gerilme ve bükülme payları üzerinde kafa yorduk. Motion datalarınu hesaplarken, bir insanın tebessüm ederken çalışan kas sayısı ile bükülmenin, öfke ve asık surat mimiklerinden daha az sayıda olduğunu gördük. Bundan sonra yaptığımız şey, ters akisler ve yüz dataları istikametinde kas örgüsünü yaymak oldu. Sonuç çok hoş geldi bana...

FACE MOCAP / ters akis mimik (test) için Yorumlar

gerçekten çok güzel.. :)
mehderardMali SahinAvatar

gerçekten çok güzel.. :) Fakat bir sorum olacak, animasyondaki adam bayağı gülümsüyor ama orjinalinde o kadar bi gülümseme yok? Bir de mocap olayında yüzün belli noktalarına alıcı gibi bişeyler yapıştırılmıyor muydu??..

Mocap hakkında bilgim neredeyse sıfır.. Bilmediğim için soruyorum.


2012-07-04 09:38:36
 • Offline
 • Erkek
Mehdeard`a cevaben
uncfilm

Dostum, açıklamasını altta yazdım. Buradaki maksat, motion pointlere ters mimik aksi verebilme özelliği zaten. Yani, tasarlanmış scriptle, motion aktörünün tersine mimik hareketleri verebiliyoruz.


2012-07-04 11:32:26
 • Offline
diğer dosyalar için
uncfilm

diğer motion capture çalışmaların yapım aşamaları için facebook adresimize bakabilirsiniz


2012-07-04 11:36:15
 • Offline
teşekkür ederim.. :) Ya
mehderardMali SahinAvatar

teşekkür ederim.. :) Ya asıl sormak istediğim o alıcıları yapıştırmadan bu kadar hassas olabildiğini bilmiyodum oydu yani.. :)


2012-07-04 13:17:11
 • Offline
 • Erkek
:) hiç dert değil
uncfilm

:) hiç dert değil dostum. Ne zaman ne istersen sorabilrsin


2012-07-04 18:48:12
 • Offline
Bu scripti hangi amaçla
3ddesigner3d designer

Bu scripti hangi amaçla tasarladınız? Ortada bir aktör var,modelde var.Zaten aktör ne yaparsa birebir modele aktarılıyor. Yüzünü asacaksa asık yüz olur, gülecekse güler. Bu scripte olan ihtiyaç ve tasarlanma sebebini öğrenebilir miyim?


2012-07-07 20:18:35
 • Offline
 • Erkek
Moduler değişim / görsel mimik
uncfilm

Script tasarımındaki temel amaç; motion dataları üzerinde, elle müdahaleye gerek kalmaksızın, dilediğimiz limit ve ölçülerde, data paraleleli ve ters akis oluşturmaktır. Böylelikle, motion actor`un dataları üzerinde işleyeceğimiz fantastik öbjenin, yüz şekili üzerinde ve / veya motion dataları üzerinde manuel oynamaya yapmak yerine, scriptle her türlü ters & paralel mimik oluşturmaktayız.

Ayrıca, özellikle Türk yapım sektöründe karşılaştığımız temel sorun olan, tasarım sonrası, fantastik obje replik ve mimik değişimi talepleri, bu kısa yolla, pratik şekilde karşılanmaktadır.

Mehmet ÇETİN
UNCFILM


2012-07-08 12:23:03
 • Offline
Tebrikler.
murataksay

Tebrikler.


2012-08-03 05:09:27
 • Offline
teşekkürler
uncfilm

teşekkür ederim murat aksay.

yakında atv`de yayınlanacak olan, krem isimli dizi projesinde, benzer mocap efekt sahnelerimiz gösterilecek.


2012-08-06 03:19:58
 • Offline
istiyorum
daver76davut demirci

bir modelim var ve ben bunu konuşturmam gerek kafa modelini çizdim texture lerini hazırladım şimdi geri kaldı scriptini bulmaya o da sizde ücreti mukabilinde ben bu scripti istiyorum facebook sayfanıza da bir not düştüm sizden haber bekliyorum.Saygılar.


imzam yok beya
2012-09-05 00:21:05
 • Offline
 • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

NoOne Diğer Çalışmaları