Önemli olan RASLANTI

Önemli olan RASLANTI Önemli olan RASLANTI - Data Eksik

NoOne (Data Eksik) program: 3ds max ps mudbox premiyer pro cs 5 Süre: 2 ay 18 yorum yapıldı 3/10 (12 kişi beğendi)

Önemli olan RASLANTI 1Önemli olan RASLANTI 2Önemli olan RASLANTI 3

Karakter modelemek kemik siitemi oturtmak mory yüz ifadelerini vermek vb bunlar bi animasyonun temelleri sayılır
ama genede temelerinin üsütünde okadar cok şey varmışki bu animasyonu yaptıgımızda anladık ben bu animasyon karakterini oluşuturmam 1 aynın üzerinde bi zamn sürdü arkadaşlarımda binalar vb nesneler mdoelediler sonuc olarak ortaya bu cıktı..şunda 2 keşkem var 1 i metal ray kulandıgım için keşke vray kulansaydım 2 keşke karakter animasyonunu daha cokz amn ayrısaydım...Organik modeleme zor zannat ama animasyon ondanda zor.hele Trabzonda olunca konusucak bi Allah kulu yok.


kişisel web: http://www.wix.com/mikayil6/umutmorkan
blog: http://umutmorkan.blogspot.com/

Önemli olan RASLANTI için Yorumlar

Aslını istersen, işin oldukça
ulasdenizulaş deniz

Aslını istersen, işin oldukça zor kısmını halletmişsiniz gibi duruyor. işin animasyon kısmı bence çok iyi. renderda ( flickering ) titremeler olması ve kamera hareketlerinin bazılarında sorunlu gibi durması belki biraz eksi verilebilir ama, bence siz harika işler çıkarabilecek düzeydesiniz. Acaba FPS ( bilmiyorum belki 24 civarı almışsınız) 30 gibi olsa nasıl olurdu? ama sizi temin ederim iyi bir çalışma, belki memnuniyetsiz kaldığınız kısımlar var ama, bence siz bunların üstesinden çok kolay gelebilirsiniz. Bir de müzik sanırım, daha uymlu ve sahneye hakim olmayan sadece kendini fonda hissettiren birşey olsa, daha güzel olabilir. Ayrıca, çalışmanızı biraz AE ile hala çok daha güzel yapabilirsiniz. Lütfen yorumumu olumlu eleştiri olarak kabul edin. tek söyleyeceğim, izlerken gerçekten gurur duydum. Bir de ben sadece izleyici olarak yorum yapıyorum, animasyonla ilgilenmekten ve öğrenmeye çalışmaktan öte bir bağlantım yok.


2011-09-13 15:14:14
 • Offline
 • Erkek
Öncelikle şunu söyleyeyim

Öncelikle şunu söyleyeyim yaptığınız bir işin kötülenmesi gerçekten insanı çok üzer. Benim de eskiden başıma gelmişti bu. Ama o eleştiri gelişimde çok büyük katkı sağlıyor. Tabi eleştirilen kişiye bağlı.


Hiç olmamış diyebilirim. 2 ay gibi bir sürede böyle bir çalışma hiç olmamış.Konusu yetersiz ve sıkıcı. Animasyonlarda hatalar var. Materyallerin vray olmaması çok şey kaybettirmiş. Binaların arka taraflarında daha çok bina olmalıydı direk gökyüzü görünüyor, olmamış. Karakterin kemik yapısı oturmamış.Kısacası final çalışması olamaz bu.

Ayrıca FPS değerinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama video çok yavaş. Ve bu daha da sıkıyor insanı. Işığın da çok büyük etkisi var. Loş kasvetli bir ortam olmuş. Yani nükleer saldırıya maruz kalmış kasabalar gibi bir atmosfer var.


Sizin koşullarınızı bilemem tabi ama 2 ay gibi bir sürede böyle bir çalışma olmamış.


En önemlisi de After Effects gibi bir nimeti kullanmamak hiç ama hiç olmamış. Şuan bu videoyu herhangi bir programla indirip AE`de düzenlesem şuan ki durumundan çok çok daha iyi olur.


2011-09-13 16:18:34 Edit:2011-09-13 16:20:28
 • Offline
 • Erkek
after efec ögrenmek cok
mikayil

after efec ögrenmek cok istedim ama zaman olmadı ama ögrenicem daha iyi calışmalar cıkarmak için kötülerini yapmak gercekten insanı üzüyor haklısnız 2 ay ve bumu diyor insan.bunu yapmadan dah iyisini yapabilirmiyim bilmiyorum aAE ile düzenlereniz cok sevinirim.gercekten eleştirilerinizi göz önünde bulundururak yeni ve daha görkemli bir calışma başlamak istiyorum ama Trabzonda bu işten hiç birmşekilde para kazanamıyorum ve bu beni cok etkiliyor bi iç mimar yada mimar iş vermiyo isnanaki kendini finanse etsin ve daha güzel işler cıksın orta en kısa zamanda AE ögrenicem o kesin yorum larınız için gercek tende cok teşekürler.


2011-09-13 16:24:57
 • Offline
giderek daha iyi
HakannetHakan Kuru

Giderek daha iyi oluyor eski çalışmaya göre birçok yönden daha kapsamlı olmuş yüz hareketleri oldukça iyi organik modelleme dede büyük ilerleme var bence giderek dahada iyi olacagı ortada After effect ile duman ateş bulutlar bulanıklılık gibi birçok efekt eklenebiliyor sunumada renk katabilir yazı efektleride yapılabiliyor...yeni çalışmayı merakla bekliyorum


www.hakannet.deyiz.biz
2011-09-13 20:34:12
 • Offline
teşekürler
mikayil

teşekürler


2011-09-13 20:36:48
 • Offline
Hocam tamamen düzenlemek

Hocam tamamen düzenlemek için vaktim yok, ilk sahneyle çok az uğraşarak bu duruma getirdim.


Animasyon işini yapacaksanız mutlaka AE öğrenmeniz gerekli. Videoyu tamamen editleseydim güzel olmazdı. Çünkü vimeo`dan çektiğim için kalite düşük. Sadece ilk giriş sahnesini bu hale getirip ilk karenin resmini aldım. 2 örnek var resimde AE ile ilgili. Biraz daha uğraşılırsa atmosfer çok daha farklı hale getirilebilir...


http://i53.tinypic.com/mj8o4w.png


2011-09-13 21:07:14
 • Offline
 • Erkek
Umut, AE ile çok
ulasdenizulaş deniz

Umut, AE ile çok fazla şey yapabilirsin. Animasyonunda bazı yerler ağır ilerliyor ya, işte onları normal hale getirebilirsin. az kareli yerlerde, Ae ile gerekirse daha kaliteli hareketler elde edebilirsin. Renderdeki titremeleri bile bir miktar halledebilirsin. bir de animasyonunda DOF ( dept of field ) etkisi koyarak daha kaliteli iş yapabilirsin. biraz AE kurcala,bu animasyonu bile eğpeyce güzelleştirebilirsin. AE olmadan fazla birşey beklemek gerçekten çok ama çok zor. Biraz üzerine düşersen çabucak iyi işler yapmaya başlarsın. İngilizcen varsa eğer sana tavsiye kaynaklar bildirebilirim. Bana özelden yazabilirsin İngilizce kaynak için.


2011-09-13 21:51:29
 • Offline
 • Erkek
bence tebrik edilmesi gereken bir çalışma
ceylan8Ceylani Akkoyun

işin eksiklerinin olduğunu konuşmaktan çok bu arkadaşımızın imkan sunulursa neler yapabileceği ile alakalı bir demo çalışması olarak görmek lazım. Eleştirmeye başlarsak senaryodan hareketlerine, renderine kadar bir çok nokta bulabiliriz. Zaten bu tarz işleri yapan arkadaşlar; yaptığı bir çalışmayı mükemmel diye sunan arkadaşlar değiller. sadece ortam olursa neler yapabileceklerini göstermeleriyle alakalı çalışmalar.
Bu yönüyle baktığımda ben de arkadaşımızın çok iyi işler yapabileceğine inananlardanım. Finans kısmını nasıl halleder bilmem ama proje bazlı çalışan arkadaşların yanında iyi bir ekip çalışması yapabilecek kabiliyette. Bundan dolayı arkadaşımızı kutluyorum. Umarım daha iyi işler de yaparsın mikail


www.boyutenboyut.com
2011-09-13 22:27:31
 • Offline
 • Erkek
Resimleri inceledim AE li
mikayil

Resimleri inceledim AE li gercektende mütiş bir fark var AE yi pc ye yükledim dün torrent ile nekdar ing ve tr ders varsa allayını cektim.Bakalım başarabilecekmiyim AE yi premiyer stundyo ya cok benziyor sanırım kulana bilitim
yardımcı olan ve yorum yapan tüm kulanıcılara teşekürler.


2011-09-14 07:20:24
 • Offline
Hocam sen de

Hocam sen de şarkının adını söylersin artık bize


2011-09-14 10:25:13
 • Offline
 • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

NoOne Diğer Çalışmaları