Lumia Bussiness Design

Lumia Bussiness Design Lumia Bussiness Design - Onur UNLU

OnTEC2 (Onur UNLU) program: 3ds max vray Süre: 4 saat 1 yorum yapıldı 0/10 (3 kişi beğendi)

Lumia Bussiness Design 1Lumia Bussiness Design 2

Gelişen mobil teknolojileri 64 bit standartına geçişini yaptı, artık daha fazla ram ve işlem gücü vaad eden yapılar pazarda yerlerini almakta. Microsoftun Windows 10 ile duyurduğu masa üstü ve mobile ayrımının kalması konusu bende uzun süre önce Ubuntu nun konsept çalışmasını yaptığı desktop pc ye dönüşen telefon beni Microsoft Windows 10 ile gerçek olabilir mi diye düşünmeye yöneltti.

Mantık aslında basit,günümüzde hali hazırda Windows sürümlerinı x86/64 platformunda çalışmakta, İntelin yeni nesil mobile işlemcileri de yine x86/64 bit mimarisinde dolayısı ile intel işlemcili bir mobil telefon veya tabletin temel olarak ev ve işyerlerinde kullandığımız pclerden işlemgücü dışında pek de farkları yok.

Giriş seviyesi bir çok laptopta da kullanılan Atom işlemci ailesi günümüzde hem başta Asus olmak üzere bir çok markada kullanılmakta, ancak android tabanında. Bu mantıkta düşündüğümüzde Windows 10 ile x86 tabanlı 4 gb ramli veaynı anda hem görüntü hemde USB daha iletişimi gerçekleştirilmesi halinde küçük bir dock station ile windows 10 yüklü bir Telefon pekala pc olarak da kullanılabilinir.

Böyle bir cihazın iş dünyasında ne kadar önemli bir boşluğu doldurabileceğini düşünün, Çalışan gün içerisinde phablet tabir edilen 6" telefonu ile işlerini hallederken ofise döndüğünde bu telefonu dock stationa yerleştirdiğini ve bağlı monitör, klavye ve mouse ile raporlarını yazdığını maillerini kontrol edip mail gönderebildiğini ve internette gezine bildiğini. Zaten bir çoğumuzun bilgisayarı kullanma amacı bu değil mi ?

Şu an piyasada bulunan intel Atom ailesi bu işler için gayet yeterli bir işlemci. Bu mantıktan yola çıkarak 3d olarak böyle bir yapının nasıl birşeye benzeyeceğini tasarladım.

Tasarladığım Dock Station da hd ve flashdisk, ve benzeri medya araçları veya yazıcı gibi usb cihazların kullanılabilmesi için 4 adet usb3 portu, ses desteklemeyen monitörler için 1 adet ses çıkış soketi, Telefon ile bağlantı için standart micro sd ve yanına micro HDMI soketi olabileceğini düşündüm.

Telefon kullanımda güç tüketimi açısından sınırlandırılan işlemci frekansı dock station üzerine normal seviyesine çekilerek yüksek masa üstü performansı sunabilir.

Belki Microsoftun böyle duyurmadığı bir proje olabilir ancak bu tip cihazların yakın zamanda satışa çıkacağını kestirmek pek de zor değil ne dersiniz ?

Lumia Bussiness Design için Yorumlar

Çalışma gayet güzel olmuş
yunusemredayiyunus emre dayıAvatar

Çalışma gayet güzel olmuş . 2 sene önce arkadaşıma bahsettiğim bir olaydı burada bahsi geçen. Tahmin etmek çok zor olmasa gerek :).
Şuan 10 inç tablet tarafında hometech ve reeder ın x86 mimarili ürünleri mevcut. Yakın zamanda telefon olarakda bu tarz çihazlar çıkacaktır.


https://www.behance.net/yunusemredayi3d
2015-05-26 22:53:47
  • Offline
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!

OnTEC2 Diğer Çalışmaları