Yatak odası

Yatak odası Yatak odası - Baturay Batur

BtryBtr (Baturay Batur) program: 3dmax Süre: 1 saat 20 dk 2 yorum yapıldı 0/10

Acele aldığım render biliyorum kaplamalara daha çok zaman ayırmalıydım. Çalışmayı ticari amaçla yaptım. Eleştirilere açığım biliyorum kendimi daha çok geliştirmem gerekiyor. Henüz 4 aylık 3dmax kullanıcısıyım.

Yatak odası için Yorumlar

Yorum
dRcnn

O zaman kardeşim ben yorumlarımı yapayım sen dikkate al ve kendinib bu yolda geliştir çunku dogru eleştri iyidir ben eleştrileri yorumları dikkate alarak bişeyler yapmaya calsııyorum..

Öncelikle, komidinlein ayakları yok, duvara monte olmalı eger oyleyse duvardan uzaklar..
Duvar kağıdının mapi büyük geldi gözüme. Bu tip düz zeminlerde, Modfy bölümünde UVW map yerine ``mapscaller`` dogu yazdım mı bilmiyorum onu kullan daha iyi sonuclar alacaksın..
Duvara renk vermek istiyorsan ben sana kendi yaptgımı söyleyeyim, vraydan renk vermek yerine netten jpg renk bul ve onu ata gercek iç mekan boyaları kullan..
Aynalı dolaba gelince o dolaplar sürgülümü ? Dolabın altında ki bazası 2 cm geride dursa gerçekciliği yakalarsın. Ayrıca bölmeleri büyük olmus daha makul seviyede Connet yapmalısın..

Tepsi ve bardakların boyutları cok cok buyuk olmus. Bunları sahneye eklerken gercek boyutlarında eklemlisin.. Şişe metaryeli olmamıs.. Takıldıgın metaryeller hakında google amcadan yardım al.

Tavanı beyaz yapmalısın tavan metaryali hazırlarken map bölümünde bump kısmına ``noise`` ekle degerini 0,5 yap. Sweep komutuyla kartonpiyer dönsen fena durmaz.

Odayı en doygun gösterecek olan sey ise süpürgeliklerdir 5 - 8 cm süpürgelig dönmelisin..

Sanıyorum standar cam kullanmıssın, vray cam kullanip değerleri hakkında netten araasıtma yapabilirsin.. ornegin vray cam ekledin hiç bişey yaopmasan bile standart ayarlarında değişiklik yapmadan shutter speedi 25e çek..

Camdan gelen vray lighti 25 yapabilirsin..
vray sun kullan sahnen kendine gelecektir..

Bu sahne içn kaba render ayarından bahsetmemi istersen ben olsa idim bu sahnede GI bolumunden Lightchace 1500, İrMap High. Sub 100/50. Collor Maping bolumnde HsV Exp. Dark multp 3,0. ve filtre içinde Catmull Rum kullanırdım.. Daha farklı seceneklerde var tabiki amatorce bu kadar anlatabildim. Render px cozunurluk HD 1920x1080 yada 1920/1450..

Calısmalarının devamını dilerim..


2015-10-13 22:07:54
  • Offline
Çok teşekkür ederim, kendi
BtryBtrBaturay BaturAvatar

Çok teşekkür ederim, kendi açığımı pek fazla gözlemleyebilen birisi değilim başkası tarafından eleştirilmek suratıma tokat gibi vuruyor :) o yüzden söylenenleri daha çok dikkate alıyorum. Şişe meteryali bile atayamadım hiç zamanım yoktu komple evi 3 günde modelleyip render almaya çalıştım. Söylediklerini dikkate alıp bir çalışma daha yapıcam. Tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar.


2015-10-15 14:29:52
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!