Peyzaj Tasarım

Peyzaj Tasarım Peyzaj Tasarım - KemalYetkin

agorafobia (KemalYetkin) program: Archicad , 3D Stdio max 2009 64 bit ,Vray. Süre: 2 Gün 6 yorum yapıldı 3/10 (9 kişi beğendi)

Toskana vadisi villa peyzaj projesi. Modelleme archicad , Bitkiler Evermotion modeldir.Material ve Render max programı ile sonlandırılmıştır.Nihayi proje değildir Avan projedir.Galeride belki emsal teşkil eder diye eklemek istedim.Acele bir proje oldu sanırım revize edilecek bir iki yeri.Render süresi her bir kare için yaklaşık 17 Dakikadır.

Peyzaj Tasarım 1Peyzaj Tasarım 2

Peyzaj Tasarım için Yorumlar

eline saglık kemal abi
sefa_gulsefa gül

eline saglık kemal abi ;)


sefa_gül
2012-03-30 14:31:35
  • Offline
  • Erkek
Sağol kardeşim :)
agorafobiaKemalYetkinAvatar

Sağol kardeşim :)


2012-03-30 23:32:06
  • Offline
  • Erkek
ambians mükkemmel olmuş tebrikederim
geniusGürsel KALEAvatar

ambians mükkemmel olmuş tebrikederim çalışma ayrı bigüzel başarılarınızın devamını dilerim.


www.3dreamaker.net
2012-05-09 14:53:32
  • Offline
  • Erkek
birkaç küçük not..

Mesleğiniz nedir diye baktım fakat öğrenemedim. Sanırım Peyzaj Mimarı değilsiniz. Bu nedenle affınıza sığınarak çalışmanızda ilk bakışta gördüğüm birkaç hatayı paylaşmak isterim.

Havuz kenarındaki ahşap malzemeyi yeşil alan ile ayırmak için dere taşı kullanmışsınız. Ben de çok severim ve fazlaca kullanırım. Fakat sizin çalışmanızda dere taşları, ahşap döşemeden yüksekte kalmış gibi görünüyor. Dere taşlarınızın görünümü harçla dizilmiş çakma çakıl görünümünde değil, ki böyle olsaydı da ayak takılmaması için ahşapla aynı kodda olurdu. Serbest serilmiş dere taşı görünümü kullandığınız için, ahşap zeminden bir miktar düşük seviyede görünselerdi, taşlar ahşap zemine saçılıp dağılacak izlenimi olmazdı bence. İkinci fotoğrafla ilgili düşüncem de yine kullandığınız taş malzeme ile ilgili olacak. Serbest atlama taşı olarak kullanılan bu cins bir taş yok. Görünüm mermer izlenimi veriyor, çok sert kırıklara sahip. Kırılmış cam parçaları gibi sert bir izlenim veriyor. Genelde bu şekilde serbest yaya yolu kullanımları için kayrak taşı tercih ederiz. Kayrak taşının tüm yüzeyleri ve kenar hatları çok doğaldır. Biraz daha toprağa gömülmüş gibi kullanırsanız beğeneceğinizi düşünüyorum..

Ellerinize sağlık.. Sevgi ve saygılarımla..


2012-05-13 01:48:20
  • Offline
  • Bayan
Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız
agorafobiaKemalYetkinAvatar

Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için.


2012-05-31 12:13:32
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !

agorafobia Diğer Çalışmaları