Mevsim Geçişi

Mevsim Geçişi Mevsim Geçişi - Neslihan Şafak Bilge

tosawi88 (Neslihan Şafak Bilge) program: SketchUp+Vray+Ph+After Ef. Süre: Aralıklarla bir gün 2 yorum yapıldı 0/10 (3 kişi beğendi)

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.
Forumda yeniyim. Bu da yüklediğim ilk çalışmam. Çalışmalarımı bu zamana kadar sketchup+vray kullanarak gerçekleştirdim. SketchUp`ın pratikliği beni yıllar önce cezbetti ve 3dsMax`i geliştirme konusunda isteksiz olmama neden oldu. Şimdilerde tamamen mimari görselleştirmeye yönelmek istediğim için amacım SketchUp+Vray`den maksimum verimi alabilecek hale gelip artık daha profesyonel çalışmalar için 3dsMax`e yönelmek. Ben de SketchUp ve SketchUp Vray hakkında bildiklerimi paylaşıp max+vray konusunda danışmak için siteye üye oldum. Tanışma yazısı olduğundan biraz da uzun oldu. Sadede geleyim.

SketchUp+Vray+Photoshop+After Effects. 1920*1080 pxl. Render süresi 5 dk.
Bina modeli 3d Warehouse`dan alınmıştır.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Herkese iyi günler.

Mevsim Geçişi için Yorumlar

iyi
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Sketchup araçları ile olabilecek en iyi seviye sahne olmuş sanırım. Ek resim olarak yakın çekim render atsaydın daha fazla detay yazabilirdim, bu haliyle ışık ile ilgili düzeltme gerekiyor, yağmurlu bir havaya uygun bir ışık lazım. sahnede günün hangi saati olduğunu anlayamadım çünkü evden gelen ışıklar gökyüzünden daha parlak, sanki gece gibi. Ama etrafa bakınca gündüz bulutlu bir hava. Etraftaki insanlar da bu kadar sağanak yağmura rağmen fazla rahatlar :)

Hoşgeldin...


Game maker
2016-12-10 00:07:16
  • Offline
  • Erkek
Teşekkürler
tosawi88Neslihan Şafak Bilge

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim Necmi Bey.

Sketchupta durup maxe geçmeme az kalmış demek ki :) Bu deneme amaçlı bir renderdı, yakın açı almadım, daha sonraki çalışmalarımın farklı açılardan renderlarını da koyacağım. Hatta buna da ekleyebilirim. Aslında günün saati konusunda bir tutarsızlık olduğunun farkındaydım, ama kaynağını bulamamıştım. Karanlık bir gökyüzü gerekiyor kesinlikle haklısınız. Yağmur-insan ilişkisi hakkında yorum almayı bekliyordum açıkçası :)

Siteniz bir harika, emeği geçen herkesin eline sağlık. Umarım ben de burada faydalı olabilirim.

Hoşbulduk...


N.Şafak KIZILTUĞ BİLGE Intel Core i7 6700 CPU 3.40 GHz 16 GB RAM
2016-12-10 00:37:26
  • Offline
  • Bayan

Kapalı

Bir yıldan uzun süre geçtiği için konu otomatik olarak kapatılmıştır !