Fuar Standı Projelerim

Fuar Standı Projelerim Fuar Standı Projelerim - Data Eksik

NoOne (Data Eksik) program: 3DS MAX 2009 Süre: ORTALAMA 30- 45 DK 12 yorum yapıldı 3/10 (7 kişi beğendi)

HERKESE MERHABA,

TEK TEK KONU AÇMAK YERİNE , PORTFOLYO TARZINDA ,BAZI FUAR STAND ÇALIŞMALARIMDAN ÖRNEKLERİ TEK KONU ALTINDA TOPLAMAK İSTEDİM. UMARIM BEĞENİRSİNİZ.SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI (O BİLİR KENDİNİ) : TAKLİTLERİMDEN SAKININIZ...


NOT: SFK MARBLE standındaki sadece orta iskelet hazır bir modelden alınmadır.Standın tasarımı bana aittir, ki iskelet üzerinde de değiştirmeler yapılmıştır.


Fuar Standı Projelerim 1Fuar Standı Projelerim 2Fuar Standı Projelerim 3Fuar Standı Projelerim 4Fuar Standı Projelerim 5Fuar Standı Projelerim 6

Fuar Standı Projelerim için Yorumlar

stand tasarımların pek güzel...tebrik
velovis_7bilgen özçilAvatar

stand tasarımların pek güzel...tebrik ederim:)


2011-11-30 17:48:27
 • Offline
 • Bayan
Teşekkür ederim Bilgen Hanım...
BlackWomaN

Teşekkür ederim Bilgen Hanım...


2011-11-30 18:13:35
 • Offline
fimar marble concepti inanılmaz
HALOXOrcun Halil KayaAvatar

fimar marble concepti inanılmaz hoşuma gitti. tbrkler


https://www.behance.net/OrcunHalilKaya
2011-11-30 22:26:28
 • Offline
 • Erkek
TEŞEKKÜR EDERİM HALOX...
BlackWomaN

TEŞEKKÜR EDERİM HALOX...


2011-12-01 00:36:57
 • Offline
Bravo tebrik ederim çok
gulcin_islerGülçin İŞLERAvatar

Bravo tebrik ederim çok güzel çalışmalarınız...


...................
2011-12-01 12:03:38
 • Offline
 • Bayan
Fimar Marble tasarımınıza bayıldım,
dilara_dDilara DurakAvatar

Fimar Marble tasarımınıza bayıldım, harika olmuş ellerinize sağlık.


Anlaşılmayan ruhlara deli demek adettir..
2012-01-18 10:22:08
 • Offline
 • Bayan
Neden başkalarının çizdiği standlara
forsuccesfullCandaş VURALAvatar

Neden başkalarının çizdiği standlara

Neden başkalarının çizdiği standlara sürekli alıntıdır şurdan alınmıştır burdan alınmıştır neden belirtmiyorsunuz esinlendiğinizi diye yorum yazıyorsunuz çok merak ettim. Kendiniz bi standı iki ayrı firmada kullanıp burada da yayınlıyorsunuz. Başkaları bi yerden esinlenip yeni birşey yapmaya uğraşıcak vakti buluyor da esinlenmiş oluyor. siz iki ayrı firmaya aynı standı kullanınca ne yapmış oluyorsunuz? Hayal gücümüz, beyninizin daha önceden gördüğü ama bizim o an fark etmediğiniz objeleri gözümüzde canlandırıp farklı detayları bir araya getirip proje ortaya koymamızı sağlıyor ve bizde dolaylı olarak esinlenmiş oluyoruz neden bu kadar taktınız esinlenme işine. Bunu size daha öncede bana yazdığınız yorumda anlatmıştım okumadıysanız eğer tekrar yazıyorum üşenmeden. ben bi firma için raf çizerken bi akşam önce eve giderken gördüğüm ayakkabı mağazasından esinlenerek hatta aynısını yaparak proje ürettim bu projeyi burda yayınlarken altına şu şehirdeki şu ayakkabı mağazasın vitrininde gördüğüm raflardan esinlenerek yaptım mı demem gerekiyor ve bunu neden belirtmeliyim? Bu eklediğim resmin aynısı burda ki standlarınızda mevcut logo değiştirip tekrar kullanmışsınız siz neden daha önceden çizdiğiniz standı kullanıp ücret alıyorsunuz.

2012-03-20 17:53:39
 • Offline
 • Erkek
burda koyduğunuz mensace marble
forsuccesfullCandaş VURALAvatar

burda koyduğunuz mensace marble

burda koyduğunuz mensace marble standının sırt duvarı benım daha önceden çizdiğim bi stand ile neredeyse birebir aynı şimdi sizin deyiminizle kim kimden esinlenmiş oluyor ?

2012-03-20 17:58:19
 • Offline
 • Erkek
Candaş kardeş ,
BlackWomaN

Candaş kardeş ,

Bu dediğin standı ben nereden görecektim söylermisin? Cem yılmaz diyor ya "sıvıyorum" diye o hesap...Ayrıca o yazıdan sonra yapmadağını nereden bileceğim.İşin komik yanı birebir aynı demişsin çok güldüm buna.Arka duvarda benzerlik var o kadar - ki zerre kadar inanmıyorum söylediğine bide seni mi taklit edeceğim ben ya , şaka gibi:))) Ayrıca ben daha önce yaptığım tasarımı başka müşteriye satıyor değilim, korek için yaptığım tasarım uygulanmamıştı pahalı olduğu için ve sonradan çalıştığım firma uygulanmamış tasarımlarım arasından bunu beğendi ve aynısını onlara uyarlamamı istediler ki bu kişisel web sayfamda direk resmin üzerinde yazmakta.Ayrıca bu zamana kadar hangi firmada çalıştım ise her daim uygulanmamış tasarımları görmek istediler zaten bu sadece bana değil sabit çalışmaya başlamış birçok tasarımcıdan talep edilen bir husus. (bahsi geçen o 2 firmanın ilki Sun Design ve sonraki ise Papatya Fuar )Ki ben o görseli buraya eklememiştim bu da 2 seçenek ortaya çıkarıyor:

1- Şuan da o tasarımı benden 2.kez talep eden Papatya Fuar`da çalışıyorsun(ki %90 bu çünkü bendeki renderlar koyu çıktığı için photoshop ile rengini açmıp onlara yollamıştım)

Yada

2- Web sayfamdan aldın - ki bu da altındaki özel notu silip buraya eklediğini gösterir.

Her iki şekilde de ortaya çıkan şu " haksızsın ve kabullenemiyorsun"


Hee evet taktım esinlenmeye ki ben kibarlık olsun diye öyle diyorum çünkü herkes ordan burdan alıp en iyi tasarımı ben yapıyorum edasınla geziyor. Hatta çok büyük bir firma tamamen yurt dışı tasarımları editleyip kopyalayıp millete biz tasarladık diyerek faiş fiyatlara satıyor. Bende sürekli aynı şeyleri görmekten sıkıldım.Çünkü benzer konular bizlere de yapılmakta, bizimde tasarımlarımız çalınmakta.Üretici değilde tüketici olmamıza deliriyorum.Sen o standtan almamış olabilirsin lakin yine başka bir yerden görmüşsün.Artistlik yapıpta "ay eve gidiyordumda bir mağazada gördüm hoşuma gitti eve giince bunu yaptım " yazmana gerek yok resmin altına ,zaten tek söylemen gereken "bir tasarımdan etkilendim/esinlendim" ,bu yeterliydi.

Yazık ki bu kadar çingeneleşmeseydin de fi tarihinde yazdığım mesaja hırslanıp bir daha cevap vermeseydin.:)Ayrıca başkasına da dedimse ne olmuş , sen milletin avukatımısın,sizin yaptığınız ayıp değilde benim söylemem mi ayıp? Şaka gibi ya.


2012-03-21 04:09:17 Edit:2012-03-21 04:33:29
 • Offline
İpek Hanım.
forsuccesfullCandaş VURALAvatar

Ben nerden görecektim demişsin bende aynı şeyi söylüyorum. Senin görüp millete esinlenmişssin dediğin standları ya onlar görmediyse ve tesadüfü olarak aynı tarzda stand yapmışlarsa bu onları esinlenmiş mi yapıyor. Nerden biliyorsun senin gördüğün standı onların da gördüğünü. Benim dert yandığım insanların neyi nasıl yaptığını bilmeden direk yargılamadan esinlenmişssin şu standtan yurt dışı firmasında da vardı bu demen.Esinlendiğini farkettin neden gidip o standın benzerini bulmakla uğraşıyosun bak burdan almışsın diyorsun. İnsanların emeğine saygı göstermen gerekmiyor mu. Bi yerden görmüş bile olsa sadece resmine bakıp aynısını çizmiştir bu da bi emektir nihayetinde.

 

Kimsenin buraya stand koyup en iyisini ben yaptım edasıyla dolaştığını yada altına öyle bi not yazdığını ben görmedim şimdiye kadar.O dediğin firma bunu yapıyorsa o firmaya belirt bu sitemini.

 

Bu arada da ben papatya fuarda yuzde 10 bıraktığın ıhtımalle çalışmıyorum. sadece senın yaptıgın calısmayı benden revıze etmemı ıstemıslerdı ordan haatırladım standını o nedenle koydum.

 

Ben milletin avukatı değilim sende milletin çizdiğinin aynısını başka bi yerden bulup bak burdan esinlenmişsin deme hakkına sahip değilsin.

 

bu arada çalışmalarımız çalınması konusunda haklısın ama bunları internet ortamında paylaştığımız sürece çalınmasını engelleyemeyiz. Standını çizdiğimiz firmalar bile bizim tasarımı beğenip başka bi fuar firmasına bu standı ne kadara yaparsınız diye soru sordukları sürece de çalınmasına karşı koyamayız.


2012-03-21 10:09:29
 • Offline
 • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

NoOne Diğer Çalışmaları